Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Árulja el nekem valaki, hogy...

Árulja el nekem valaki, hogy mi ez az új szokás?

Figyelt kérdés

Külvárosi részen lakok, és mostanában azt vettem észre, hogyha valaki (általában fiatal) beül a kocsiba és elindul, mindig megnyomja a dudát.

Na most ők nem búcsúztak el a háziaktól, és ezzel jelzik nekik, hogy elmennek otthonról, vagy pedig csak szimplán azért, hogy felhívják magukra a figyelmet? Vagy esetleg egyéb okból?

Van naponta minimum 6 ilyen eset, és annyira nem is lenne zavaró, csak amikor éjszaka dolgozom és 20 percenként felriadok egy ilyenre. És nem egyetlen személy csinálja, hanem szinte mindenki. Ez lett az új divat? Eddig volt a full hangerős tucc-tucc, most meg a dudálgatás?


2012. ápr. 18. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én is mindig megnyomom a dudát a jó öreg mz-men. Így bizonyosodok meg róla, hogy van töltés ha megy a motor.


Nem lehet, hogy csak a közeli kereszteződésből jövő zajokat hallod? A reggeli ideges sofőrök dudálgatásait?

2012. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerősnek dudálgatnak, nem csak úgy a saját maguk szórakoztatására.

A szomszéd egyik barátja amikor elmegy az utcába akkor mindig dudál ha kint van a szomszéd. Ők már nem fiatalok egyébként.

Én csak inteni szoktam az ismerősöknek. A dudát szinte nem is használom, pedig én fiatalnak számítok a 21 évemmel.

2012. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom hogy emlékeztek a KRESZ-re, nekem olyan rémlik hogy csak balesetveszély esetén szabad hangjelzést adni.


Ha a szomszédom csinálná biztosan elkérném a KRESZ könyvét, megkeresném hogy változott-e, és ha még mindig tilos csajoknak dudálni, így köszönni vagy csak heccből kürtölni akkor fejbevágnám a könyvvel..

2012. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Istenem másba már bele sem tudnál kötni. Jelentsd fel mert manapság az a szokás.
2012. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

”Istenem másba már bele sem tudnál kötni. Jelentsd fel mert manapság az a szokás.”


Istenem, ma azokat kell védeni akik nem tudnak normálisan viselkedni? Teljesen kifordult magából a világ. A rendes emberek szégyenkezzenek, a bunkók diktálnak.

2012. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából erre nem is gondoltam amit Te írtál első válaszoló, hogy így ellenőrzi a motor töltését. De általában már kitolattak a kocsival amikor megy a dudálgatás.

De mindegy, feljelentgetni nem fogom őket, nem vagyok olyan típusú, csak néha már kicsit sok, főleg túlóra után :S

2012. ápr. 18. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen belül csak balesetveszély esetén szabad dudálni, ez még mindig így van.
2012. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!