Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzéskor miért gyorsítanak...

Előzéskor miért gyorsítanak sokan a megelőzött autóval?

Figyelt kérdés
Minap is előztünk ki valakit, és az egyből megtalálta a gázpedált, 130-cal épp hogy vissza tudtunk sorolni a szélső sávba. Miért csinálják ezt ezek a sofőrök? Előtte pedig tök ráérősen ment az említett autós is, ilyenkor meg hirtelen sietős lett neki.

2019. aug. 16. 14:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
23%

"mellé érve hirtelen 40-ről felvette az én előzési sebességem"

Mivel ment, bazzeg, milleniumfalconnal?

Netán előzés közben te meg elvetted a gázt?

Hogy a faxba lehetséges, hogy sebességelőnyöd van az előzés megkezdésekor, oszt mire az öreg bácsi mellé érsz, negyvenről egyből felveszi a tempódat?

Ezek a mesék egyre durvábbak.


Képzeljétek, én tegnap egy tolószékest előztem a zötös bömbivel, oszt mikor mellé értem, hát nem rárántott egy izmosat, és felvette a tempómat? Nem engedett be. Félelmetes!

2019. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért gyorsítanak, mert ugyan azt csinálják vezetés közben mint az élet többi területén. Nagyképűség, nemtörődömség, “én akkor is jobb vagyok, te egy senki vagy, én vagyok a király”...

A másik dolog: 60-as korlát lakkoton kívül, ugye visszaveszi az ember mondjuk 65-re mert szabály és tartsuk be, ne fizessünk feleslegesen. Igen ám, de megérkezik a delikvens aki eddig szépen 85-90 körül szédelgett mögöttünk. Elkezd tolni, de olyan közel hogy az elejét nem látjuk, csak a sofőr először vörösödő majd liluló fejét, közben fröcsög a nyála úgy káromkodik. Felgyorsítunk 70-re majd 75-re, de még mindig mögöttünk van, érezteti hogy ő az alfahím a fehér cégesautóval vagy 20 éves szakadt béjemduplavé/ódi/fócvágennel (tetszőlegesen be lehet helyettesíteni). Hatalmas küzdelem árán megelőz minket, majd visszaáll a 85-ös tempójára. Vége a korlátozásnak, csak egy 1 km-es szakasz volt, de szoktak traffizni és buszmegálló is van... visszagyorsítanánk a saját tempónkra ekkor beérjük emberünk, aki ott vitorlázik tempomattal és nem tudunk haladni tőle...

Minden nap tapasztalom ezt, borzalmas a közlekedési morál itthon.

2019. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

#11

Kanyargós erdei úton gondolom nem 150-nel előzöl. Annyit meg bármelyik kocsi tud gyorsulni 40-ről pár másodperc alatt, hogy megszivasson egy ilyen szituációban.

Mi ebben ilyen hihetetlen?

2019. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%

Azért az erdei tekergős út nem olyan egyszerű képlet, mint ahogyan előttem írják. Ha már elkezdtek előzni, gyorsítani sehol nem szabad, ez nem kérdés.

Az autóm keskeny, kereke kicsi, hasmagassága nagy, motor gyenge. Ha megyek fel a szerpentinen, esetleg feltartom a mögöttem jövő erősebb gépeket.

Nem tehetek róla, padlógázzal sem megy 40-60 fölé semmi fokozatban, és a kanyart sem szereti.

Ha kiegyenesedik az út, akkor a gyengeségéhez képest elég jól ugrik. Padlóig nyomtam eddig, semmit sem teszek, de megy fel a sebesség elég tempósan.

Ha a mögöttem lévő ugrifüles, aki a popsimban jött, érezheti azt, hogy na ez a barom, eddig feltartott, most meg nem enged előzni. De csak arról van szó, hogy az ő autója sokkal jobban gyorsul, és mire érzékelem, hogy már nem mögöttem van, hanem mellettem, akkor már anyukámat emlegetheti. Ilyenkor persze visszaveszem a gázt, de azzal lehet magammal is kiszúrok, mert lendületet vesztek és a következő hajtűkanyarban megint „megállok”.

Persze én is találkozom olyannal, aki pl. autópályán szórakozik. Előzöd, gyorsul, visszamennél mögé, lassít.

Tudom lesz aki benyögi, ővele ilyen nem történt, de legyen vele boldog.

2019. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

#13

"Kanyargós erdei úton gondolom nem 150-nel előzöl. Annyit meg bármelyik kocsi tud gyorsulni 40-ről pár másodperc alatt, hogy megszivasson egy ilyen szituációban.

Mi ebben ilyen hihetetlen?"


Akárhol előzöl, azt azért teszed, mert gyorsabb vagy. Különben hogy érnél a másik MELLÉ?

Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy előzés közben már a másik autó mellett vagyok, és akkor az "hirtelen" felveszi az én sebességemet.

Kivéve, ha én elveszem a gázt, vagy ha nitrót használ. De itt öreg bácsiról volt szó.

Még mindig nem értem, hogy kanyargós erdei úton visszatolom kettesbe, gázt adok, pikk-pakk a negyvennel haladó bácsi mellett vagyok (60-70-nel), majd amikor mellette vagyok (hangsúlyozom, 20-30 km/h sebességelőnnyel), akkor hirtelen valami történik és az addig negyvennel haladó öreg bácsi is hetvennel halad...

2019. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

#15

Hát nem tudom, sose volt Lambóm, nem vagyok versenyző se, mégse esett nehezemre 10-20 km/h-t gyorsítani pár másodperc alatt. Simán előfordul.

2019. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
29%
Értem én, de aki előz, az miért lassít? Miért veszi el a gázt?
2019. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%

Mer utolsó büdös bunkó...

Engem mindig előznek, én nagyon ritkán előzök pedig én sem tartom be centire a sebességhatárt..

Minek rohanni? Szebb lesz az életem ha 3 perccel hamarabb érek oda?

2019. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
36%

Szóval kiderült, hogy nem volt meg az a bizonyos feltétel, miszerint csak akkor kezdünk előzni, ha be is tudjuk fejezni. Pistabácsi száguldott az öreg warburggal 52km/h-val, te meg mellé araszoltál 58km/h-val az ezres swifteddel. Egy darabig mindketten húzattátok mint állat ;) aztán egyszer csak elfogyott az út, és jujujujuj "majdnem meghaltunk".

Ha nincs meg a kellő sebességkülönbség, vagy ótvar öreg az autót, esetleg nem mered nyomni a gázt, akkor egy megoldás van: MARADJ OTTHON!!!

2019. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Erdei utas vagyok.


Nyilván nem úgy előztem, hogy már messziről láttam hogy valaki totyog, és pár másodperc múlva beértem és kielőztem,

hanem lévén a beláthatatlan kanyaroknak és a szembeforgalomnak vagy 3 km-en keresztül mentem mögötte 40-nel, mire végre az út is alkalmas volt és szembe se jöttek.

Ekkora valtottam vissza sebességet és kezdtem meg az előzést, amire a bácsi is fogta, kettőt visszacsapott és hajrá.

Neki nem wartburgja volt, nekem nem ferrarim.

Ezres swift, valóban.

De ennek ellenére így kell viselkedni az utakon?

2019. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!