Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzéskor miért gyorsítanak...

Előzéskor miért gyorsítanak sokan a megelőzött autóval?

Figyelt kérdés
Minap is előztünk ki valakit, és az egyből megtalálta a gázpedált, 130-cal épp hogy vissza tudtunk sorolni a szélső sávba. Miért csinálják ezt ezek a sofőrök? Előtte pedig tök ráérősen ment az említett autós is, ilyenkor meg hirtelen sietős lett neki.

2019. aug. 16. 14:31
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem így kell. Nagyon nem.

Meg kell tanulni előzni.

Is.

Mert a gázt nyomni a hülye is tudja, lásd a példát.


Nem úgy előzöl, hogy mész a bácsi seggében negyvennel, aztán gondolsz egyet, visszakettő-padlógáz, be a szembesávba oszt' lesz ami lesz. Mert így nem az lesz amit szeretnél, hogy legyen.


Lemaradsz, hagysz helyet, így egyrészt kisebb teret takar ki az előzendő jármű, ergo többet látsz az előtted lévő útból, másrészt amikor látod, hogy HAMAROSAN jön az egyenes és nem jön senki - tehát előzési lehetőség -, akkor tolod vissza kettőbe és nyomsz egy kövéret, így mire a bácsi mellé érsz, már van egy olyan sebességelőnyöd, amit a bácsi akkor sem tud ledolgozni, ha akar.


Többet ésszel mint erővel.

2019. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Erdei utas! Amit magamról írtam, az a bácsira is igaz. Nem azért kezdett gyorsítani, mert gonosz manó, hanem ott már Ő IS tud menni.
2019. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Az erdei kanyargós utak rendesen sz_patósak tudnak lenni. A leggázabb az, amikor a tiédnél jóval erősebb autó mögé ragadsz be, mert a rövid egyenesekben ugyan nyomja neki a (valószínűleg tapasztalatlan) sofőrje, de a kanyarokat jól bevenni már nem tudja. És így kanyarról-kanyarra feltart, de megelőzni meg képtelenség. Max akkor, ha van annyi jóérzés az illetőben, hogy utána az egyenes szakaszon elengedjen. Beláthatatlan kanyarban meg épeszű ember nem előz, akkor sem, ha amúgy könnyen menne.

Fordított helyzetben meg szerintem illik elengedni a gyorsabbat, erősebbet, kiindexel az ember jobbra és kicsit áldoz a lendületből, de cserébe utána mindenki boldog lesz és felveheti a saját tempóját.

2019. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

#23, valóban ez lenne az ideális, de ehhez két olyan sofőr kéne, aki fizikailag is ismeri a járművét, tud vezetni, és szellemileg is ott van, átlátja a helyzetet, a környezetét, fel tudja mérni saját és autóstársa lehetőségeit és képességeit.

A fenti, erdei példában egy ilyen sem volt jelen.

2019. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Előzéskor miért nem gyorsítanak sokan az előzést végrehajtó autóval?
2019. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Ezt még mindig nem értem, vagyis én pont hogy az az ember vagyok, aki utálja ha seggében van a másik, tehát én magam sem csinálom.

Ha előzni akarok, mindig hagyok fél-1 autónyi távolságot (erdei úton főleg, ahol sok a vad még nappal is).

Szóval mikor már tudtam hogy itt végre lesz egy hosszú egyenes, és már láttam is hogy üres a másik sáv, na akkor jeleztem az előzési szándékot és kezdtem el előzni Bácsit.

Aki erre valamiért ugyanígy reagált és nem engedett el magama mellett.

És azon a hosszú egyenesen én biza nyomtam neki, de az istennek nem engedett, akkor viszont már láttam hogy jön a kanyar, sőt velem szemben is ketten.


A bácsi elé már nem fertem volna be, kábé csengőhangot is cserélhettünk volna egymással infrán, szóval fekezeztem és inkább visszatértem mögé.varosig viszont visszalassított és 40 helyett már 50-nel docogott. De jó volt istenem..:D

2019. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"mindig hagyok fél-1 autónyi távolságot"


Bakker, az 2-3 méter követési távolság?! Te bolond vagy és közveszélyes!

2019. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Najó, annál több, igazad van.


KB 3-5 másodperc.

2019. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Össze-vissza beszélsz.

Ne haragudj, nem tudlak komolyan venni.

2019. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a KRESZ veszélyeztetésnek tartja (én is) az ilyen viselkedést. Mindenkinek az (lenne) az érdeke, hogy mielőbb befejezze az előző a manővert. Ha baleset lesz, az előzött fog szívni - jogilag legalábbis, nem?
2019. aug. 17. 19:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!