Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mi a jó...

Ilyen helyzetben mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Adott egy kereszteződés, egyenes ill. jobbra kanyarodási lehetőséget biztosító külső sávval, és egy balra kanyarodó belső sávval, illetve a belső sáv közvetlenül a kereszteződés előtt válik ki a másikból. Ha olyan helyzet adódik, hogy a külső sávban még nem áll senki, a belső pedig tele van, és én úgy érkezek oda, hogy szintén balra kanyarodnék a belsőből, akkor hol kell megállnom? Én úgy gondolnám logikusan, hogy megállok mögöttük a külső sávban, és besorolok, amint a lámpa zöldre vált, és megindul a forgalom, de ezzel közben feltartom azokat, akik mondjuk egyenesen haladnának tovább a kereszteződésben. Vagy ilyen helyzetben nem számít hibának a forgalom feltartása?
2013. febr. 12. 17:57
 1/5 szántóvető ***** válasza:
100%
az egyenesen haladó sávban kell megállni bal indexel.
2013. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiba, forgalmi ok. Sajnos sok helyen van ilyen rövid kanyarodó sáv.
2013. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat :)

Ma sajnos pont egy ilyen helyzetet fogtam ki, mögöttem pedig egy türelmetlenebb sofőr dudált meg villogott nekem, hogy miattam nem tud haladni... és kicsit elbizonytalanodtam, vajon jogosan tartottam-e fel.

2013. febr. 12. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindig annak van igaza, akinek hangosabb a kürtje, vagy nagyobb az autója!

Teljesen jól csináltad.

2013. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha teheted húzódj - a lehetőségekhez mérten persze - minél jobban balra, hogy ha valamelyik nagyon ideges bátorkodik, akkor jobbról kövér gázzal elhajthasson! Ha dudál meg hangosítsd fel a rádiót! :-)
2013. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!