Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyerekek TI komolyan hagyjátok...

Gyerekek TI komolyan hagyjátok hogy kifele menet vagy bármilyen járművön meg büntessen ellenőr és befele is mindig vesztek jegyet?

Figyelt kérdés
Üdv én egy törzsbliccelő lennék 21 év alatt talán 1x ha volt bérletem. Jelenleg szolgáltatás sem alkalmankénti 300 ft ot sem 10.000 Ft ós havi szintet nem éri el. Kosz piszok bűz csövesek késő járművek amik le is robbannak stb. Szóval nem kell parázni ellenőröktől. Metróba lejutni se nehéz 10 ből 2x ha megnézik jegyed így elég ha úgy teszel mintha lukasztanál de bélyegző nélküli mesterjegy legjobb azzal nem tud mint kezdeni korlátolt agya. Amit pedig még mindig sok ember nem ért meg. KIFELE MENET NINCS JOGALAPJA INTÉZKEDNI ELLENŐRNEK NEM HATÓSÁG UGYANIS. Igazoltási joga csak rendőrségnek van tehát nem vagy köteles oldani személyidet!(engem is fenyegetet már meg belök sínek közé ha nem adom oda na és akkor mi van otthagytam) Ha rendőr hív 1 nem vagy köteles megvárni kettő ha mondjuk pont ott van akkor sem adhatja ki adataid 3 félnek adatvédelmi törvény ha pedig hülye a fakabát akkor igazolhatod magad kapitányságon úgyse megy és mehet visza adataiddal. Egyetlen amit tehet hogy kikísér téged kijáratid mivel BKV területén érvényes jeggyel bér letel lehet tartózkodni és annyi. Fel sem tarthat mert jegyet nem venni nem bűncselekmény de még csak nem is szabálysértés tehát korlátozza személyi szabadásod amit pedig alkotmányos jog. Ezt nem azért írom mert bliccelésre akarok buzdítani hanem azért mert undoritoknak tartom azt jogait nem ismerő emberektől megfélemlítéssel agresszióval nem létező dolgok álltásával csalják ki pénzt. Nézd csak meg kiket büntetnek általában meg öregek betegek gyerekek pici nők mert tudják ezt ők is nincs jogalapjuk csak kikíséréshez... szóval ha legközelebb szégyen brigádot látsz kijáratnál csak mosolyogj és menj tovább ki metróból Max megkéred őket kísérjenek ki...:)
2009. dec. 15. 08:28
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
félre értitek. Én nem moralizálni akartam és személyes sértegetést csupán felhívni arra figyelmet egy éles kontraszt van szolgáltatás és ár között. És arra demokratikus jogállamban hazugságokra pénzt kicsalni emberekből megfélemlítéssel nonszensz. vasúton 10.000 Ft ból ország legtávolabbi pontja oda meg vissza ami kb 600 kb is lehet nem nagyon utazom vonaton de állítom havonta még ha naponta dolgozol se utazol annyi km et. Akko mire drágaság. Én például akkor vennék jegyet ha bevezetnék vagy időalapút 1 órán keresztül annyi járművel amennyivel akarsz mert ez is nonszensz én 7 járművel tudok utazni ako az 7x300 vagy 10.000 bérlet. vagy távolság alapút. Nagyszájú szájamba belépős embernek meg nem lesz gerince ha sok ilyet ír amúgy olvasni se nagyon tud mert nem engem kel megítélni nem ez téma gyűlölködés provokáció is tilos...
2009. dec. 16. 20:52
 32/35 anonim válasza:

Ha a BKV színvonala illetve a bérlet árak a bliccelők miatt lennének magasak akkor pár éve jelentős bérlet ár csökkenést tapasztalhattunk volna, akkor amikor megszigorították az ellenőrzést és azzal hencegtek, hogy 6 milliárddal nőtt a bevételük. (Vagy akkor hazudtak vagy az áremelés okáról).

Tény, hogy mindenki tudna mesélni a bunkó ellenőrökről akik a jutalékért ok nélkül is büntetni akarnak.


Sajnos kényszer helyzetben vagyunk, muszáj venni bérletet, amíg bele fér a költségvetésbe, de mi van ha nem? Akkor ne menjünk dolgozni?


Én álltam mindkét oldalon. Voltam bliccelő is (kényszerből) és becsületes bérletes is.


Egyszer volt, hogy érvényes bérlettel utaztam és jött az ellenőr, ránézett és azt mondta nem érvényes, majd azzal a lendülettel kikapta a kezemből és közölte, hogy nem kapom vissza. Szerencsére sokan utaztak a járművön és mindenki elkezdett vele vitatkozni így mielőtt leszálltam volna fintorogva visszaadta.

Olyan is volt, hogy oda jött az ellenőr pasija és megmutatta az igazolványát, az állt rajta, hogy "fedél nélküli árus". Végig szövegelt nekem az úton, már az utasok is rászóltak, majd mielőtt leszállt volna fejbe vágott.

Mi nem tehetünk semmit ellenük, de Ők bármit megtehetnek.

Ma volt a híradóban az a fickó akinek érvényes jegye volt és a metró ellenőrök agyba-főbe verték. Bírósághoz fordult, remélem megnyeri.

2010. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:

Valóban csak a náluk "gyengébbeket" büntetik. Én meg szagolhatom a büdös hajléktalant aki egy fél metrókocsit elfoglal és telehugyoz. Felháborító, hogy ezt hagyják. Láttam már olyant, hogy a metró állomáson a padon ült egy hajléktalan, le tolt gatyával és épp a nagy dolgát végezte.

Olyan is volt, hogy metrón ültem és mellém ült egy nő akinek olyan erős szaga volt, hogy öklendeznem kellett. Persze azonnal felálltam, de meg kellett várnom amíg megáll a szerelvény, hogy leszállhassak.


Úgy tudom egyébként, hogy karszalag viselése nélkül nem is szállhatnának fel egy járműre sem az ellenőrök. Ennek ellenére még csak nem is viselik, zsebből mutatják ha rákérdezek.


Miért csak a BKV jogait írják ki a járműveken, az utasét miért nem? Mi csak fizető darabok vagyunk?

2010. jan. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
A volt kolléganőm mesélte, aki ingyen bérletes, hogy utazott a buszon és jött az ellenőr, kérte a jegyeket. Egy népesebb társaság is utazott a buszon (nem tudom másképp írni bocsi, szóval romák), tőlük is kérte a jegyet, úgy leordították, hogy továbbment, odalépett a fent említett hölgyhöz és kérni akarta a jegyét/bérletét, de erre az előbbi kis társaság odaszólt neki, hogy a hölgy meg velünk van. Így onnan is tovább ment. Bár volt nála bérlet, de így nem kellett bemutatnia, viszont alig várta, hogy leszállhasson, mert nagyon félt a háromajtós szekrényes csapattól.
2010. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
46%

Igazad van kérdező. Jól teszed, hogy bliccelsz. Én is azt csinálom. Nem fogom fizetni nekik amit elloptak.


A másik, meg hogy a nyugdíjasok és a cigányok is ingyen utaznak. Velük mi lesz?


11:56

Neked azért ilyen nagy a szád, mert már beleléptek?


Előző válaszoló. Miért nem mered leírni, hogy CIGÁNYOK?!

2010. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!