Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási probléma. Milyen...

Parkolási probléma. Milyen jogon küld el a szomszéd máshová parkolni?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron sajnos kiépítették a házunk előtt az árokrendszert, ami azzal járt, hogy a saját házam előtti kapubeállót is felásták, és csupán annyi helyet hagytak, amin át egy autó óvatosan be tud állni a kapun belülre. Azelőtt én a kapubeállómba parkoltam mindig, de ez a lehetőség most megszűnt. A saját autómat behoztam, de a vendégeim, a párom például immár csak máshol tud megállni. Azóta folyamatos veszekedés megy a környéken a szomszédokkal, mert ránk szólnak, hogy szíveskedjünk ne oda állni eléjük. Saroktelkük van, a miénken kívül még minimum 2 autó odafér, a kapubeállójuknak a közelébe se megyünk, de mindenre hivatkoznak, hogy zavarja őket, amikor becsukjuk az ajtót, miattunk nem tudnak pihenni, (reggel fél 8-kor megyünk el, és este 5-kor szoktunk hazaérni) múltkor még rajzszöget is kiszórtak oda.

(Telente persze nem söprik a járdájukat, mert csak a pakolóhely az övék, a munka, ami vele jár az nem.)

Elálltunk, mert nem akarjuk, hogy tönkretegyék a kocsit, de ahol most parkolunk, ott meg építkeznek, és ott sem örülnek nekünk. Immáron az út mindkét oldalán árok van a házam előtt, és tanácstalan vagyok, mit lehet ilyenkor tenni. :(



2019. ápr. 21. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Jezus.... teljesrn irrelevans a fûre parkolas a helyek szamat iletoen. Ha szabad odaparkolni es 3 hely van akkor annyi es kesz tokmindegy ugyis vita lesz rajta. Abban igazad van h ha te fuvesited gondozod akkor parasztsag raparkolni.
2019. ápr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
57%-os ne hisztizz már. Akkor is parasztság más háza elé parkolni, ha őt ez zavarja és punktum. Attól, hogy te épp ezt teszed, még nem neked lesz igazad. Álljatok olyan szomszéd elé, aki nem gondozza a házat (mindig van olyan) és nem is zavarja, hogy ott áll egész nap előttük más i.diotq kocsija, a vendégek tudnak sétálni 2 lépésnél többet is.
2019. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Negyven méter széles a telkem, ekkora az előttem lévő közterület. Én beállok a kertembe, aztán az parkol a többi helyen, aki akar..


...csakhát..ahogy nyílik az autók ajtaja, vagy üres üveg, doboz, tele hamutartó, egyéb szemét repül ki diszkréten...aztán takaríthatom..

...a környék tele van nyeles telekkel, melyeken több lakásos házak vannak...azok kénytelenek valaki előtt parkolni...én ezt megértem, csak a szemetelést nem. de azzal sem tudok mit kezdeni, mert nem akarok veszekedni. semmi értelme. inkább takarítok. egyszer mertem megtenni, hogy a taxis által kiöntött csikkeket összeszedtem, és beöntöttem az ölébe...szerencsére nem vert meg..

2019. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
12-es: parasztsag mas telke ele parkolni ha ez ot zavarja. Ez reszben igaz. De ha nincs mashol hely akkor tudjon ra.
2019. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nálunk az a gond, hogy mi főút mellett lakunk. Tavaly nyárig mindenki a saját háza előtt tudott parkolni, soha nem is mentem más portája elé. Azonban tavaly feltúrtak mindent, és az út mindkét oldalát végigárkozták, nem hagytak padkát sem. Eddig 2-3 hely volt előttem is. Most egy sincs.

Minket sem kérdeztek meg, hogy akarjuk-e ezt az egészet, egyszerűen csak megcsinálták, én nem tehetek arról, ami történt. Mocsok dolognak érzem, hogy míg az új járda, meg az új út mindenkié, addig a kellemetlenség része csak minket érint, mert az a kevés ember, akinek nem cseszték szét a parkolóhelyeit, az kisajátíthatja azokat. Itt amúgy egy olyan szomszédról beszélünk, aki régebben kocsmát üzemeltetett a kertjében, tehát a hangoskodásról mi is tudnánk mesélni... Mi nem szoktunk kiabálni előttük, normális család vagyunk, vicc ez az egész.

Telente én is söpröm a havat a házam előtt most is, ők meg egyébként pont nem szokták soha, idén télen fel is lesznek jelentve emiatt, és már tavaly is megtehettem volna, ha tudom, hogy ekkora gyökerek.

Jogilag nem tilthat el a parkolástól, az utca az bizony közterület. Amiért nem állunk most már oda, az az, hogy aki ekkora gyökér, az a kocsiban is kárt tehet. Viszont az önkormányzatnak írni fogok, hogy találjanak ki valamit, mert tarthatatlan a helyzet mostanra...

2019. ápr. 22. 14:17
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a haragodat, kérdező!

Rossz szomszédság, török átok, ahogyan a mondás tartja. Mert itt természetesen ez a probléma gyökere: a szomszédod mentalitása.


Egyébként én is családi házas utcában lakom. Nálunk meg az a "mókás", hogy az úttest mindössze 5 méter széles, tehát, ha a szembe szomszédom parkol a saját háza előtt, akkor én már nemigen tudok a magam háza elé parkolni, mert ugye a közlekedő autóknak el is kell férniük. De tudok mögéje állni, így a két autó elfér a telek vonalában, és nincs gond. Srégen szemben egy autószerelő dolgozik, akihez rendszeresen jönnek autóval, gyerekeinek külön-külön autója van stb. Szerencsére mellettünk (az autószerelővel szemben) egy igen idős házaspár lakik, akik nem vezetnek autót. Továbbá alapvetően az autószerelőn kívül senkinél nem szoktak állandóan kint parkolni. A szembe szomszédunk házassága tönkre ment, egyetlen hölgy lakik a házban, az autóját gyakorlatilag mindig telken belül tartja. Nekünk a szomszéd utcában van garázsunk, és nem használjuk napi szinten az autót. Néha van, hogy egy-két órát, max. fél délutánt ott áll, mert még este megyek valahová, de ez ritka. Túlsó oldalunkon lakók minden autójukat kertkapun belül tartják. És hála Istennek alapvetően normális emberek laknak errefelé.

Engem egyedül akkor zavarna, ha előttem parkolnának, ha utánfutóval nehéz dolgot hoznánk, amit pakolni kell. Pl. fát két évente egy nap. Eddig olyankor mindig épp szabad volt a hely előttünk (ill. az autószerelőék autói sem lógtak annyira be, hogy emiatt odébb kellett volna állnunk).

Előttünk egy autómentős férfi lakott ebben a házban: terepjáró + hosszú utánfutó volt az állandó munkaeszköze. Neki állítólag volt is konfliktusa ebből. Aztán ő is megmondta, hogy ez közterület, oda áll, ahol van szabad hely. Mondjuk odáig senki sem süllyed ebben az utcában, hogy megrongálja az autót, vagy rajzszöget szórjon ki.

2019. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ilyen hülye szomszéd van, másutt is. Fel kellene bérelni egy cigányt, aki móresre tanítja.
2021. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!