Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán teljesen...

Forgalmi vizsgán teljesen magamra vagyok bízva?

Figyelt kérdés
Azon kívül,hogy mondja az oktató merre menjünk stb?!

2017. ápr. 22. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen. A vizsga elején kihúzod az útvonalat és onnantól kezdve már csak az oktató beszél hozzád és ő is csak annyit, hogy merre menj (tehát a következő lehetőségnél fordulj jobbra / balra és amíg nincs új utasítás maradni kell az útvonalon).


Ha bármilyen módon be kell avatkoznia az oktatónak az azonnali bukás.

2017. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2017. ápr. 22. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben azért nem teljesen ridegen zajlik a forgalmi vizsga.

Az utasításokat az oktató adja, de a vizsgabiztos sem szótlanul ül hátul.

Az már jó jel, ha a vizsgabiztos, és az oktató kedélyesen beszélget, a tanuló abba csak akkor szóljon bele, ha megszólítják.

A vizsgabiztos nem ad követlen utasítást a vizsgázónak, de adhat tanácsot, szólhat hozzá, és ha jó indulatú a vizsgabiztos tud is segíteni néhány nyugtató szóval, ő megteheti, az oktatónak csak az utasításokat szabad adni, nem tehet olyan kijelentéseket, hogy "nyugi", "ne kapkodj".

2017. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát segíthet olyanokban mondjuk,hogy váltsak vissza 2-esbe ?
2017. ápr. 22. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A VB akár segíthetne is - de ne legyenek illúziód, nem fog. Vagy ha hiper szuper extra normális akkor előbb behúz érte egy hibapontot és utána szól, hogy használni kéne a sebességi fokozatokat...


A legtöbb amire számíthatsz, hogy dumálnak az oktatóddal. Maximum ennyi.

2017. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom B kategóriára vizsgázol. 1 a lényeg ne parázz.Nézz szét az utakon, hogy mennyi hülyének sikerült a vizsga, tehát nem olyan nehéz az.Ha még tanulsz kérd meg az oktatódat, hogy csináljátok legközelebb úgy, mintha éles vizsga lenne.Menni fog.Amúgy ha meglesz a jogsid utánna senki sem fogja majd a kezed.Még annyi segítség sem lesz, hogy mikor fordulj és merre.Szerintem az nehezebb lesz néha.Egy buszsofőr!
2017. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Az utolsóhoz: nekem a vizsga utáni első utam kész agyrém volt, bár csak 2-3 km-t mentem. A második alkalommal be kellett járnom fél Pestet egy VW T4-essel. Az első alkalommal nagyon dolgozott bennem az adrenalin, másodszorra kicsit nyugodtabb voltam. De úgy a 2000. megtett km után már egész jól elboldogultam. Lassan két éves a jogsim, ezalatt levezettem úgy 30 ezer kilométert. Most már ösztönösen mennek a dolgok, bár még mindig vannak helyzetek, amikor elbizonytalanodom. Na az nem jó érzés, és a többi közlekedő is biztosan "szeret" ezért, de inkább elengedek még egy autót a stoptáblánál és bukok pár másodpercet, minthogy balesetet okozzak.
2017. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hete vizsgáztam C kategóriából, forgalomból. Tök rendes volt az oktató meg a vizsgabiztos is, ahol csak lehet segítettek. Volt egy kereszteződés ahol baleset végett rendőrségi forgalomirányítás volt, és mondta a biztos hogy mikor tilos, mikor szabad, (nem mintha nem ismerném a karjelzéseket). plusz amikor egy kereszteződésnél beengednek maguk elé amikor nekik lenne elsőbbségük, akkor is szóltak hogy mehetek. ez emberfüggő, ki mennyire előzékeny,segítőkész.
2017. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisztofer oxi válasza:
Igen magadra vagy utalva a forgalmi vizsgán abból a szempontpól,hogy neked kell csinálnod,menned kell az útvonalon meg a sebbégváltás stb. Én a T-kategóriás jogsit csinálom a suli intézte nekünk mert kell majd a szakmánkhoz. Ott a vizsgabiztosok csak annyit mondtak közben ,hogy merre menjek következő kereszteződésnél jobbra , ilyenek. Ha nem szólt semmit akkor mentem az útvonalon addig amíg nem szólt ,hogy merre kell majd mennem. Azért többes számba irom,hogy vizsgabiztosok mert sajnos már2X megbuktam eddig. Május 2-án lesz az ujabb vizsga. Szóval figyelj oda a vezetésre gyakoroljatok sokat az oktatóddal és menni fog Sok sikert (Egy végzős diák)
2017. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!