Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanás esetén mi a teendő?

Koccanás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Igazából, tegnap tolattam ki egy parkolóból és kicsit megtörtem a mögöttem levő autó lökhárítóját. A tulajdonos a helyszínen volt és megegyeztünk, hogy készpénzben kifizetem a kárt (voltunk autószerelőnél vagy minél,és ő megállapította a kárt), és csak az érdekel, hogy milyen papírt vigyek vagy nyomtassak, hogy legyen bizonyítéka hogy én kifizettem ezt az összeget és nem tudnak vele visszaélni. Vagy mit kell ilyenkor íratni? Köszönöm
2015. jan. 6. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmit, miután nem kapott töled betétlapot a helyszinen érdemben már semmit sem tehet.
2015. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

dehogynem tehet...

csak simán írja le, hogy x összeget átvettem ezért és ekkor.


Bár általában érdemesebb bevonni a biztosítót is...

2015. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na, aztán mesélj, mi a fenét csinálhat utólag..?
2015. jan. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha a károsult tényleg nem csinálhatna semmit akkor, ha a baleset helyszínén nem kért betétlapot, akkor a cserbenhagyásos balesetek száma megnőne...


egyébként meg: Te kifizeted a pénzt a károsultnak, ő letagadja, bejelenti a biztosítóhoz hogy történt egy káresemény és onnan is felveszi a kártérítést.

2015. jan. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utald bankszámlára, annak nyoma van, szinte azonnal megérkezik, és külön nem kell írni semmit.
2015. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

'Te kifizeted a pénzt a károsultnak, ő letagadja, bejelenti a biztosítóhoz hogy történt egy káresemény és onnan is felveszi a kártérítést.'


Össze-vissza beszélsz, kevered itt az egészet.

Maximum a cascojára tud felvenni pénzt, ahhoz neked pedig mi közöd? Hogy vesz fel a te kontódra pénzt, hisz nincs nála tőled betétlap...?


- Uram, adunk magának pénzt csak mi az ellenfél biztosítója egyáltalán..?

- Azt nem tudom mert igy találtam a kocsit.

- Akkor tőlünk mit akar?

- Hát pénzt.

- Na jó, hivjátok a biztonságiakat, itt egy hülye.


Ilyen esetben nem a biztositóhoz kell menni hanem a rendőrségre, ez pedig már bűncselekmény kategória. Már amit te csinálsz, az a bűncselekmény.

De hogy képzeled, kivonul vijjogva az fbi helyszinelők csapata lézeres mérőkkel és felkutatják neked a névtelen autóst mint a filmeken? Mindezt egy 30 ezer forintos kárért? Hol élsz te, egy szigeten?

2015. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mesélj már, hogy miért olyan fontos a betétlap?


csak pár példa, amikor kb. tökmindegy hogy van-e kitöltve:

1, károsult vagy, a károkozó kocsiból pedig kiszáll 5 nagydarab faszi bézboll ütővel és elhitetik veled hogy Te vagy a károkozó.

2, Neked van egy traktorod, nekem egy mercim. Én vagyok a károkozó, de neked van 10000 Ft károd, nekem van 10.000.000 Ft károm adok Neked 100000-, ha a betétlapra azt írjuk, hogy a kárt Te okoztad...


egyébként meg:

elküldöm mailben akár az összes biztosítónak (ha rendőrségre nem akarok menni), hogy XXX111 rendszámú gépjármű kárt okozott nekem. Akár még aláíratlanul beküldöm a kék-sárgát is... A biztosító köteles az ügyet kivizsgálni...

azt meg nem tudom, hogy kinek éri meg 20-200000Ft-ért ilyet csinálni, de a lehetősége megvan, a kérdés pedig ez volt.


De megjegyzem, az esetek 99%-ában megéri bevonni a biztosítót.

2015. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'mesélj már, hogy miért olyan fontos a betétlap?'


Talán azért mert arra fizet a biztosító..?

2015. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor írj egyet, hátrányod nem lesz belőle...

De az általam eddig leírtakon ez nem változtat.

2015. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!