Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek tegyem le újra a...

Szerintetek tegyem le újra a jogsit vagy elég néhány plusz óra?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Nagyjából 15 éve raktam le a jogosítványt egy vidéki városban, majd nemsokára Budapestre költöztem, ahol már nem vezettem, hanem a tömegközlekedést kezdtem el használni. Utoljára akkor vezettem és a jogsim megszerzése után is csak olyan 100 kilométert maximum. Nem volt időm gyakorlatot szerezni, ráadásul az oktatóm is egy idősebb ember volt, aki állandóan csesztetett, hogy milyen béna vagyok, így kötelezve arra, hogy plusz órákat vegyek nála, amit természetesen zsebre tett, számla nélkül. A forgalmi másodszorra sikerült, a rutin elsőre. Vidéken, ahol nincsenek lámpák és nem annyira zsúfolt, még csak-csak mernék vezetni, de a fővárosban kizárt. Úgy hallottam, hogy azóta sok minden változott a kreszben is, ezért az lenne a kérdésem, hogy szerintetek tegyem le az egészet kompletten újra vagy vegyek jó pár plusz órát és magamtól vegyem át újra a kreszt? Mi a véleményetek? Igazából most sem tervezek vezetni, de ha valami oknál fogva kellene, akkor eléggé meg lennék lőve. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! 34/F

2019. febr. 15. 09:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
#10 Köszi, így már világos! Emlékszem anno faternak is ilyen után képzésen kellett részt vennie, amikor elvették a jogosítványát ittas vezetésért. Neki ha jól emlékszem egy évig nem is lehetett vezetnie, de ez is már majdnem 20 éve történt. A probléma kicsit összetettebb, igazából sokszor elgondolkodom azon, hogy lehet, hogy nem is való nekem a vezetés és elég rossz érzés, amikor ennyi embert látok a városban vezetni és nagyon szeretem a szép autókat is. Amikor például másodszorra vizsgáztam forgalmiból, ugyanazt az útvonalat húztam és szerintem ezért mentem át, mert már ismertem, de egy újnál, lehet, hogy megint elhasaltam volna. Suliban is mindig magoltam, betanultam dolgokat, mert ezt várták el tőlünk. A vezetéshez úgy gondolom elengedhetetlen a spontán helyzetek helyes kezelése, amikor nem csak rutinszerűen vezetsz, hanem ha van egy váratlan helyzet, egy új útszakasz vagy valami, akkor arra jól tudj reagálni. Aztán ott van még az is, hogy mennyire türelmetlen mindenki itt Pesten. A héten is egy 30-as jól öltözött roma férfi kiszállt a lámpánál és majdnem kirángatta a mögötte haladó fickót az autóból, csak azért mert az rá mert dudálni. Mondjuk lehet, hogy igaza volt, én sem szeretném, ha mindenki rám dudálna ész nélkül. Mindegy, a lényeg, hogy ezek a balhék sem hiányoznak, még akkor sem, ha nem vagyok egy ijedős fajta, plusz jelenleg nincs is kocsim. Köszönöm a válaszokat, még megfontolom, hogy mi lenne a helyes döntés! Persze írhattok még, minden ötletet nagyon szépen köszönök! :)
2019. febr. 15. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!