Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a gyalogosnak elsőbbsége van a zebrán?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 11:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
83%

Mert az autós nem él vissza az elsőbbségével? Ne nevettess már...


Autósként értem, amit mondasz, nyilván elém is léptek már le sokan. De voltam gyalogos is és pontosan emlékszem rá, hogy az milyen. Te talán nem, úgyhogy hadd emlékeztesselek: az autósok jelentős többsége még most sem áll meg, pedig szabály szerint a gyalogosnak van elsőbbsége. Most ha elvesszük a gyalogostól az elsőbbséget, még kevesebben fognak megállni és a gyalogos a büdös életben nem fog tudni átkelni egy forgalmasabb zebrán. Ezért is lép le sok gyalogos a zebrára, ezért léptem le én is mindig, mert sok gyökér sofőr úgy van vele, hogy "ő az erősebb", ezért az ő akarata érvényesül, ő pedig nem akar megállni. Ha nem ez lenne a helyzet, akkor a gyalogos sem ugrálna autók elé.

2020. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
67%
szándékos provokáció a kérdés. Azért van elsőbbsége mert a gyalogost nem védi semmi a teste törékeny az autóst védi a karosszéria...De ennyi ésszel ne adjanak jogosítványt.
2020. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
74%
Az a véleményem róla, hogy ez így jó. Az autósnak kell vigyáznia.
2020. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
79%
Elsőbbségük van, de azért szét kell nézniük, mert nem minden autós áll meg. Nekem ezzel semmi bajom. Engem az bosszant, amikor a nyanya odaáll az út szélére, megállok, majd 2 percig integetek és könyörgöm neki, hogy takarodjon már át az úton.
2020. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
69%
Tekintve, hogy a gyalogosnak az úttest 99%-án nincsen elsőbbsége az autóssal szemben, ezért nyilván muszály megteremteni azt a 1%-ot a zebrákkal, ahol relatív biztonságban átkelhetnek.
2020. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
33%

Semmi probléma nem lenne ha lelépés elött körülnézne.

De a többsége megy mint a vakló.

2020. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
81%
Az teljesen normális hogy elsőbbsége van. Viszont, KRESZ szerint a gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Mostanában nagyon sok gyalogossal találkoztam aki megy mint a birka nem néz oldalra és az autósnak hatalmasat kell fékezni hogy megálljon. De az is igaz hogy sokszor az autósok nem engedik át a gyalogost, vagy éppen a biciklist a kerékpáros átkelőhelyen. Szóval, mindkét oldalon vannak problémás emberek.
2020. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
34%
7-es vagyok és még egy apróság. Kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt álló és várakozó gyalogossal szemben nincs elsőbbségadási kötelezettsége a jármű vezetőjének csak abban az esetben, ha a gyalogos lelépett a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre.
2020. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
78%

Autós vagyok. Legyünk őszinték, így is alig állnak meg ha ki nem erőszakolja a delikvens.


Nyílván mindenkinek akkor van elsőbbsége ha megadják. De ha az autósnak lenne a zebrán is elsőbbsége akkor a gyalogos sose jutna át a másik oldalra.

2020. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
71%
Helyeslem a gyalogos elsőbbségét.
2020. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!