Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti emiatt rászólnátok a...

Ti emiatt rászólnátok a taxisra, hogy miért visz körbe?

Figyelt kérdés
A és B pont között a legrovidebb út 2,9km, de egy taxis egy másik útvonalon vitt, ami 3,3km. A kerülőút nem volt indokolt, se nem gyorsabb a forgalom, és az út minősége sem jobb. Kicsit felbosszantott a dolog amiért madárnak néz a sofőr, és velem akarja kifizettetni a tobbletkoltseget, és finoman megkérdeztem, hogy miért ezen az útvonalon jöttünk. Ezútan otthon a férjem azzal vádol, hogy mindenkivel belekötök, és szégyelli magát miattam.

2019. máj. 28. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
És mit válaszolt a taxis?
2019. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi is jártunk már így, de mikor mondtuk, hogy vagy a rövidebb úton megy vagy most kiszállunk és inkább sétálunk akkor egyből máshogy gondolta. Értem én, hogy ő is pénzből él, de ez gusztusstalan.

Amúgy nem kötekedni akarok, de azt a távot 20 perc alatt le is sétálhattad volna.

2019. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyorsan kimentette magát azzal, hogy rövidebb úton torlódás van, és azért kerül. Persze ez nyilvánvaló hazugság volt. Végül pont annyit pénzt kért, mint amennyibe a rövidebb út került volna, de ha nem szóltam volna rá akkor tuti többet fizetünk.
2019. máj. 28. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A taxiban a viteldíjat km alapon fizeted (legalábbis ezt a részét ) 400 méterre a különbség 120 forint.

Korrekt-nem korrekt nem tudjuk hol történt, lehet akár időben gyorsabb is volt.. na most 120 forinton b*ziskodni :D

2019. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is szégyelleném magam a férjed helyében. Fillérbaszóskodni...
2019. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez 400 méter... Lehet olcsóbban jöttél így ki, mert gyorsabb útvonalon vitt. Ugyanis ha helyben állsz, azt is fizeted súlyos percdíjjal, ugye tudod...
2019. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
400 méter különbségen nem rugóznék, de amúgy meg az a legtisztább, ha előre bemondod a kívánt útvonalat.
2019. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez Budapesten volt?


Alapdíj: 700 Ft

Kilométerdíj: 300x2,9=870 Ft

Kilométerdíj: 300x3,3=990 Ft


Az eltérés 120 Ft


Percdíj (álltok egyhelyben). 75 Ft

Ha kettő percet álltok valahol, már az több.


Sok kicsi sokra megy. Legyen jó napja a taxisnak, s csaljon el minden utastól 120 forintot.

A gépet nem tudja manipulálni. Ha kiírta az összeget, akkor az után adózni is fog.

A 120 forint az tiszta bevételt nézve talán 6-7 forint.

De nézd, nagyvonalú vagyok. Valami trükkel legyen ennek az egésze tiszta bevétele.

Napi tíz kuncsaftnál 1200 forint. Ha minden nap dolgozik, akkor 36 600 Ft/ hónap. Legyen ötven ezer.

Ebből fog villát venni a Bahamákon.

2019. máj. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írják is. Nem biztos hogy a legrövidebb a legjobb. Ha már 2 percet álltok a lámpánál már drágább. Meg 400 méter...ugyan már. Ha a várost megkerüli, és 1500 helyett 5000 a pénz, akkor jogos a panasz, de ez... Ha túlteng benne az önbecsülés, akkor az út végén annyit mondott volna, hogy "köszönjük szépen, az út a cég ajándéka". Amúgy ilyen távon nem, de volt már olyanom, hogy a város egyik végéből a másikba kellett vinni az embert, és ő megjegyezte, hogy tud ő tudott volna egy cirka fél km-el (cagy annyival se) rövidebb utat 🤔. Elengedtem neki a különbözetet, de azért megjegyeztem halkan, hogy megnézném azt, hogy egy 10km-es úton a lehetséges 3-4 variáció közül ki az, aki biztosra meg meri mondani, melyik a rövidebb, és hogy az a pár száz méterrel rövidebb út valóban praktikusabb e mint amin mentünk.
2019. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!