Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 6 hónapra be vonták a jogosítv...

6 hónapra be vonták a jogosítványomat, én vagyok a családfenntartó! Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
18.hibapontot elértem ezért 6 hónapra be vonták a jogosítványomat, de futárként dolgozok, abból él a család. Feleségem 32 hetes iker kislányokat vár és veszélyeztetett terhes, 63km-re járunk orvosi vizsgálatra és ott is fog szülni a koraszülött centrum miatt. Családtagjainkra nem számíthatunk messze laknak nagyon. Veszélyben van a család megélhetése, miből tartom el a családomat?? Munkaügyi bíróság és Kormányhivatal el küldött minket :( senki nem segít nekünk. Tanácstalan vagyok. Mi lesz így a pici lányaimmal és feleségemmel, az egész családdal ?? Vízsgálatra se tudom el vinni, látogatni se tudom majd a kórházban. Valakinek van ötlete?
2018. jún. 18. 18:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
8%
#7 há nem tom, azért 18 pont nem olyan sok, 3-4 szabálytalanságból össze tud jönni. Az autósok többsége 10 perc alatt elkövet ennyit. Még sincsenek tömeges jogsibevonások, szal sztem inkább csak pech.
2018. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Egy felelősségteljes kamionost hallottunk...
2018. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 18:46


Én speciel sose telefonálok és bekötöm magam. Ja igen. Szóval nem pech, mert ezek alapján ő még többet telefonál és még többször nem köti be magát, ahhoz képest, hogy családapuka. Csak ennyiszer kapták el.

2018. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk annyit azért tegyek hozzá, hogy olyan tizenegy - két pontnál már .urvára elkezdenék figyelni.
2018. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%
De o a f^szagyerek.
2018. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyeztetett terhes, akkor betegszállító egy opció. A megélhetést pedig tudod biztosítani, gyárakban nagy hiány van operátorokból. Látogatni pedig tudod, bár sokat kell buszozni.
2018. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

Ebbol a kihangosito a kocsiba 4500 ft , vagy headset 2000.

A bizti ov ingyen bekotheto.


Nem tudom hogy mit csinaljal, vegyel fel egy, sofort

2018. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%

A három éven belül összegyűjtött 18 előéleti pontnál nincs lehetőség segítségre.

Például, ittas vezetésnél egy jó ügyvéd kiharcolhatja, hogy több kategória esetén csak egytől történjen eltiltás, vagy csak adott járműfajtától, annál, ami nem veszélyezteti a megélhetést. Ugyanígy, megélhetésre hivatkozva elérhet viszonylag alacsony pénzbírságot.

A 18 előéleti pont három év alatti összegyűlése esetén automatikus az eltiltás; a Nyilvántartó 3 napon belül értesíti az illetékes Kormányhivatalt, amely ennek alapján határozattal, nyolc napon belül visszavonja az engedélyt. Ez törvényi előírás (2000. évi CXXVIII. törvény

a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről), az eljárásban résztvevőknek nincs mérlegelési, méltánylási lehetőségük; megszabott idő alatt és módon kötelesek eljárni.


Nagyon sajnálom a családod.

Azt gondolom, hogy a hajszás futármunka miatt maradt el a biztonsági öv, volt a kézben tartott telefon.

De, csak te tudtál volna segíteni magadon, illetve olyan személy, aki tud róla, felfogja, hogy mit kockáztatsz, és jobb belátásra tud bírni.

Legalább 10 pont elérése után óvatosnak, szabálykövetőnek kellett volna lenned. Ráadásul, a törvény szerint, legalább 13 pont elérésekor a Nyilvántartónak tájékoztatnia kellett a pontok csökkentését eredményező önkéntes utánképzés lehetőségéről, továbbá figyelmeztetni a felső pontérték elérésének következményeire. Ez sem volt elég ok a változtatásra?


És akkor ahhoz, hogy visszakaphasd a vezetői engedélyed, kötelező utánképzésen részt venned. Időbe és pénzbe kerül. 6 hónap múlva csak akkor kapod vissza a vezetői engedélyed, ha addigra igazolásod lesz az utánképzés elvégzéséről.


A családod helyzete miatti elszoruló szívvel írom, de olyan segítség nem létezik, ami megment az eltiltástól, vagy akárcsak lerövidíti azt.

Egyrészt, a fenti törvény tartalmazza, hogy a három éven belül elért 18 pont miatti vezetői engedély bevonási határozatával szemben nincs helye fellebbezésnek. (A Kormányhivatal nem nem akar segíteni, hanem nincs rá módja.)

Másrészt, a fenti törvény a 6 hónapot is tartalmazza, ez sem lehet rövidebb. De, azt is tartalmazza, hogy ennyi idő elteltével is csak az utánképzési kötelezettség teljesítése esetén adható vissza.


A Kúriának van egy 15/2017. számú közigazgatási elvi határozata.

Ebben szóba került az is, hogy nincs méltányosság, de a Kúria is helyben hagyta a törvény alapján hozott és indokolt bírósági ítéletet, és helyben hagyta, hogy ez a közlekedés biztonságát erősíteni kívánó jogalkotói cél.


A válaszokban leírt megoldásokat, hasonló megoldásokat próbálhatsz, hogy jövedelemhez jussatok; illetve a közlekedést is közösségi közlekedéssel, esetleg szívességi szállítással tudod megoldani.


És eszedbe se jusson az eltiltás alatt vezetni! Az már szabálysértési elzárással büntetendő cselekmény, jelentős pénzbírság mellett. Tettenérés esetén akár a helyszínen szabálysértési őrizetbe vehetnek.


Sajnálom, de nincs új ötletem. Mindenesetre, a vezetésed, legalább 6 hónapig, tilos. Csak más megoldással próbálkozhatsz.

2018. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
12%

Tudom, hogy nagyon szégyelljem magam, és miattam tart itt az ország, és el kéne engem is tiltani a vezetéstől és mit szólok, ha az én családom gázolja halálra,


De, biztos hülye vagyok: nem kéne két telefonálás és két öv nem bekötés miatt valaki jogsíját elvenni.


És az ugasson le, aki nálam többet vezetett.

2018. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy: felelőtlen voltál.

Elképzelni nem tudom, lehetséges-e ekkora pech-széria, mert nekem 28 év vezetés után sincs egyetlen hibapontom sem. Szerintem még nem is volt pontrendszer, amikor vezetni kezdtem.

Pedig én se vagyok tökéletes vezető, tudom magamról.


Mondjuk a biztonsági öv, meg a telefon: hát amikor először megszívtad, miért nem ügyeltél onnantól jobban? Miért csak akkor jutott eszedbe, hogy neked a jogosítvány kell a munkádhoz, amikor elérted a 18 pontot?


Őszintén szólva nem azért sajnálom a családodat, hogy miből fogtok élni, hanem azért, mert ilyen felelőtlen családfőjük van.

2018. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!