Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikertelen 2. Forgalmi vizsga...

Davidamp kérdése:

Sikertelen 2. Forgalmi vizsga után. Mi a tanácsotok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 16:42
 1/9 anonim válasza:
Vegyél plusz órákat, az segíteni szokott.
2016. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Plusz órák kellenek és a legközelebbi sikerülni fog, ha elég felkészült leszel.
2016. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne add fel! Én nekem is csak a 3. vizsgám sikerült, pedig szinte folyton hibátlanul vezettem de valami apróságon mindig elvéreztem, ez van. Tudom ilyenkor kilátástalannak érzed az egészet, de hidd el, nem az. Én is nagyon sok órát vettem, vagy 50-et legalább. Ez viszont később nem fog károdra válni.


Tanács:

Elemezzétek ki hogy mi az ami nem ment, és arra fektessetek nagyobb hangsúlyt. Fontos hogy ne csak vezetés közben, hanem napközben is gyakran gondolkodj a szabályokon, elméleten, parkoláson például. Ne kattogjon rajta túl sokat az agyad, nem éri meg. Csak csinálj úgy mindent mint eddig, koncentrálj jobban. Mondhatnék ilyen közhelyeket hogy ne izgulj meg hogy legközelebb úgy is sikerül de ennek semmi értelme. Csak TEDD ODA MAGAD. Ne akarj többet mutatni, hibátlan lenni, csak csináld úgy mintha egy sima óra lenne, 130%-os ráfókuszálással. Nem olyan nehéz az mint amilyennek most látod, hidd el nekem.


Létezik pár egyszerű praktika amik talán minimálisan segíthetnek.

- Célszerű vizsga előtt vezetned egy fél órát, hogy szokd a forgalmat.

- Sok zöld teát inni. És csokit vizsga előtt, de ne edd tele magad, üres gyomorral könnyebben tud az ember koncentrálni.

- Vizsgaidőpontot jól kell választani. Kerüld a kora reggeli és a késő délutáni időpontokat.

- Illetve kérd meg az oktatódat hogy beszélgessen a vizsgáztatóval, próbáljon barátságos légkört teremteni ( ez nekem nagyon fontos volt ) hiszen ha jó kezd van az autóban akkor hamarabb leszáll rólad a vizsga drukk.


Egyéb kérdésed lenne, nyugodtan írhatsz privátot.

2016. jan. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudom, könnyű mondani: ne idegeskedj! Ne arra figyelj, hogy vizsgázol, hanem arra ami a feladatod.


Ne siess, ne kapkodj. Hagyj magadnak egy kis időt felkészülni a következő manőverre. Ha meggondolatlan vagy és olyan gyorsan akarod csinálni, mint egy rutinos sofőr, akkor általában elkaszálnak. Ha lassabban is, de szépen végre hajtod a feladatokat, akkor elgfeljebb annyit mond a vizsgabiztos, hogy egy kicsit lehetett volna gyorsabb, majd balesetmenteset fog kívánni.


Annak idején vater csak egy tanácsot adott: Határozottan! Ha hülyeséget csinálok, azt is határozottan! :)

2016. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondanám a történetemet akkor. Úgy indultam el az egésznek ,hogy teljesen a 0ról nem tanítgattak elötte ,viszont tudtam ,hogy van érzékem a vezetéshez ,és nem lessz semmi gond. Az elején gyorsan tanultam 16óra után már minden ment, magabiztosan biztonságosan az autót kímélve mássokkal közlekedtem, tanultam. Az oktató jelezte is ,hogy minden rendben jól vezetek. Eltelt a 30. óra és mivel 1.5 hét múllva lett csak volna az 1.vizsgám gondoltam veszek akkor 7 órát ,hogy azért ne úgy menjek vizsgázni hogy nem vezettem 1.5 hete. Elérkezett az első vizsga minden rendben ment sajnos az elején egy U megfordulásnál nem néztem hátra ,és úgy mentem tovább persze nem szóltak ez miatt csak a végén körülbelül a felénél járhattam végrehajtottam a párhuzamos parkolást azután ismét az úton egy gyalogos átkelőhely után rögtön kezdődött egy záróvonal amit én nem vettem észre ,elöttem pedig egy auto éppen tolatni szándékozott be jobbra ,én gondoltam lelassítok és elmegyek mellette csak sajnos ahogy közelítettem az auto felé nem éreztem hogy biztonságosan eltudok mellette menni és 1 keréknyivel rámentem a felezővonalra hát ezután mondanom se kell a szokásos forgatókönyvet.. Kissé dühös voltam akkor mert azon kívűl biztos volt minden ,de visszagondolva azt mondom ez még indokolt eset amiért megbuktatott. Rá egy héttel a héten következett a 2.vizsga szintén minden jól ment ki kellett mennem lak.ter kívűlre szokásos intézkedéseket elvégeztem tábla után egyből világítás fel sebesség növelése ,majd ezután vissza a városba fel egy hegyi szakaszra ,és ott ért véget. Mondanám ,az indokokat én akkor aztán tényleg semmit sem értettem ,hogy miért ? mit nem kellett volna? Hibátlanul mentem végig egész végig csak az oktato hangja volt hallható a kocsiban ,hogy merre menjek. Ezúton közli a vizsgabiztos ,hogy Lak ter kívűl nem mentem 90 el holott 80-90 között mentem sőt 6. fokozatott is használtam, majd vissza a városban ,hogy fent ahogy mentem a hegyre ott azon a szakaszon miért mentem lassan meg egy gurulos szakaszon miért az 50 helyett miért megyek 30-40 között ?( Hát akkor kicsit nem bírtam nem kimondani magamból.. azt hogy mert biztonságosan akartam közlekedni?)kissé szóváltásba keverettünk a végére sajnos nem bírtam csak úgy ott tétlenül üllni, azt érezve ,hogy azt csinál amit akar velem szivat magyarán , az oktató bezzeg csak nézett előre és semmi egy szót nem szólt ,engem se védett csak ott ült mint egy krumplis zsák. Ezútán a szokásos forgató könyv helycsere történt. Megkaptam a papírt és képzeljétek el olyan dolgokat behúzgált nekem amit a végén meg sem indokolt vagy kitért volna rá ,hogy hiba volt a vezetésemnél,mivel ő kitalálta a sebességbeli hibáimat amit még most sem tudok feldolgozni mert amióta elkezdtem ezt az egészet egy mögöttem lévő autot nem tartottam fel gyorsan váltok gyorsulok és szabályosan ,ezért én ezt nem is értettem. Persze mivel ,hogy azért legyen egy 'Sikertelenséget okozó hibám mivel megbuktasson( erősen feltételezem) behúzta ,hogy szabálytalanul a menetirány szerinti bal oldalt igénybe vettem amit nem tudok elképzellni hogy hol követtem el ,és erre persze megint csak a végén nem kaptam választ,mivel a vizsgalapot csak amikor visszaértünk a telephelyre akkor nyujototta át ,és mire én megnéztem volna a lapot már nem is volt ott.

A kérdésem a következő lenne.Mit javasoltok ezután? Most jelenleg nem tudok másra sem gondolni,nagyon dühös vagyok a tegnapi vizsgám miatt ,hogy megbuktatott ,és nem tudom tényleg most sem visszagondolva hogy miért. Azért vagyok dühös mert tudom ,hogy a vezetésemmel semmi gond ,és körültekintő vagyok a környezetemre a második vizsgámon sem voltam egyáltalán ideges mert tudtam ,hogy menni fog erre meg.. nem is gondoltam. Ugyanaz a vizsgabiztos volt ,és nem akarok közhelyeket felhozni ,de már az elején szemkontaktra nem volt szimpatikus ,nem tudom hogy személyes lenne e ez nem is tudhatom ,én is szeretném meggyanúsítani ,de ti mit gondoltok? Az nem lehet furcsa ,hogy mind a 2 vizsgámon ugyan ő volt ,esetleg valami közrejátszás nem lehet az oktató úrr-al? Véleményeteket, tanácsatitokat értékellném! Mindez nem bosszantana ,és nem váltana ki belőlem ekkora érthetetlenséget,ha tudnám azt ,hogy saját egyéni hibák okaiból nem sikerült a második vizsgám se. Mit javasoltok? Vizsgabiztost lehet kérni másikat ? Vagy egy oktatóhoz levan kötve egy vizsgabiztos? Nem tudom sajnos ezért kérem a segítségeteket ,mert azt nem tudom elképzellni ,hogy más vizsgabiztosnál nem mennék át. Köszönöm

2016. jan. 28. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A vizsgabiztosokat mindig reggel írják ki, személyre(gépjárművezető jelölt) szabva, nincs összejátszásra nagyon lehetőség.

Én azt javasolnám, hogy az oktatódat kérdezd, meg hogy hol követted el azokat a hibákat amik be vannak jelölve. Egy tapasztaltabb soför általában fel szokta ismerni, ha hibázol valahol, egy oktató meg pláne.

Ne add fel, sok sikert!

2016. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 29. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se add fel, de ha végképp nem megy akkor érdemes elgondolkodni, hogy tényleg való-e neked jogsi.
2016. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A harmadik vizsgámon végre más volt a vizsgabiztos ,és körülbelül 40 perc vezetés után hibátlanul átmentem.
2016. febr. 15. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!