Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudom ezt feldolgozni?

Hogyan tudom ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Délelőtt történt vezetés közben. Nem vagyok egy szeles ember, de most az voltam. Nagyon jó utat csináltak két település között, kb mintha asztalon gurulna az autó, annyira síma az út. Kb 130km/h-val jöttem és leszállt előttem a földre egy harkály, aki nem bírt időben elszállni. Minden irányban szállt a toll, aztán a torkomban dobogott a szívem. Annyira rosszul érintett, hogy őt is hiába várja már a családja... A kép még mindig előttem van, hogy se nem fékeztem, se nem dudáltam, ami most rettenetesen bánt, hogy nem tettem semmit!! Mondom úgyis szivat, felszáll időben vagy arrébb reppen. Az a legrosszabb az egészben, hogy erről én tehetek, én vagyok a hibás, hisz tudom, hogy nagyon max 104-el mehettem volna, amivel még nem bűntetnek.

2020. máj. 30. 22:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj! Gondolj arra, hogy inkább a harkály, mint te.
2020. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%
Azt most még mindig jobb, mintha ember lett volna....
2020. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező! Szerintem te egy érzelmes ember vagy, megértem mit érzel és most mit gondolsz magadról. Ezt én is sajnálnám azonban sajnos ez gyakori az utakon. Vélhetően nem vezetsz sokat, hogy ennyire megvisel, és most nem az mondtam, hogy nem vezethetsz jól!

Ő arról írt, hogy bevallotta, a megengedett helyett 130-al ment, innentől beszélhetünk arról, hogy valaki hibás. Azonban az állatokra tipikusan jellemző, hogy simán elédrepül, leszáll/átszalad előtted, vagy felrepül veszélyztetve ember életet. Egyszerűen nem tudhattad, hogy ebből ez fog kisülni. Szerintem jól tetted, hogy nem rántottad el a kormányt, azt gondolom 90%-ban ugyanezt tette volna más is, megy tovább, majd elszáll magától, ha akar..

2020. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%

Tévedésben vagy, 90-nel mehettél volna, nem 104-gyel. Azt tudod tenni, hogy mérlegeled, ha egy madár láttán ennyire odavagy, viszont még fékezni sem vagy képes, szükséges és normális dolog-e 50%-kal túllépni a sebességhatárt.

Mit csináltál volna, ha egy emlős, vagy biciklis van előtted?

2020. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

Meggyászolod, elengeded, tanulsz belőle.

Ha fékezhettél volna, de nem tetted, majd következőleg fogsz. Ha lett volna lehetőséged biztonságosan kikerülni, de nem tetted, akkor majd máskor megteszed. Ha úgy gondolod, hogy a gyorshajtásod miatt történt a baj, akkor ezután tartsd be jobban a sebességhatárokat. Ahhoz pedig szokj hozzá, hogy akármennyire is óvatosan és köröltekintően vezetsz, ha valami hirtelen eléd száll/ugrik/szalad féktávon belül, azt sajnos el fogod ütni, nem tudsz csodát tenni.

2020. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

"Tévedésben vagy, 90-nel mehettél volna, nem 104-gyel"


A sebességhatár egészen pontosan 105km/h, amivel még nem büntetnek, szóval jól tudja a kérdező.

2020. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
#16: Nem, a sebességhatár 90 km/h, ennyi a megengedett, az egy másik dolog, hogy 105 felett büntetnek meg érte, ha esetleg bemérnek.
2020. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt írtam. Természetesen 90km/h a sebességhatár, de 104-el még mehetek.
2020. máj. 31. 14:33
 19/23 anonim ***** válasza:
17%
Látod kérdező, ez a hozzáállás a baj, nem, nem mehetsz 104-gyel. 90-nel mehetsz. Pont.
2020. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%
Ha elférsz mellettem felőlem akár 300-al is mehetsz. Nekem csak annyi a lényeg, hogy ne gyere nekem.
2020. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!