Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondjsák sokan, hogy...

Miért mondjsák sokan, hogy veszélyes amikor a kormányt a tenyeremmel forgatom?

Figyelt kérdés

Napi szinten vezetek kb 150kmt, legtöbbször ül mellettem valaki és páran mindig megjegyzik, hogy ez a féle kormány mozgatás életveszélyes...

Oktatóm mellett anno nyilván nem így forgattam, mert rám szólt ő is, ám nekem sehogy nem feküdt az az átnyúlok az egyik kezem felett és tovább húzom mozdulat... Emiatt buktam meg az első forgalmin mert a kezeim összeakadtak és dynomen helyzetet alakítottam ki... :')

Nekem ez a bevált módszer, hogy középen a tenyeremmel forgatom a kormányt azonban mégis megszólnak érte... Nyilván jogosan, mert ilyenkor én felelek értük és joguk van magukat biztonságba tudni... De azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre, hogy mit gondoltok erről a technikáról... Még utasaim nem kérdeztem ki, hogy miért, de legközelebb ha felhozzák tőlük is megérdeklődöm...



2019. dec. 6. 15:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Persze, akkor forgatom tenyérrel a kormányt amikor 2es fokozatban bekanyarodok valahova...

50 felett már normálisan két kézzel fogom a kormányt...

2019. dec. 6. 18:53
 12/12 anonim ***** válasza:

Útminőségtől függ, egy töredezett, kátyús, esetleg köves szaron azért van esélye annak, hogy kiforgatja a kormányt a kezed alól valami. Ezen kívül csúszós úton is ha menteni kell a gépet, kell a biztos kormànyfogás a kisebb manőverekhez is.


Egyébként van, ahol kimondottan ellenjavalt a kormányt teljesen átfogni: UAZ terepjáróknál terepen haladva törnek az ujjak, amikor ránt a kormányon egyet egy-egy nagyobb kő :)

2019. dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!