Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy nem...

Hogy mondjam meg, hogy nem szeretnék fizetni forgalmi vizsgánál?

Figyelt kérdés

Oktatóm azt mondta, hogy vigyek 30 ezer Ft-ot forgalmira, hogy "jobban járjak", viszont nekem nem sok kedvem van fizetni... hogy kéne megmondanom lehetőleg úgy, hogy át is menjek és ne legyenek nagyon szemetek?


Ezt a 30 ezret nagyon sokallom, tudom, hogy sok vizsgabiztos korrupt, de komolyan a forgalmi vizsga díj 3 szorosát kérik el? :OO



2016. nov. 30. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj be szépen az NKH-hoz, és jelezzed, vagy a rendőrségen.

Utána ők megoldják, hogy a pénz átadásakor tettenérés legyen. Az előzetesben a biztosnak és az oktatónak is lesz ideje gondolkodni.


Nem egy és nem két rendőrt, közterületfelügyelőt buktattak így le gerincesebb állampolgárok. Mindegyik megkapta a maga egy-két év letöltendőjét.

2016. dec. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Könnyű azt mondani, hogy menjek át -.-


így is elég para lesz, ha feljelentem tuti még jövőre se lesz jogsim. Nem lesz olyan autósuli aki átvesz.

2016. dec. 1. 12:36
 13/17 anonim ***** válasza:

Mit csinál 30ért?? Eltünteti a gyalogosokat, kamionokat, hülyéket, szép időt csinál, vb szemét beköti? Figyel helyetted és vezet is helyetted? Ha nem fizetsz mivel lesz rosszabb? Felbérel bokorból ugráló gyalogosokat, forgalomváltozást? Én megkérdezném hogy mit takar a jobban járás ennyiért.


Egyébként reggel tudja meg kinek ki lesz a biztos, kaphat újat és akkor a pénz nála marad te meg buksz, veszel még órát és újra vizsga, sehogy se jössz ki jól csak ha nem adsz és legjobb tudásodat adod. Ha hibázol és buktató ok akkor úgyis buksz, amúgy pedig megcsinálható hibavonalakkal pénz nélkül is. Vezess normálisan és ennyi. Nálunk szóba se került ez, ha megtörtént volna tuti félreállok és jelentem, de tisztességesen megtanított, pótóra nélkül nőként a 30.óra után átmentem új vb-vel akit nem ismert ő se, reggel látta és mondta hogy új lesz, lett hibavonalam de ennyi. Neked is jobb ha fizetés nélkül mész át, ha tényleg megvan a tudásod. Ne veszélyeztesd a többi embert.


Átvesz más iskola nyugi és sulin belül is másik oktatónál leteszed ha tőle bevonják az engedélyt, nem te leszel a feketebárány. Max az új oktató nem ajánlja fel ezt az opciót hanem mielőtt segítenek letenni hogy ne legyél náluk.

2016. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz, (és csak az oktató tenné zsebre a pénzt, a VB nem is tudna róla) mi lesz rá a garancia, hogy nem fékez be az oktató útközben "véletlenül" - ami azonnali bukás?
2016. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Megmondtam, hogy nem szeretnék fizetni és:

Oktató belefékezett a parkolásomba. Viszont a vicces az, hogy vizsgáztató nem buktatott meg ezen se, mert úgy volt vele, hogy oktatóm ok nélkül csinálta :D


Viszont sajnos az egyik kanyarnál későn szólt csak az oktatóm, hogy forduljak jobbra, így kötelező 5-8 kattanásos irányjelzés, körülnézés miatt csak úgy jött végül össze, hogy kismértékben de átmentem az út bal oldalára ahova bekanyarodtam (bár nem jött semmi). De ennél viszont sajnos megbuktattak.

2016. dec. 2. 16:37
 16/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat! Zöld kéz ment mindenkinek!
2016. dec. 2. 16:38
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom, már régi kérdés, már nem is aktuális.. de azért ezt leírom másoknak, tanulságul:


Anno én is a csigánál kezdtem, amikor még nem voltak annyira hírhedtek... az oktatóm Érsek István volt. Emberileg undorító, gusztustalan, amit művelt... sajnos az első 10 órát előre ki kellett fizetnem... az órákat mesébe illően lerövidítette, hiába jeleztem az ügyfélszolgálatukon, azt mondták, én - 50 kilós 150 centis diáklány - rendezzem le az oktatóval... no komment...

Valahogy kiböjtöltem a maradék 8 órát, majd átkértem magam máshová, ahol 0-ról kezdtük a tanulást. Ott az első órán elmondták, hogy ők élből elutasítják a lefizetéseket, számla nélküli órákat. Nem is volt rá szükségük, az ország legjobb autósiskolája, a diákok 98%-os sikerrel mentek át elsőre a forgalmi vizsgán! Nekem is elsőre sikerült, 32 óra forgalomban vezetés után!


Rá 2 évre beidéztek a rendőrségre a csigavér miatt. Próbálták a lefizetéses ügyeket felderíteni... Elmondtam az oktatómmal történteket, a száméa nem adást, az előre jelzett pénzösszeget, amivel majd a forgalmi vizsgára kellett volna készülnöm...


Szomrúan látom, hogy ez a csigavér autósiskola ugyanakkora pöcegödör, mint anno volt.

Védekezésül szokták felhozni a féreg oktatók, hogy ennyi pénzből nem lehet nyereséget termelni.. Ember! Akkor oktass máshol, oktass drágábban, de legyél normális, miért jobb félni az adóhatóságtól, rendőrségtől? Miért jobb féreg módon viselkedni a szerencsétlen diákokkal?? Ezt nem fogom tudni soha megérteni.


A csigavért nem ajánlom senkinek!!! Kivéve ha családtag az oktató - talán akkor nem megy a szokásos csigafos hozzáállás!


Aki ezek után - és a többi itt fellelhető negatív megjegyzés után mégis hozzájuk megy, annak csak gratulálni tudok! ;)

2017. szept. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!