Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Levezettem, szinte hibátlanul...

Levezettem, szinte hibátlanul a forgalmi vizsgán, az utolsó pár perbe egy lámpánál, a gyalogsokat figyeltem, sárga volt a lámba, megálltam de már csak úgy tudtam, hogy nem láttam a lámpát bukta, vélemény?

Figyelt kérdés
bosszantó, majdnem csak hibátlan volt, a parkolások bőven okésak voltak és benézem egy ilyennel, tele volt gyalogossal őket figyeltem, hogy nehogy lelépjen valaki, felnéztem az utolsó pillanatban a lámpára és már sárga volt én meg megálltam. Szerintetek teljesen jogos? :(
2012. szept. 17. 10:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Állítólag azért lettem meghúzva, mert nem láttam már a lámpát, át kellett volna még mennem rajta, legalábbis ezt mondták nekem. :(
2012. szept. 17. 11:26
 12/26 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül másodszorra, 17 vagyok csak lehet, azt látták, hogy egy balek anya apa, majd fizet vagy nem tudom, mit hittek, de én fizettem magamnak és ezért súlyos napokat melóztam ezért is szar, persze, ez nem mintha számítana, csak mondom, hogy baromi szar, arról nem is beszélve, hogy kicsit ki is csesztek vele, mert 3 hónapja már vezettem azt a 30 órát mert nem volt idő menni normálisan, 10 nap múlva megint vizsga, de ha azt is elcseszem akkor megörülök azt tuti. :(
2012. szept. 17. 11:29
 13/26 anonim ***** válasza:

"módosított jogszabály, amely szerint a sárgánál meg kell állni"


Dobj már légyszives valami linket erről, hadd tanuljunk legalább utólag. Én mindenesetre csodálkoznék, ha fáktávon belül is meg kellene állni, még ha be is csúszunk a kereszteződés közepébe, vagy a zebrára. Elég nonszensz lenne.

2012. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Jó érzés az embernek azt gondolni, hogy a vizsgabiztos volt szemét, de ember, nézz már magadba, te nem vettél észre egy közlekedési lámpát!

Hogy engedjen át így a vizsgán, ha nem veszed figyelembe a lámpákat?

Senkit nem érdekel, hogy te mivel voltál elfoglalva, nem vettél észre egy lámpát, ez tény. Az, hogy utólag észrevetted és vészfékeztél, az csak egy dolog, már messziről készülnöd kellett volna a lámpára, de te nem figyeltél rá. Nincs ezen mit szépíteni, majd legközelebb arra figyelsz, ami fontos.

2012. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiba, hogy észrevettem, a gyalogosokat néztem, mert ott előfordul, hogy lepattannak arról nem is beszélek, hogy kiugrik egy gyerek, akkor mi van, mi? Am csak hirtelen váltott sárgára ezt megláttam és ezért álltam meg, a vizsgabiztos szerint, tovább kelett volna mennem. Egyébknét 30al mentem szóval egyáltalán nem volt vészfék sőt nem is satú, talán ez volt a hiba, mert ha satúzok akkor nem úgy állok meg, hogy ne lássam a lámpát. Ha viszont átmegyek a sárgán és közbe zöld a lámpa a gyalogosnak lepatanak akkor mit csinálok, ja mert azt nem mondtam, hogy piac melett volt mind két oldalon kb 80-80 ember és a zebra után is még álltak bőven. szóval megér annyit? Egyébként senki nem hibáztatja a vizsgabiztost, de azért köszi barátom!
2012. szept. 17. 11:40
 16/26 Hunter92 ***** válasza:
Én is örömmel fogadnék egy linket erről a módosított jogszabályról, mert mióta ezt leírtad, azóta a netet böngészem, de semmit sem találok róla. Eleve logikátlan az egész, mi az, hogy nem mérlegelnek? A kresz egyértelműen kimondja, hogy akkor vagy köteles megállni a sárgánál, ha féktávon belül vagy, tehát vészfékezés nélkül meg tudsz állni. Ha ez nem lehetséges, akkor minél előbb át kell haladni a kereszteződésen. Hogy a fenébe tudnál megállni a sárgánál, ha közvetlen az orrod előtt vált át? Ráadásul egy fotó nem elég a bizonyításra. A hatóságnak kell bizonyítania, hogy féktávon kívül voltál, amikor a lámpa sárgára váltott és nem neked az ellenkezőjét. A kérdezőt nem azért buktatták meg, mert átment a sárgán, hanem azért mert a lámpa után megállt és nem haladt át a kereszteződésen, tehát nem úgy tett, ahogy a kresz utasít.
2012. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ésszerűtlen, amit mondasz, a KRESZ-ben benne van a bizalmi elv is, ez mindenkire vonatkozik, a gyalogosra is. Lámpás kereszteződésben te arra számítasz elsősorban, hogy mindenki betartja a szabályokat, és ha a gyalogosnak piros van, akkor nem lép le az úttestre. Másrészt te a sárgába belefékeztél, azért mondtam, hogy nem láttad a lámpát, csak nézted.

Bizony belementél a vizsgabiztos hibáztatásába, "17 vagyok csak lehet, azt látták, hogy egy balek anya apa, majd fizet vagy nem tudom".

Majd legközelebb tudod, hogy mire figyelj, ennyi.

2012. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Hunter92 ***** válasza:
Most nézem, hogy elírtam. *akkor vagy köteles megállni a sárgánál, ha féktávon KÍVÜL vagy...
2012. szept. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Hunter92 ***** válasza:
És persze, a hatóságnak azt kell bizonyítania, hogy féktávon belül voltál. Következetesen felcseréltem itt is. :D
2012. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hát jó, de mondjuk nem is úgy kellett volna kezdenie, hogy majd a végén meglátjuk mit fogsz szólni, meg fogsz e még mosolyogni de igazad van, egyébként hülye voltam, másodikra sikerülni fog remélem, nem tudok vele mit csinálni!
2012. szept. 17. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!