Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Levezettem, szinte hibátlanul...

Levezettem, szinte hibátlanul a forgalmi vizsgán, az utolsó pár perbe egy lámpánál, a gyalogsokat figyeltem, sárga volt a lámba, megálltam de már csak úgy tudtam, hogy nem láttam a lámpát bukta, vélemény?

Figyelt kérdés
bosszantó, majdnem csak hibátlan volt, a parkolások bőven okésak voltak és benézem egy ilyennel, tele volt gyalogossal őket figyeltem, hogy nehogy lelépjen valaki, felnéztem az utolsó pillanatban a lámpára és már sárga volt én meg megálltam. Szerintetek teljesen jogos? :(
2012. szept. 17. 10:14
1 2 3
 1/26 Hunter92 ***** válasza:
Ha nem néztél a visszapillantóba, csak hirtelen lefékeztél, akkor az.
2012. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De nem azért húztak meg, hanem mert nem láttam a lámpát, az a hirtelen az nem vészfék volt szóval a mögöttem jövő észlelni tudta 30al mentem gondolhatod milyen hirtelen volt, sőt nem is az, hogy a zebrán álltam meg, hanem ,hogy nem láttam a lámpát
2012. szept. 17. 10:31
 3/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire súlyos hiba vizsgán, de szabály szerint sárga lámpánál akkor kell megállni, ha az biztonságosan (tehát hirtelen fékezés és veszélyeztetés nélkü) megtehető. Más esetben tovább kell haladni és minél hamarabb elhagyni a kereszteződést.
2012. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem kereszteződés volt, hanem gyalogos átkelőhely miatt volt kint a lámba, csak ott volt egy csomó ember én meg arra figyeltem, hogy nehogy leugorjon valaki, egy baromság az egész, nem tudom, hogy mennyire jogos, csak szarul esik azért, fullon jól vezettem, erre ilyen hibám van és ezért van buka, kész poén az egész. :(
2012. szept. 17. 10:44
 5/26 anonim ***** válasza:

Megértelek, és tényleg bosszantó, de azért ha majd élesben levezetsz egy egész napot biztonságosan, csak este okozol valami gixert, ott majd hiába mondod, hogy "de kérem én egész nap nem csináltam bajt". :)

Tudom, nem volt nagy hiba, csak talán az ürge látni akarja, hogy tudod mit miért teszel, és látod a teljes forgalmat, információkat magad körül. (Meg a pótvizsga pénz is jól jön. :))

2012. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Messziről látnod kellett, hogy ott lámpás gyalogos átkelő, tehát valószínű meg kell álnod, erre készülnöd kellett, mert teljesen mindegy, hogy ott van-e gyalogos, vagy nincs, amikorra odaérsz, ha a lámpa besárgul, akkor tudnod kell megállni. És ha (gondolatban, reflexben) készülsz arra, hogy itt valószínű meg kell állnod (ráadásul embereket is láttál), akkor megállhattál volna úgy is, hogy a lámpát lásd.
2012. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hát okés, nem is azt bánom, hogy nem mentem át, hanem azt, hogy mi van ha legközelebb se megyek át, ilyenek zavarnak, mert most eléggé jó fej volt még vizsga biztos is, oké cukkolt de az még belefér, mondjuk kapok egy szemetebbet aki szívat... egyébként, meg megtanulni vezetni a nem a tanulóautóba tanul meg az ember! Egy ilyen hiba miatt rögtön bukás szerintem eléggé szigorú, a legjobb lenne a a szabad kéz a vizsgabiztosnak és mondjuk ha látja, hogy tudsz vezetni, akkor mehetsz.
2012. szept. 17. 11:03
 8/26 anonim ***** válasza:

Persze, ettől még lehetsz tökéletes vezető, de ahogy itt valaki írta, kell nekik a lóvé, a pót-órákra az oktatódnak, a pótvizsgadíj pedig a vizsgáztatóknak és az államnak.

Ne aggódj, sikerülni fog! Ha már másba nem tudtak belekötni, hát belekötött ebbe! Tudod, a nyuszi és a sapka!

2012. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Mivel lámpa volt, gondolom a gyalogosoknak is volt lámpája. Nem jó helyre figyeltél, egy lámpa figyelmen kívül hagyása azért súlyos hibának minősül, az egy dolog, hogy te a gyalogosokkal voltál elfoglalva. Ezt a szituációt hívják "néz, de nem lát"-nak.
2012. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Eddig barlangban éltetek? Már nem is tudom hány hónapja kijött az a módosított jogszabály, amely szerint a sárgánál meg kell állni. Nem kicsit sárga, meg ezen még át tudok menni. Ha lefényképeztek, vagy meglátott a rendőr ő mérlegelés nélkül megbüntet.

Valószínűleg veszélyeztetés miatt húzott meg, hiába harminccal mentél, a mögötted lévőt veszélyeztetted a hirtelen megállásoddal.

28F

2012. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!