Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A nők többsége miért így vezet?

A nők többsége miért így vezet?

Figyelt kérdés

Már évek óta van egy kedvelt " szórakozásom ". Teljesen normális tempoban szoktam közlekedni, mármint sebességhatárokat betartva, de mikor egy például 90-es szakaszon 70 körül közlekedő autóst előzök, mindig szoktam figyelni a sofőrt. A nagy többség vagy hölgy, vagy pedig idős bácsika.

Igazából az első csoporton vettem észre egy érdekességet. Egyrészt azt, hogy görcsösen, nyújtott karokkal fogják a kormányt, mintha markolni kéne, nehogy az ember kezéből kiessen. A másik pedig főleg hideg időben vehető észre, de mindig kabátban vezetnek, néhányon extraként még sapka is van, mintha nem volna az autókban fűtés.


Oké, nem mondom, hogy mindegyik ilyen mert nem, de azt kell mondanom, hogy 10-ből 6-8 esetében megfigyelhető ez a tulajdonság.


Na meg mielőtt valaki sztereotipiákkal jönne, ez most tényleg szimplán érdekel, akár férfiak ha van erre ötlet, vagy épp ha hölgyek olvassák, akár elmondhatnák, hogy miért tesznek így, tényleg szimpla kíváncsiság.



2018. febr. 12. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a görcsösek nem szokták meg a vezetést.

A kabáton én nem csodálkozom, sokszor mi is úgy ülünk az autóban, mivel tényleg nem tudunk fűteni az első negyedórában s mivel az autónk a szabad ég alatt áll, eleinte igazán hideg tud lenni. Plusz a pára miatt nyitott ablak is kell... Kabátban is fázom. Pedig egyáltalán nem vagyok fázós.


Hogy miért tapasztalod ezeket ilyen gyakran, azt nem tudom.

2018. febr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
90-es szakaszon jellemzően a bizonytalan, gyakorlatlan és ennek tudatában is lévő sofőrök vezetnek 70-nel, ez eléggé kézenfekvő. Vannak autóvezetők, nagyrészt pasik vagy inkább srácok, akik kellő tudás és feltételek nélkül is tépnek, mint a meszes, csak ezeket te nem látod előzés közben.:-)
2018. febr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha vannak nőrokonaid, akkor azokat kérdezd már meg..ja, persze azt nem mered.

Amúgy az első sor olvastán is érezhető a furán félrenevelt felfogásod..ilyen hülyeséget, hogy kabátban, sapkában vezetnek, hiszen van fűtés...jéééézusom..hát téged sem az eszedért szeretnek..


szeretném én látni a kulturált vezetési stílusodat itt az Egér úton reggel..vagy a Nagykőrösin, esetleg a Hungárián hogy viselkednél?


méghogy sapka is van..pffff..mínuszban, rÖviebb távra ugyan mond meg kis divatszakértőm, hogyan is kell öltözni? Gyereket vinni az oviba, suliba, beugrani az osanba...közben tankolni, mínusz öt, fúj a szél..


kis szociológusom...csicseregj..

2018. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

34N vagyok, 10 éve vezetek. Elég sokat.

Nincs nyújtva a kezem, akkor nem érném el a pedált, ha olyan messze lennék a kormánytól, hogy ki kelljen nyújtani a kezem.

Azért vezetek kabátban, néha sapkában, sőt, van hogy kesztyűben, mert nagyon fázós vagyok. Otthon nincs 15-20 percem, hogy megvárjam, míg alapjáraton bemelegszik a kocsi. Így hideg kocsival indulok. De ha várok is, amikor pl le kell kaparni a jeget, akkor is ha elkezd fűteni, még hideg van. Jéghideg az ülés, nem fogok kabát nélkül beülni. Hideg a kormány, nem fogm megfogni kesztyű nélkül. SZóval a míínuszokban elég hideg a kocsi, ezért vezet sok nő kabátban. Néha útközben leveszem, de ez a ritkább. Amúgy a nők fázósabbak, mint a férfiak.


És a végére legyen tőlem is egy megfigyelés: ez pedig a férfiakra vonatkozik, viszonylag új kocsival. 70-es táblánál kényelmes 60-65-tel haladnak. És ahogy megelőzi egy 20 éves swift a külső sávban, egyből tudja 80-ig is nyomni, csakhogy nehogy elé soroljon véletlenül...

Na erre mi a magyarázat???

2018. febr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak nők, akik így vezetnek, de ez alapján nem skatulyázhatók be a női sofőrök. Van köztük is szélsőségesen felelőtlen (pl Eva Rezesova esete), van köztük teljesen átlagos sofőr, és igen, vannak félős nyuszik is, akik a kormányt kapaszkodónak használják, és a megengedett sebességet sem merítik ki.
2018. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A kabátban vezetéstől én is rosszul vagyok, de tapasztalt férfiak is csinálják, nemcsak nők. Apám pl jó sofőr, de képes 200 km-t kabátban levezetni, mert hát az első 5 percben még hideg volt az autóban... Én meg nem is tudok kabátban vezetni :D

Amúgy a nők azért vezetnek így, mert nekik csak helyváltoztatási eszköz az autó (soknak legalábbis, rengeteg kivétel is van). Nem figyelnek, illetve nem is akarnak/tudnak olyan dolgokra figyelni, hogy a forgalom ritmusához való alkalmazkodás, hogy műszakilag mi lenne jó az autónak, hogy esetleg a fűtéspanelen lehet állítani, hogy hideget vagy meleget fújjon. És hiszed vagy sem, rengeteg ilyen férfi is van, ne degradáljuk a nőket.

2018. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Persze hogy nem sztereotípia! Mint ahogy a továbbiak sem:

-Nő

-Idős

-Őszhajú

-Szemüveges

-Kalapos(bármilyen fejfedő)

-Arcszőrzet(bajusz vagy szakáll)

-Suzukis


Szóval egy szemüveges, őszhajú, kalapos, idős nő suzukival, na az a legkeményebb! Ha előzés közben még a hetyke kis bajszán is megcsillan a nap, akkor MENEKÜLJ!

2018. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Én gyorsulás során szoktam markolni a kormányt kinyújtott kézzel.

Na most azt nem osztom meg, hogy mennyivel közlekedem, mikor markolnom kell a kormányt. Nincs hangulatom vitába keveredni senkivel.

2018. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nők fázósabbak, még ezt sem tudod?

Én férfi vagyok, és általában két kézzel fogom a kormányt, volt már aki kérdezte minek...Azt úgy illene. Biztos van akinek sokat viszket a lába között és azt vakargatja félkézzel. :)

2018. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális kommenteket.


Kedves hármas, nos mindegy, hogy épp mit gondolsz, ezt vettem észre. Aztán mielőtt még belekötnél, gondold már végig, 90-el városban előzök ugye? 99%-ban főútvonalon látok ilyesmit.

2018. febr. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!