Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tegnap történt egy szabálysért...

Tegnap történt egy szabálysértésem ami vasúti átjárónál történt. Féktávon kívül voltam így átmentem rajta, mögöttem pont egy rendőr jött le is villogott. Van értelme foglalkozom vele? (több lennt)

Figyelt kérdés
4en ültünk az autóba tehát több tanum is van arról higy nem tudtam volna sehogyan megállni.kaptam egy 30ezres csekket és 8büntetőpontot.Kedves rendőruraság azt mondta hogy a kamerafelvételen fennt van minden.honnan tudom kikérni a kamerafelvételt?
2017. máj. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehát a vasúti átjáróban a piros jelzés ellenére átmentél és a büntetést szeretnéd elkerülni?
2017. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Féktávon kívül voltam így átmentem rajta"

Freudi elírás?

2017. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"több tanum is van arról higy nem tudtam volna sehogyan megállni"


Hogyan tanultad a KRESZ-t? Hogyan is kell megközelíteni a vasúti átjárót? Ugye te is azt tanultad, hogy úgy kell megközelíteni, hogy meg tudj győződni a biztonságos átkelés lehetőségéről? Akkor is, ha fehéren villog (a fehér jelzős ugyanis nem szabad jelzés!). Neked esélyed sem volt biztonságosan megközelíteni a vasúti átjárót (és erre három tanúd is van!), ez eleve büntetendő.

2017. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdésem hogy hol tudom ezt kikérni...
2017. máj. 3. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:

A Freudi jelbeszéd abban van, hogy a kérdésben egy szóval nem szerepel a "piros jelzés". Ezt nem volt hajlandó tudomásul venni akkor sem, és leírni sem akaródzik tudat alatt. Van itt minden. Féktávolság, tanúk, rendőr...

Csak piros jelzés nincs...

2017. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A bíróságon tudod kikérni, ha megfellebbezed a rendőr döntését. Persze lehet, hogy a bíró majd másként ítéli meg a helyzetet és ad fél év eltiltást, egy utánképzésre beutalót, mellé meg egy százezres bírságot fájdalomdíjként :)
2017. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy irtak,ezt a felvetelt nem tudod csak ugy kikerni!Max ha birosagra viszed az ugyet!
2017. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Az volt a kérdésem hogy hol tudom ezt kikérni..."


Ott van a járőrautó csomagtartójában a pendrive-on. Kérd meg a járőrt, hogy vegye ki és játssza le neked!

:D


Ha meg féktávon kívül voltál miért nem álltál meg? Főként, hogy ott volt mögötted a rendőr.

2017. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, ha a rendőr mögötted volt, akkor ő pont ugyanolyan szabálysértést követett el!

:D

2017. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony, vasúti átjáró tilos jelzésén még megkülönböztető jelzést használó járművel sem lehet áthaladni! :D


Kérdező:

mennyire voltál a vasúti átjárótól amikor átváltott - és most ne a rizsát lökd , hanem őszintén, méterben.

2017. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!