Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C, D meg C+E kategóriás...

C, D meg C+E kategóriás jogsiknál miért nem vezettetik le a kötelező óraszámot forgalmi vizsga előtt?

Figyelt kérdés
Mert ugye alapjáraton 29 óra lenne a hivatalos a 30. óra meg a vizsga. Személyautónál mikor régen csináltam ott levezettetek kötelezően és sikerült is elsőre. Tudom, hogy ez más meg hivatásos jogsi, és csak a méretet kell megszokni és sima ügy. De akkor is maga a kezelése is más mert pofozós váltó meg 3-asba kell indulni stb. Legutóbb vizsgáztam és eddig 5 alkalmat voltam max, ha nem többet és nem jött össze elsőre a vizsga... Vizsga előtt egy nappal minden gond nélkül ment, de vizsgán elcsesztem a váltogatást és bukott helyzet lett a vége.. Mást is kevés órával küldenek ilyen kategóriás vizsgára? Készülök pótmeccsre meg még nyilván akarok vezetni előtte még.

2019. márc. 21. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem le kell majd novemberbe hagytam ott mert BÜ-vel szórakoztam ( két alkalommal buktam meg 1 alkalomra elfelejtettem jelentkezni ) most meg az oktatóm fél tőlem... egyszer majdnem beleborultunk az árokba , meg volt még pár dolog ami rutintalanság menüpontba illik bele.


Volt skac aki, 2 órát vezetett, vagyis megmutatták neki a tachográfot, meg a váltást aztán befizette a pénz majd meglett a vizsga, mondjuk ő 25 éve vezetett furgont meg háát ellentétbe velem nem csak a városon belül 2 km-re használta vezetői engedélyét. :) , de példaként mondtak srácot aki nyomdokaiba fogok szerintem lépni, 70 óra alatt képtelen volt megtanulni teherautót vezetni, mondjuk ő megelégelte , elment máshová és egy óra után vizsgázott és meglett neki.


Mindenkinek mások a képességei. :)

2019. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én se vezettem le rendesen 15 óra után vizsgáztam meglett minden elsőre de nagy szerencsém volt. 2 éve kamionozok azóta
2019. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én becsülettel levezettem a kötelező órát amit kifizettem :) küldött volna előbb az oktató vizsgázni,de arra a kérdésemre,hogy a kifizetett ,de le nem vezetett órák díját vissza kapom? Az volt a válasz,hogy nem. Hát akkor nincs miről beszélni,mert nekem nem sürgős és ha már kifizettem és vissza se kapom...
2019. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem azért nem vezettetik le, mert így tudnak olcsóbb ajánlatot adni, tehát ott spórolnak ahol tudnak hogy versenyképesek maradjanak.


Mint írtad, itt csak a méretet, a váltót és a tachográfot kell megszokni (+retarder használata), tehát nem kell az apróságokkal foglalkozni.

Mi első C kategóriás rutinóra közepén már kint vezettünk a városban, óra végén pedig kis extra gyakorlásként a C+E kategóriába is belekóstoltunk (szintúgy forgalomban).

2019. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs nagyon alkalmam vezetgetni mert nincs saját kocsim, csak apámé, de azt se mindig, mert dolgozik vele. Az meg csak személyautó és azzal hiába vezetgetek, mert más a váltogatása és nem jutok előbbre. Meg még kormánnyal, pedállal meg váltóval szimulátorozok Euro Truck 2-őn :D De legalább látom a leírásokból, hogy kinek milyen a felállása. Azt tudom, ha megint bukok, akkor 10-15 óra alatt semmi kép nem megyek, max 20 és remélem sikerül. Ha meg nem van még lehetőség :D Taxi, furgon és társai a közeljövőben :) De azért köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 21. 17:08
 6/10 egySanyi ***** válasza:
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ha véletlenül sikerülne a forgalmi vizsgád és használni is akarod a jogsit mondjuk hivatásszerűen cégnél akkor neked lesz később még egy forgalmi vizsgád idegen kocsival pár óra gyakorlással a GKI miatt.
2019. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
Pár óra gyakorlással? Mi mentünk két kört reggelt ahol egyszer egy másik vizsgáuó majd én vezettem, aznap már vizsgáztunk is
2019. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóan, mint a fenti hozzászóló. Mentem két, de talán három kört a pótos Zillel a laktanyaudvaron, meg lenn a telephelyen a kocsik közt, ez nem lehetett több, mint 2-3 óra, teljesen egyedül, mert az oktató random elém lépett a telepen sorakozó kocsik közül, gyakoroltatva az erőteljes, de mégis normális megállást. Két nap múlva vizsga, a város szűk utcáiban. Csont nélkül. :)
2019. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21 évesen csináltam egyszerre a C, és a D-t, a D forgalmi vizsga hosszabb ideig tartott, mint amennyi órát levezettem előtte
2019. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért mert ez egy ilyen műfaj, parasztok 80%ban ezek az oktatók és sofőrök és ált. úgy gondolják, hogy mindenki hasonló felfogással kezdi el az egészet, tehát szokd meg ezt a hangulatot( mert, ha ebben tervezel dolgozni ilyen munkatársaid lesznek) vagy szökj meg,
2019. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!