Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy ködben ti szoktatok...

Nagy ködben ti szoktatok előzni vagy teljesen felelőtlen manőver?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt egy utam, hatalmas köd volt, látótávolság alig 4 csík, nem nagyon szeretek ilyenkor előzgetni mert nehéz észrevenni a szembejövőt...

Azonban volt előttem egy hosszú szerelvény, ami kb 60km/h val közlekedett, de jó néhány alkalommal leesett az úttestről, a jobb oldali kerekei a füves, kavicsos részt érintették, majd ezt követően a sofőr mikor vissza rántotta a kormányt, a rakomány megingott (nyilván túlsúlyos volt)

Én meg egy teljesen a ködtől beláthatatlan szakaszban elkezdtem előzni, azonban a kamionos nyomott rám egy dudát.... Ezt annak tudtam be, hogy ez nagyon felelőtlen és veszélyes manőver volt és ezt akarta velem közölni... (nyilván lámpám égett)


Mögöttem is jött vagy 4 autó, furcsa módon egyik se jött utánam, ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy ködben ekkora felelőtlenség és veszélyes egy előzés?



2019. nov. 27. 12:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

még ha egy lovaskocsi megy előttem 20-al se előzöm meg ,ha nem látok be annyit amennyinél tudom elegendő a biztonságos előzéshez.

De nem kell aggódni,nem te vagy az egyetlen aki úgy van vele,hogy tegnap se jött ott szembe senki,így ma se fog....ebbe csak az az igazságtalan,hogy fa nem nől ki az út közepén, így nem azt hanem egy vétlent fog telibe találni.

2019. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
36%
A jogsiddal együtt basznék le neked egyet hogy aztán tényleg megtanuld hol a helyed.
2019. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

#12


Kíváncsi lennék, hogy te mennyi hülyeséget csináltál mióta vezetel... Én elhiszem, hogy normális és szabálykövető sofőr vagy, de emberek vagyunk és hibázunk, olykor helytelen döntéseket hozunk... Aki azt állítja, hogy mindent tökéletesen csinál és nem hibázott, az hazudik...


Ezzel most nem mentegetőzni akartam, mert elismerem, hogy hibáztam és egy felelőtlen barom voltam, de megfogalmazhattad volna finomabban is a mondandódat :)

Szép napot!

2019. nov. 27. 15:39
 14/29 dirtboy ***** válasza:
100%
Így már értem azokat akik ugyan akkora sebességgel haladnak mint a többi de egymás seggebe. Szoktam látni ilyen csapatokat mikor 4-5autó egymás seggebe megy, se előttük se mögöttük senki csak én jóval lemaradva álltalába. Sose érettem hogy ha azonos sebességgel haladnak akkor mivel van előrébb azzal hogy a másik seggébe megy nem normális távolságot tartva. De már értem hiszen te is féltél a kamiontól, a 60 nagy ködben nem rossz sebesség, de ahelyett hogy lemaradtál volna és ugyan úgy 60al követted volna inkább bele mentél egy előzésbe. Gondolom az hogy lemaradj rendesen és vissza felvedd a tempót amivel közlekedik eszedbe sem jutott.
2019. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de csak ha sietek, mondjuk ha vezetek akkor sietek.. de kanyarba is, mondjuk én jól vezetek.
2019. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13%
#11-et én lepontoztam. Ki meri azt írni gyakorikérdések.hu oldalon, hogy egy 20al hajtó lovaskocsit sem előz meg ha nem lát. Az ilyenek aggyák vissza a jogosítványukat, én haladnék, akkor előzök és ezt a neten vállalom.
2019. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 dirtboy ***** válasza:
16os. Ne keverjük már a 20al halladó rövid járművelet egy 60al haladó hosszú járművel. Nyilván a túl lassút mindenki bevállalná. De minél nagyobb a sebesség vagy pusztán az adott úton a megengedett legnagyobb sebesség annál veszélyesebb. Számolni kell ugyan is vele hogy nem mindenki fog lassan haladni ködben egy esetleges 90es vagy 110es szakaszon.
2019. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen hülyeségeket írsz. Ha azt nem tudod hogy nem lehet ködben előzni, akkor a többi dolgot se látod normálisan.

"néhány alkalommal leesett az útról".

"rakomány megingott nyilván túlsúlyos volt".

Nem értesz te ezekhez.

De leginkábba vezetéshez , úgy hogy jobb lenne abba hagynád amíg egy családot le nem nullázol a felelőtlen előzésed miatt.

Isten ments hogy ilyenekkel találkozzak, vagy bárki is.

2019. nov. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Emberek !

Nem az a lényeg hogy 20 avagy 110-zel meg valaki , hanem a bellátható útszakasz hossza elég-e ehhez a manőverhez.

Ködről és az előzés előfeltételéről beszélünk.

2019. nov. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Idióta vagy kérdező.
2019. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!