Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyerekek TI komolyan hagyjátok...

Gyerekek TI komolyan hagyjátok hogy kifele menet vagy bármilyen járművön meg büntessen ellenőr és befele is mindig vesztek jegyet?

Figyelt kérdés
Üdv én egy törzsbliccelő lennék 21 év alatt talán 1x ha volt bérletem. Jelenleg szolgáltatás sem alkalmankénti 300 ft ot sem 10.000 Ft ós havi szintet nem éri el. Kosz piszok bűz csövesek késő járművek amik le is robbannak stb. Szóval nem kell parázni ellenőröktől. Metróba lejutni se nehéz 10 ből 2x ha megnézik jegyed így elég ha úgy teszel mintha lukasztanál de bélyegző nélküli mesterjegy legjobb azzal nem tud mint kezdeni korlátolt agya. Amit pedig még mindig sok ember nem ért meg. KIFELE MENET NINCS JOGALAPJA INTÉZKEDNI ELLENŐRNEK NEM HATÓSÁG UGYANIS. Igazoltási joga csak rendőrségnek van tehát nem vagy köteles oldani személyidet!(engem is fenyegetet már meg belök sínek közé ha nem adom oda na és akkor mi van otthagytam) Ha rendőr hív 1 nem vagy köteles megvárni kettő ha mondjuk pont ott van akkor sem adhatja ki adataid 3 félnek adatvédelmi törvény ha pedig hülye a fakabát akkor igazolhatod magad kapitányságon úgyse megy és mehet visza adataiddal. Egyetlen amit tehet hogy kikísér téged kijáratid mivel BKV területén érvényes jeggyel bér letel lehet tartózkodni és annyi. Fel sem tarthat mert jegyet nem venni nem bűncselekmény de még csak nem is szabálysértés tehát korlátozza személyi szabadásod amit pedig alkotmányos jog. Ezt nem azért írom mert bliccelésre akarok buzdítani hanem azért mert undoritoknak tartom azt jogait nem ismerő emberektől megfélemlítéssel agresszióval nem létező dolgok álltásával csalják ki pénzt. Nézd csak meg kiket büntetnek általában meg öregek betegek gyerekek pici nők mert tudják ezt ők is nincs jogalapjuk csak kikíséréshez... szóval ha legközelebb szégyen brigádot látsz kijáratnál csak mosolyogj és menj tovább ki metróból Max megkéred őket kísérjenek ki...:)
2009. dec. 15. 08:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
66%

Engem már fogott meg ellenőr. Pedig nem lógtam, éves bérletem van a mh-ről kaptam, de aznap otthon felejtettem.

Nagyon arrogáns volt, meg is fogott. Azt mondta, ismeri a fajtánkat, MI eladjuk a bérletet, aztán potyázunk. Mondtam, hívjon rendőrt mert nem adom az adataimat.

S lőn rendőr egyenruhában, milyen gyanús, fél perc alatt.

Közösen nem engedtek fel a Lehel téren. Kénytelen voltam visszamenni, dolgom végezetlenül.

Igaz, ez pár éve volt, de megrázó élmény.

2009. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%

És nem szégyenled magad???

Tudom, hogy hol folyik ki a pénz a BKV-ból és tudom az állapotokat is... de ezért tartunk itt!

Milyen ember az aki arra büszke, hogy 21 éve csal és hazudik? Hol vannak az erkölcsi normák?

Én elsüllyednék a föld alá ha bliccelésen kapnának!

2009. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
74%
Tehát az a megoldás, hogy lopsz, csalsz, hazudsz. Igazi magyar hozzáállás. Gratulálok! Jogodat ismered, kötelességedre meg kakilsz. Ismerős hozzáállás valahonnan...
2009. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%
én is megértem, hogy bliccelsz mert nincs pénzed rá(bár gondolom bulikra piára van), de legalább ne hencegnél vele. és ne neked állna feljebb ha egy ellenőr elkap.
2009. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek nem értik meg, hogy a BKV is egy szolgáltatást ad, amit meg kell vennünk. Nem alanyi jogon jár... a boltba sem lopod el azért a kaját, mert azt mondod, hogy nem ízlett, ezért nem fizetsz. Ha neked tejre van szükséged, de drágának és sz@rnak tartod, akkor vagy kifizeted és lenyeled a békát, vagy nem veszed meg, és iszol helyette teát. De az nem megoldás, hogy ellopod a tejet.
2009. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
25%
szerintem meg igaza van
2009. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
56%

Igazad is van, meg nem is!

Én speciel nem vagyok pesti, de amikor dolgozni jártam, akkor mindig vettem bérletet, nekem nem érte meg kockáztatni.

De én is sokallom a 300 ft-os jegyet, és volt, hogy kékbusszal mentem egy megállót, akkor nem lyukasztottam ki.

2009. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%

és nem veszitek észre a fától az erdőt.

egyrészről minek köszönheted hogy szaros mocskos büdös koszos bmv-n kell utaznod??

Első körben RAJTATOK bliccelőkön műlik. nem tévedés a budapestiek 60%a a villamoson, és a buszon TÖK INGYEN utazik! számold meg mennyi bevétele lenne a bkvnak ha ez a 60% is venné a jegyet.

Persze a másik dolog hogy minden a fejétől bűzlik, így amit kifizetsz azt a bkvsok szétosztják maguk között. mert ők is pont ugyanolyan gerinctelenek mint ti.

Az ellenőrrel meg ne baszakodj, mert bemondják hogy a jegyedet és a bérletedet is őrizd meg utazásod végéig, mert a metró területén belül BÁRHOL ellenőrizhetik. De garantálom neked hogy ha én is a közelben leszek amikor látványosan lerázol egy ellenőrt akkor belelépek a szádba!

2009. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%

A BKV nem azért fog csődbe menni, mert egy-két ember bliccel, hanem mert állami cég, és mint ilyenből a felső vezetőség nem úgy irányítja, hogy jövedelmező legyen, hanem minél több pénzt húznak ki belőle. Az összes állami cégnél ez a helyzet, értsétek már meg, ezért lenne fontos a privatizáció, amit mindenki úgy utál.

A MÁV-on nehéz bliccelni lássuk be, a Gyógyfürdő Zrt-nél lehetetlen, mégis a csőd szélén állnak ezek is, hát akkor ezek miért?

Elárulom, ugyanazért, le vannak szarva az utasok, hogy bliccelnek-e, sőt azokból jön a sok pénz, hisz ha elkapnak egy bliccelőt, marha sok pénzre megbüntetik, ami jóval több mint a 300Ft-os jegy, naponta több ilyet is fognak, volt, ahol azt olvastam, h az ellenőr azzal próbálkozott h szeptemberben megbünteti a gyereket, mert a régi diákját használja, hátha nem tudja, h jó az még.


Ha ezek a bliccelők tényleg akkora kárt csinálnának, betennének egy jegy és bérlet ellenőrző automatát, ami nem engedi be érvényes jegy nélkül. Ilyen holmit használnak a fürdőknél, külföldi közlekedésnél (pl vonatnál Angliában).

Csak itt nem teszik meg, mert akkor elfogynak a bliccelők, akiket meg lehet büntetni.


A MÁV-on ugye max két megállós utakon tud bliccelni az ember, egy 2 órás úton nehéz. Mégis milyen ellenőrzések voltak a Keletinél, persze, hogy ezeket a pár megállósokat elkapják, mert ha őket megbüntetik, az sokkal több pénz, mint az eredeti jegyük. De azért gondolod, hogy majd az a ki nem fizetett két megálló iszi csődbe a MÁV-ot, persze.

2009. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
11:56-os egy embert ha elkapnak egy ellenőrzés alatt, mindenkinek van jegye vagy bérlete, aztán ne feledkezzünk meg a külföldiekről, akik megveszik az egy vagy kéthetes bérletet, vagy az egynapos jegyet, ami nem kis pénz. Mind megveszik, vidékről ha jön valaki mind vesz jegyet, a nők parázósabbak, mind vesznek, a férfiak egy bizonyos kor után nem érnek erre rá, tuti vesznek, marad egy szűk ráérős réteg, aki vagy ilyen ügyeskedő, vagy megint siet, akkor megint vesz.
2009. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!