Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 6 hónapra be vonták a jogosítv...

6 hónapra be vonták a jogosítványomat, én vagyok a családfenntartó! Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
18.hibapontot elértem ezért 6 hónapra be vonták a jogosítványomat, de futárként dolgozok, abból él a család. Feleségem 32 hetes iker kislányokat vár és veszélyeztetett terhes, 63km-re járunk orvosi vizsgálatra és ott is fog szülni a koraszülött centrum miatt. Családtagjainkra nem számíthatunk messze laknak nagyon. Veszélyben van a család megélhetése, miből tartom el a családomat?? Munkaügyi bíróság és Kormányhivatal el küldött minket :( senki nem segít nekünk. Tanácstalan vagyok. Mi lesz így a pici lányaimmal és feleségemmel, az egész családdal ?? Vízsgálatra se tudom el vinni, látogatni se tudom majd a kórházban. Valakinek van ötlete?
2018. jún. 18. 18:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
6%
19-re: Azzal egyetértek, hogy a biztonsági övet nem kéne ilyen szigorúan venni. Azzal senki mást nem veszélyeztet, csak saját magát. A telefonálás viszont nem véletlen lett tételesen tiltva. És még így is rengeteg embert látok, aki úgy vezet, mint a vak madár - aztán látom, hogy telefon a fülén, vagy azt nyomkodja állandóan
2018. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Goldmund73


látszik nem volt még baleseted!

Nagyon is veszélyeztet másokat azzal, hogy nem köti be magát! Még is honnan jött ez a hülyeség, hogy nem veszélyeztet vele másokat? :D


Példa:


Mész a faluban 50-el, nem kötöd be magad mert úgy is kis sebesség...

Az egyik kereszteződésben beléd mennek jobb oldalról és Te szépen átcuppansz az anyósülésre félig miközben az autó szépen becélozza a buszmegállóban várakozó embereket és Te nem tudsz megállni/kormányozni mert éppen az anyósülésen számolod a porszemeket!


Míg ha be lettél volna kötve akkor a biztonsági öv megfog, így is lerepülnek a lábaid a pedálokról ez 100%, a kormányról talán nem, de ha le is megy onnan is pár másodperc megállítani a guruló autót, míg ha nem kötöd be magad és félig átrepülsz az anyós ülésre akkor sok-sok másodpercbe és jó pár méterbe kerül míg visszamászol és megtalálod a fékpedált!


Ezen gondolkodj ;)

2018. jún. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora baromság már, hogy a biztonsagi öv használatának elmulasztása nem veszélyeztet másokat. 1. Ha nem vagy az ütközés után az ülésben, tuti nem tudod megállítani az adott esetben még guruló kocsit. Akkor sem, ha az óvoda udvara felé gurul 45-tel.

2. A kocsiban ráesel az utasodra, komoly sérüléseket okozva.

3. A kocsiból kirepülve is megsebesíthetsz másokat.

+1. A tb-n keresztül mindenki fizeti az elkerülhetetlennél súlyosabb sérülések utáni felépülésedet.


Kérdező, a családodat sajnálom, ítélkezni nem akarok, de elég egyértelmű, hogy rengeteget kelletz szabálytalankodnod ehhez a helyzethez. Futárként is megvannaj azoka biztonsági minimumok, amikhez felelős közlekedőként ragaszkodnod kell és ez nem volt meg. Szerencsére Magyarországon mostansag nem nehéz bármilyen előkéozettség nélkül munkát találni, azt pedig csak remélni tudom, hogy van használható tömegközlekedés ott, ahol élsz. Bár a bicikli akkor is opció, ha nincs.

2018. jún. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Alex Fly ***** válasza:

Van ötletem. Mint családfenntartó, keress egy munkahelyet magadnak. Lehetőleg olyan munkát, aminek elvégzésére alkalmas vagy. Mint kiderült, az eddigi nem volt ilyen.

Rengeteg állást hirdetnek, nem mástól kell várni a segítséget.

Ha a vizsgálatokra való eljutás nehézséget jelent, lehet kérni utazási támogatást; illetve igénybe lehet venni a betegszállítást is. A kórházak közelében pedig jellemzően vannak megállók a tömegközlekedési eszközök számára, szóval a látogatásnak nincs akadálya.

Az egyéni közlekedést pwdig meg lehet oldani olyan járművelb amelynek vezetéséhez nem szükséges engedély -de persze a szabályokat akkor is be kellene tartani.

Aztán ha letelt a 6 hónap, akkor amennyiben szükséges, be lehet fizetni az utánképzés díját és elkezdeni a tanfolyamotb hogy visszakaphasd a jogosítványt. Habár ezek után nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezolyan jó ötlet lenne...

2018. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%

Bárki bármit mond, ez nem az a kategória, amiért el kéne venni a jogsit. Álszentek vagytok.


Én mindennap úton vagyok, tudom mik mennek, nem kell a rizsa. Ilyen alapon szinte mindenki jogosítványát be lehetne vonni.


Olyan nincs aki mindent betart, vagy ha igen, attól még lehet egyszerűen hülye.


Hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy jó amit tett és ne büntessék meg, csak azt, hogy így nincs arányosság.


Akkor egy sakál részeg sofőrrel mit tesznek? Élve megnyúzzák?

2018. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Alex Fly ***** válasza:

@25g a közlekedésben való részvételnek vannak feltételei. Aki ezeknek nem felel meg, azt jogosan fosztják meg ettől.

És tényleg ne legyünk álszentek: ahhozb hogy valakit eltiltsanak a gépjárművezetéstől, hosszabb időn keresztül rendszeresen kell bizonyítania az alkalmatlanságát -egyáltalán nem arról van szó, hogy egy pillanatnyi figyelmetlenség miatt azonnal ugrana a jogsi...

És igen, valóban ilyen alapon többeket is el lehetne tiltani a gépjárművezetéstől; és egyáltalán nem is ártana az erre alkalmatlanok kiszűrése.

Lőfegyvert sem adunk mindenki kezébe -és egy gépjármű legalább annyira alkalmas emberélet kioltására, mint az. Természetesb hogy a használatát szabályozzuk (még akkor isb ha jelenleg ez a szabályozás túlságosan enyhe).

2018. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
60%

Értem én, ezt eddig is tudtam.


De akkor mit csináljunk Rezesovaval? Négyeljük fel?


Mert ha valakitől két öv nem becsatolás és két telefonálás miatt elveszik a megélhetését, akkor mit tegyünk az igazi nagyvadakkal?


Ugye milyen ismerős valahonnan? A nagyok megússzák, a kisembert megszivatják valamit csekélységgel.

2018. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem kell túldramatizálni. A jogosítványát vonták be fél évre mert nem tud normálisan közlekedni és nem a megélhetését vették el.

A vezetői engedély nem tartozik a megélhetéshez feltétlenül szükséges dolgokhoz -rengetegen nagyon jól megvannak nélküle. Elmegy dolgozni és meg tud élni. Feltéve, ha a munkakörének a szabályait nem fogja rendszeresen megszegni, mert akkor onnan is kivágják...

2018. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!