Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Igényel idegen...

Kamionosok! Igényel idegen nyelvtudást a szakma nemzetközi pályán?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam belevágok, leteszem a C+E gki+ páv-ot, Viszont se németet se angolt nem beszélek, annyit tudok, hogy (right,left,go alone,yes,no, i dont know -asszem ez angol- :D ) így mennék neki Európának, mondjuk nyugat Európának, tudom veszélyes ,de talán nem bántanak. Érdemes nyelvtudás nélkül nekivágni? Gondolkodtam arról, hogy veszek neten "kamionos angol" könyvet, de elfelejteném mire érvényesíthetném. Meg vannak különféle modern applikációk is ezen az okos telefonokon, gondolom az se egy rossz megoldás.


Annyit rólam, hogy 21 éves vagyok és buta KRESZ az megragadt bennem meg alkalmazom is naponta vezetéshez meg a pálinkafőzéshez értek érettségivel, magam mögött, nos alkalmazottként nem igen éri meg a szeszipar, meg másik városba van, szóval ideális lenne nekem a kamionozás, ( nem érettségiztem nyelvből mert defektes vagyok és papírom is volt róla, meg matekból se) Amúgy tisztaságmániás vagyok meg türelmes.


2017. okt. 14. 11:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10-es

Ilyenkor tolmácsot kell kérni, akkor is, ha valamilyen szinten beszélsz angolul vagy németül. Persze aki egy mukkot nem tud idegennyelvet, mert minek, akkor az azt sem fogja tudni, hogy kb minden országban ismerik a "translator" kifejezést, kivéve Magyarországon, mert ugye nekünk speciális szavunk van mindenre. És ha ezt a szót nem ismeri, akkor még azt sem tudja kinyögni, hogy translatort kér. Tehát megint oda jutunk , hogy legalább angolul kell tudni, mert abban olyan szavak vannak, amivel el tudsz kommunikálni minimális szinten még egy angolul nem tudó személlyel is.

2017. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mi az a "translator"?
2017. okt. 15. 21:25
 13/19 anonim ***** válasza:

azert a valosag ennel bonyolultabb. A lengyelek pl azert nem beszelnek egy nyelvet sem, mert nem kell nekik. Annyian vannak, hogy mindenhol van beloluk, tudnak egymasra tamaszkodni, minden cegnel van legalabb egy lengyel aki tud a tobbinek tolmacsolni, es a rokon szlav nyelveket is megertik es tudnak beszelni.


A nemet azert nem beszel mas nyelvet a nemeten kivul mert egy budos arrogans naci fasz.


Az olasz se beszel nagyon mas nyelvet, hiszen az egy vilagnyelv szinte.


A franciak is hasonlo okert, de sokszor megertik az angolt.


A belga, holland tud angolul is, ez itt jol jon.



Folytathatna, de ezzel arra celzok, hogy en hiaba vagyok perfect angolbol, nagyon sokszor xart sem er. Hacsak nincs affinitasod minden orszag nyelvet megtanulni, akkor nem baj ha nem beszelsz idegenul, esetleg a fo fo szavakat tanuld meg, rakodas,lerakas,varakozas,szunet,holnap stb...

2017. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Na látod, mi az a translator? Egy minimális német vagy angol nyelvtudással már tudnád. Így meg ha van egy koccanásod külföldön, és nem tudod kinyögni, hogy kéne egy tolmács, szóhoz sem hagynak jutni, hanem mondjuk rádverik az egészet, anélkül hogy tudnád.
2017. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ez hulyeseg. Kezdjuk ott hogy meg a betetlapon is rajzolni kell, az egeszet le tudod rajzolni a rendornek egy a4es lapra ha kell, es amig nem irsz ala semmit hogy vernek rad?!
2017. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Meg ott van a fedélzeti kamera, bár náciék tiltják, csigazabálók is azt hiszem, mindegy , szerintem az kötelező tartozék.
2017. okt. 18. 19:36
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze, és akkor az a megoldás, hogy még csak véletlenül se tanulj meg egy mukkot se angolul legalább. Gratula, nemhiába Magyarországon beszélnek a legkevesebben idegennyelvet, ilyen felfogással...
2017. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
En beszélek angolul is meg németül is. Soha semilyen problémám nem volt még, teljesen nyugodtan tudok dolgozni. Ha nem találok egy ceget megállok megkerdezem, bejelentkezés is simán megy. Saját életed könnyited meg egy nyelvvel. Legyen az angol.
2017. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb az életed. Én angolul, németül, olaszul beszélek - ebben a csökkenő sorrendben a tudásom, és mérhetetlen előnyöm származik belőle. Elmondani nem lehet a különbséget, ahogy hozzád viszonyulnak cégeknél, hivatalokban, rendőrök stb.


Forintban, euróban mérhető hasznom van a nyelvtudásomból.

2017. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!