Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek tegyem le újra a...

Szerintetek tegyem le újra a jogsit vagy elég néhány plusz óra?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Nagyjából 15 éve raktam le a jogosítványt egy vidéki városban, majd nemsokára Budapestre költöztem, ahol már nem vezettem, hanem a tömegközlekedést kezdtem el használni. Utoljára akkor vezettem és a jogsim megszerzése után is csak olyan 100 kilométert maximum. Nem volt időm gyakorlatot szerezni, ráadásul az oktatóm is egy idősebb ember volt, aki állandóan csesztetett, hogy milyen béna vagyok, így kötelezve arra, hogy plusz órákat vegyek nála, amit természetesen zsebre tett, számla nélkül. A forgalmi másodszorra sikerült, a rutin elsőre. Vidéken, ahol nincsenek lámpák és nem annyira zsúfolt, még csak-csak mernék vezetni, de a fővárosban kizárt. Úgy hallottam, hogy azóta sok minden változott a kreszben is, ezért az lenne a kérdésem, hogy szerintetek tegyem le az egészet kompletten újra vagy vegyek jó pár plusz órát és magamtól vegyem át újra a kreszt? Mi a véleményetek? Igazából most sem tervezek vezetni, de ha valami oknál fogva kellene, akkor eléggé meg lennék lőve. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! 34/F

2019. febr. 15. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Átnyálazod a kreszt és plusz órát veszel :)
2019. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
A vizsgák és a tanfolyam árából vegyél pótórákat.Újra vizsgázni értelmetlen pénzkidobás.
2019. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

A jogsi egy életre szól, azonos kategóriára nem lehet kétszer vizsgázni.

Szerezz be jó KRESZ tankönyvet, s értőn olvasd el. Bár sok internetes anyag is van, a lapozgatott könyv jobban megmarad. Persze mindkét dolgot bevetheted.

Nem hinném, hogy annak akadálya lenne, hogy beiratkozz tanfolyamra, de akkor ne gyorsítottra. Ha elmondod az iskolának, miről van szó, nem hiszem, hogy elhajtanak.

Vezetési órákat is vehetsz, amennyit csak jónak látsz.

Mivel van érvényes jogsid, vizsgáznod nem kell semmiből, de az oktatóautóban te vagy a felelős, ha baj történik, nem az oktató.

2019. febr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem se vizsgázz meg a többi. Csak nyomjál le sok kressz tesztet, menj el venni pár gyakorlati órát és meg is vagy.

Belerázódsz majd hidd el, visszajön.

2019. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Tesztet mi a fenének nyomjon? Annak semmi értelme.
2019. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 Ezt nem tudtam, azt hittem, hogy mivel 2014-ben lejárt és nem újítottam meg, van elévülési idő, ami után újra kell vizsgázni. Tudom ez más kategória, de akinek elveszik a jogsiját, annak is újra kell kezdenie az egészet vagy rosszul tudom?
2019. febr. 15. 10:14
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia, azt tudom megerősíteni, amit a többiek is mondanak.

Keress egy szimpatikus oktatót, akivel előre átbeszéled, hogy nem attól leszel ügyesebb sofőr, hogyha leüvölti a fejedet és stresszel, hanem attól, ha türelmes és gyakorolhatsz vele. Ha találsz ilyet, márpedig ha te fizeted, elvárhatod, hogy a frusztrált szar élete projekcióit hagyja otthon, amíg veled foglalkozik, akkor simán tudtok menni először egy kis rutin mondjuk valami városszéli hipermarket parkolójában, majd mellékutcák, gyér forgalmú helyek, utána meg belváros, tankolás, kis autópálya vagy M0, hogy mindenhol feltaláld magadat. A kreszt meg érdemes letölteni és áttanulmányozni, plusz az oktatót is kérheted, hogy vezetés közben magyarázzon, kiváltképp az olyasmiket, amik megváltoztak az utóbbi 10-15 évben. Gyökeresen amúgy semmi nem változott, csak finom részletek változtak. Aztán majd az oktatód megmndja, hogy hogy megy, mennyi óra után biztonságos egyedül belevágnod. Sok sikert, kezdd el mihamarabb, a legjobb dolgok egyike az autóvezetés ;)

2019. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Felesleges.


Veszel egy jó KRESZ könyvet, átolvasod és fokozatosan elkezdesz vezetni. Ha bizonytalan vagy akkor megkérsz egy oktatót, hogy pár órára üljön be melléd, bár szerintem megteszi egy ismerős is aki rutinos.

2019. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Csak az orvosi évül ez, azt életkortól függő gyakorisággal meg kell újítani.

A jogsi elvétel más kérdés. Annak súlyos oka van. Ittas vezetés, gondatlan veszélyeztetés, emberölés stb. Nem mélyedtem el benne, de talán akkor sem kell mindent előröl kezdeni, de lehet tévedek.

2019. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

„Tudom ez más kategória, de akinek elveszik a jogsiját, annak is újra kell kezdenie az egészet vagy rosszul tudom?”


Vezetéstől eltiltás van, ami azzal jár, hogy az eltiltás időtartamára bevonják a vezetői engedélyt. (Létezik kategóriától, illetve járműfajtától eltiltás is, de akkor nem tulajdonképpen nem vonják be a vezetői engedélyt, újat kell csináltatni, amiben az eltiltott kategória, járműfajta nem szerepel.)


Az eltiltás időtartama lehet végleges, illetve határozott időtartamú. Egy hónaptól egy évig terjedhet, ha szabálysértési hatóság szabja ki; bíróság dönthet hosszabb, illetve végleges eltiltásról.

Vannak jogszabályi előírások, amikor kötelező az eltiltást alkalmazni, vannak, amikor ez mérlegelés kérdése.


Aki az eltiltást megszegi, szabálysértési elzárással is büntethető, emiatt a helyszínen szabálysértési őrizetbe vehető.


Újra vizsgázni nem kell; sikeres vizsga után nem is lehet.


Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

a) akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve

b) akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá

c) akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.

(5) A vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett.

Akinek nem kell utánképzésen részt vennie, az eltiltás letelte után visszakapja a vezetői engedélyét. Ha utánképzésen kell részt vennie, akkor az eltiltás eltelte után csak akkor kaphatja vissza az engedélyét, ha igazolja az utánképzésen való részvételt.


Az eltiltás alatt, illetve amíg nem teljesíti az utánképzési kötelezettségét, nem tehet elméleti vizsgát sem járművezetésből, mert nem felel meg a közlekedésbiztonsági feltételeknek (nyilván, más kategóriából, mint amilyenje már van). A közlekedésbiztonsági megfelelésről nyilatkozni kell, de a közlekedési hatóság ellenőrzi is.

2019. febr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!