Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a hagyományos...

Mi értelme van a hagyományos GPS-nek?

Figyelt kérdés
Telefonon ott a Waze, Google Maps, iGo, meg mindenféle navigáció, ami tökéletes erre a célra. Minek vesznek / árulnak még ma is hagyományos gps-eket? Miben jobb?
2018. jún. 7. 10:57
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Hát amit a google nem ismer, azt semmi, ezt megmondom neked.


Azért gondolkodhatnál is ilyenkor, pont a google ne ismerné akinek a világ kb összes utcájáról nem csak térképe, hanem 3D streetviewje van.

2018. jún. 9. 08:15
 32/41 anonim ***** válasza:
Igen, hogyne. Mifelénk pl. 5 éves és még BP-et sem sikerült lefedniük, vidékről nem is beszélve ahol legtöbb helyen max. a főúton van street view. Nem mintha ennek a parasztvakításon kívül bármilyen térképészeti jelentősége lenne.
2018. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Elég sok előnye van. Mész egy címre, házszám alapján. A mittudomén milyen navigáció kb oda vezet, aztán kezdheted nézni a házszámokat 10-zel gurulva. Vagy megnézed előre streetviewen hogy hogy néz ki a ház / környék, és nem kell nézegetni a számokat, hanem fel fogod ismerni :)
2018. jún. 9. 09:44
 34/41 anonim ***** válasza:

A street view az utóbbi 10 év egyik legnagyobb találmánya. Oké, hogy nincs minden kis sikátor lefedve, de talán nem is ez a cél. Meg aztán várjál csak, más navigációs cégnek van jobb? Ja hogy ilyet még nem is csinált senki más, csak a google..

Amúgy meg jobb lenne lezárni ezt az ügyet szerintem, mindenki azt használ, amit akar. Én maradok a google mapsnél.

2018. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Alex Fly ***** válasza:

Jó. Akkor egyszer térj le egy aszfaltozott útról és próbáld a Google térképet használni...

Aztán ugyanott én is az eMapot TuHus térképpel.

Aztán meglátjuk, melyik használható...

2018. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Szerintem azért egy GPS jobb mint egy telefon. Mert egy androidos GPS-t megveszed 25 ezer forintért, letöltöd rá a sygic-et és prémiumra előfizetsz ami 1 évre 5.000Ft csak! Azt így van Live Traffic, amit a TomTom-tól kap meg. Ugyan az a rendszer egyébként.


Azért egy iphone-t nem szívesen akasztanék ki a tűző napra.

Egy GPS is eléggé forró tud lenni, de az nem számít, hisz erre való, de a telefonok nagy része nem szereti, ha 10-12 órát ilyen üzemben halad.

Az ember sajnálja is, ezen kívül van a GPS-nek vannak extrái is. TMC, FM transzmitter stb. Ezek egy telefonban sosem lesznek.

Ezen kívűl a telefonok A-GPS rendszerét használja, ami internethez köti őket, míg egy erre a célra szánt eszköz a sima GPS-t használja, amihez nem kel internet, és a GPS képes saját maga kiszámolni a helyzetét, míg a telefon nem, ehhez kell az internet. Mivel az internet alapján kéri le a helyzetét úgy, hogy egy földi antennára csatlakozik, ami veszi a műholdak jeleit. A GPS pedig képes közvetlenül a GPS műholdak alapján kiszámolni a helyzetét hardveresen. Persze ez néha lassabb, hisz a telefon egyből tudja, hol van, így tudja, melyik műhold adatait kell lekérnie, amit lát. Míg a GPS eszköznek mind a 24 műholdat le kell kérdeznie, hogy tudja, hol van. De csak hidegindításnál! A műhold pályáinak az adatait 7 napig tárolja, ha ezen a napon belül használod, akkor meleg indításról beszélünk, és nem kérdez sok adatot, ezért gyors lesz a pozicionálás.


A telefon esetében nincs ilyen, ott mindig gyorsabb lesz, és a GPS műholdak lassú adatküldésétől sem kell tartani, hisz interneten kérdezi le, aminek a sávszélessége több ezerszer gyorsabb :)


Csak pont ez a hátránya is, internet nélkül nem működik, és bizony mióta az britek kiléptek az EU-ból, sok fuvarozónak nagyon nincs EU-s internernetje, csak nagyon drága roaming, amit külön venni kell piszok drágáért. Vagy ha alapból nem EU-s országba megy, akkor is rossz, hisz ott sem ér az EU-s internet semmit, és extra költséget generál csak a telefon azzal, hogy GPS-t használ.


Szóval egy sima mezei autósnak teljesen felesleges egy GPS, de bizony egy nemzetközi sofőrnek, vagy aki rengeteget használja, inkább jobb a GPS! Ha a nap 1-2 év múlva tönkre vágja, nincs semmi gond, 30 ezrerért veszel egy másikat, ellenben a 250 ezres telefonoddal...

Ezen felül a telefont nem szívesen hajtanám agyon ha sokat GPS-t használok, nem jó ha tönkre megy.

2021. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Egy modern legalább középkategóriás telefont már az egész napos google maps-ezés sem csinál ki. Az internet pedig nem kéne már téma legyen 2021-ben, bár tudom, van akinek nincs most sem. A valós forgalmi viszonyokat a google maps és a wazen kivül semmi sem tudja jobban, mert a mindenki zsebeben ott lapuló okostelefonoktól kapja az infót, amikor többen lelassulnak hirtelen, abban a másodpercben neked is megjelenik, hogy valami van ott. A kamionosok is inkább azért használnak még drága dedikált navikat, mert csak ezek ismerik a valós súlykorlátozásokat, meg főleg a magasságkorlátozást, a google erre még nem fókuszált, talán nem is akar. Egész Európát bejártam az utóbbi években már csak google maps-el, nincs párja, mindenhová úgy találtam el, mintha hazamennék, sose tévedek el vele, ha pontos cím megvan.
2021. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Persze, de ezt írtam is, hogy felhasználó függő!

Egy nemzetközi fuvarosnak pedig igen is számít a mobilnet, mert persze addig nagyon jó, míg az EU felségterületén vezetget, de amint Szerbiába megy, vagy valamely balkán országba, vagy a britekhez, az EU-s internetnek vége. EU-n kívül pedig tudod milyen drága az internet, sőt egyes országok nagyon lehúzósak, mert valamelyik minden megkezdett 100mb után számláz! Magyarul ha neked csak 10mb net kellett a GPS-nek, ő 100mb-t ot fog kiszámlázni, szuper...

A TomTom rendszere ugyan az, mint a Waze csak zártabb a rendszer, de a szisztémia ugyan ez. Méterre pontosan megmondja hol kezdődik a dugó és hol ér véget. Sygic pedig TomTom szerver adatait használja, az is jó.


A google maps-en rosszabb szerintem a valós idejű forgalmi info, szerintem a waze arra jobb.

Viszont a Maps meg ismeri a cégneveket is, meg a házszámokat is. Szóval ahh, mindegyiknek van előnye hátránya, nem egyszerű :D


A drága dedikált navikat nem szeretem, csak amelyiken van android! Persze jöhet akkor hogy miért nem okostelefont veszek, nos, mert a 25 ezret egy ilyen GPS-re nem sajnálok, plusz vannak azok az extrák, amiket egy telefon soha sem fog tudni!

Nekem kell a transzmitter, a TCM vevő, a nagyon nagy fényerő, és hogy bírja az igazi forróságot! Ezen felül a telefon képes navigálás közbe bedobni egy frissítési értesítőt, vagy képes nekiállni a háttérben alkalmazást frissíteni.


Nekem nem kell, nekem egy wayteq x995 megteszi, 25 ezer, normális GPS vevő van benne, nem sajnálom hisz nem drága, és hardveresen is jó a mai napig.

Sokan használják, sokat kibír! Meg se kottyan neki, ha a 60 fokos autóban hagyod.


Szóval én azt mondom, aki napi 12 órát vezet és nemzetközizik, annak kell.


Amúgy az úti cél végén a mapsen szeretem megnézni, melyik cég az, vagy hogy néz ki az épület. Sok bosszúságban segít, de a teljes utat a mapsre nem bíznám annyira rá.

2021. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jogosak az érveid. Kamionsofőrnek kell a hagyományos navi, igazad van. De egy átlagos személyautó sofőrjének tényleg csak akkor lehet jó a hagyományos navi, vagy valamilyen telefonra letöltött offline térkép, ha Szerbiába megy pl vagy más EU-n kivüli országba, erre nem is gondoltam, jogos a példa. Nagy Britanniában szerintem megvan a megegyezés, hogy ugyanannyi marad a roamnig díj, mint az EUban, erősítsetek meg ha így van.
2021. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
54%

Briteknél most nem tudom, szerintem ők maguk se, akkora a káosz ott :D

Sokszor 2 hétig áll az árú ott mert vámolják.


Egy átlagos személyautósnak felesleges a navi, mi már 5 éve is telefonnal mentünk kocsival, pedig akkor elég béna volt még telefonra a rendszer :D De az úti cél végén kérdeztünk és oda találtunk :D

Most meg már ég és föld. Rengeteg navigációs program jött ki, mindegyik egész jó. A maps is, kocsival úgy is csak EU-ba megyünk.

Csak ne felejtsük el letölteni előtte otthon a térképeket hozzá, mert ha menet közbe kezdi el, akkor elég sok mobilnetbe fog fájni.

Bár már nekem is 18GB a roaming netem EU-ban, szóval ez sem akkora pánik.


Amúgy a GPS-s azért is jó, mert iparibb kivitel mint a teló, plusz ha el is lopják (sajnos néha feltörik a kamionokat) akkor olcsón kapsz másikat.


Tényleg attól függ ez a kérdés, hogy mire használod, és hogy merre.

Az életben rájöttem, nincs jobb vagy rosszabb eszköz, csak mindegyiknek más a funkciója. :D


Igazából autósként egy mezei GPS sajnos szarabb, hisz a hidegindítása lassú (telónál ha van net ilyen nincs is)

Lassabb azért a rendszer, nem ismeri úgy a házszámokat (márpedig autósok nem cégneveket lesnek, meg nem ipari parkokba mennek ) és hát körülményesebb.


Ha autókázunk mindenképp teló, ezért ne vegyen senki GPS-t!

2021. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!