Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy ködben ti szoktatok...

Nagy ködben ti szoktatok előzni vagy teljesen felelőtlen manőver?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt egy utam, hatalmas köd volt, látótávolság alig 4 csík, nem nagyon szeretek ilyenkor előzgetni mert nehéz észrevenni a szembejövőt...

Azonban volt előttem egy hosszú szerelvény, ami kb 60km/h val közlekedett, de jó néhány alkalommal leesett az úttestről, a jobb oldali kerekei a füves, kavicsos részt érintették, majd ezt követően a sofőr mikor vissza rántotta a kormányt, a rakomány megingott (nyilván túlsúlyos volt)

Én meg egy teljesen a ködtől beláthatatlan szakaszban elkezdtem előzni, azonban a kamionos nyomott rám egy dudát.... Ezt annak tudtam be, hogy ez nagyon felelőtlen és veszélyes manőver volt és ezt akarta velem közölni... (nyilván lámpám égett)


Mögöttem is jött vagy 4 autó, furcsa módon egyik se jött utánam, ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy ködben ekkora felelőtlenség és veszélyes egy előzés?



2019. nov. 27. 12:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én már láttam a saját szememmel olyan traktort, ami kettészakadt, amikor a ködben belement egy busz. (A sofőr természetesen meghalt.)

Pedig a traki gyakorlatilag állt (egy árokba csúszott autót húzott ki éppen), tehát csak a busz sebessége csinálta ezt. Viszont ha te is mész 80-nal, akkor ez hozzáadódik a szembejövő jármű sebességéhez, szóval igen valószínű, hogy többet nem kell megvakarnod a zacsit.

Volt már, hogy 40-nel haladó pótkocsis traktor után mentem negyedórát nagy ködben, és eszembe se jutott előzni. A következő faluban elment előlem, és nem haltam meg.

2019. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
És akkor itt bőgtetek le mind a gyk-n hogy nem tudtok vezetni... Egyik a másikat túl licitálja.. Ratymatag tipikusvcsöves magyar nép menjetek cumizni az oviba vissza lapátolni a homokot a dömperbe...
2019. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vezetni tudás azt takarja szerinted, hogy beszáguldunk a ködbe 80-nal, miközben nem tudjuk, hogy hajtűkanyar jön, vagy egy kőszállító kamion?
2019. nov. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%

#22 idióta

Hamvasztásos temetésed lesz, ugye tudod. Saját autódban elégetve...

2019. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha beláthatatlan az út, nem előzhetsz. Pláne nem hosszú járművet. Másfél éves jogsi már nem olyan friss, ezt az első órán elmondják. De ha nem mondják is egyértelmű. Nekem is volt olyan, hogy bizonytalannak tűnt az előttem közlekedőnek a rakománya, így inkább jóval lemaradtam. Ne ölj meg senkit a hülyeségeddel.
2019. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Neked is igazad van, hogy bizonyos esetekben a józan ész felülbírálhatja a szabályokat, de sajnos azoknak is igaza van, akik azt állítják, hogy felelőtlen volt a döntésed. Lehet, hogy ilyenkor meg kell állni kávézni, vagy tényleg venni egy nagy levegőt és 60-nal haladni jóval mögötte.

Egyébként a biztonságos követési távolság köd és teherautótól függetlenül az autózás mindenkori legfontosabb szabálya.

Soha ne menj közel senkihez, akkor nem lehet baj.

2019. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha négy terelővonalat láttál, az azt jelenti, hogy a látóhatár kb. 40-50 méter volt. Ez pont arra elég, hogyha meglátsz egy álló akadályt az úton, akkor kb. 60-70 km/h-s sebességről megállj előtte, tehát a kamionos jól választotta meg a sebességét.


Ha te mondjuk 90-nel előzted a kamiont és szemből is érkezik valaki 90-nel, akkor az észleléstől kb. 1 másodperc után csattantok frontálisan, fékezni is alig van időd az ütközés előtt. És mivel a kamion mellett voltál, menekülni sem tudtál volna.

Szóval ez egy nagyon felelőtlen húzás volt, adj hálát az égnek, hogy nem jött senki szemből.

2019. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Utolsó

Azóta már eltelt egy kis idő, sokat vezettem ilyen nagy ködben éjjel is...

Nem fordult ilyen elő mégegyszer. Még aznap megtettem mégegyszer azt az utat, de ezekre odafigyeltem.

Igazából az a manőver duplán veszélyes volt, mert kb 60ról kellett kigyorsulnom és egy kis szar 60Le-s kocsiba ültem és még annyi eszem se volt, hogy vissza váltsak szóval vagy 6-8 másodpercig biztosan előztem.

De így volt ahogy mondod, hálát adtam az égnek és többet ilyet nem csinálok...

2019. dec. 8. 13:08
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy tanultál belőle.


Soha ne menj gyorsabban, mint amit biztonságosnak ítélsz. Akkor sem ha a mögötted jövő villog, dudál vagy belemászik a hátsódba. Inkább lassítással, jobbra húzódással engedd el a mögötted jövő türelmetlen autóstársat, minthogy belehajszoljon egy balesetbe.

2019. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!