Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok a kötelező...

Mit gondoltok a kötelező kerékpárút használat eltörléséről?

Figyelt kérdés
Kerékpárosként én nagyon helyesnek tartom, mert eddig is össze-vissza tekertek a kerékpárosok. Most végre a gyakorlathoz igazítják a KRESZ szabályokat is.

2021. ápr. 7. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 A kérdező kommentje:

"Kerékpárosként nem támogatom"

De miért nem? Te továbbra is ott mész ahol akarsz, de még vennéd el másik kerékpáros elől a lehetőséget, hogy az út szélén kerékpározzon (mert ő ott érzi magát biztonságban, egyébként jogosan: lásd statisztika).

2021. ápr. 7. 17:04
 12/80 A kérdező kommentje:
* miért vennéd el
2021. ápr. 7. 17:04
 13/80 anonim ***** válasza:
100%
11: mert időnként autóval is szoktam járni és úgy marha zavaró.
2021. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
76%

Emberek, azt tényleg vegyétek komolyabban figyelembe , hogy a jól láthatóság messze az egyik legfontosabb eleme a közúti biztonságnak.


Sajnos a hazai kerékpáros infrastruktúra számos eleme nem biztosítja azt, hogy a kerékpárosok és a többi közlekedő jól lássák egymást, emiatt rengeteg a kereszteződésben bekövetkező baleset. Ezzel szemben az úttesten jóval kevesebb gázolás következik be , mert a bringások ott vannak , ahol látják is őket.


Szerintem emiatt ez egy fontos lépés a közlekedés biztonságának növelése felé, mert nyilván a lendületesebb bringások fogják inkább az úttestet választani, így a forgalom ritmusa sem fog jelentősen lassulni emiatt.

2021. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
78%

5:

Kerékpárosként engem nem kérdezett meg semmilyen szervezet, ellenben az ilyen szervezetekben gyakra ülnek khmmm, érdekes emberek.


Az nem jó érv, hogy az autósok nem számítanak a kerékparútról kereszteződésbe érkezőkre, mert igenis számítaniuk kell. Az alacsony szintű közlekedési kultúra nem érv a rossz szabályozás mellett. Engem is ütött már majdnem el olyan barom, aki nem állt meg a kereszteződéshez érve, ahol előbb a keresztező kerékparúton érkezőnek is elsőbbséget kellene adnia. Nyilván ezért figyelek, jó lenne, ha néha büntetnék is za ilyen autósokat, ahogy pl. akik a zebrán a gázzal kényszerítik vissza a lelépő gyalogosokat. De ettől utóbbi sem jó érva zebrak megszűntetése mellett, vagy hogy a gyalogosok az úttesten menjenek.

2021. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
78%

13:

Ugyanígy vagyok én is ezzel. Lagymányosin simán cikázik bringával az istenbarma, mikor ott speciel teljesen jó kerékpárút van parhuzamosan.

2021. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
57%

14:

Közlekedőként akkora a lendületem, hogy meg tudjak állni a kritikus kereszteződésekben, ha kell. Ebben az értelemben nincsen olyan, hogy lendületes bringás, csak olyan, hogy barom. Ahol lehet, én is viszonylag gyorsan hajtok.

2021. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem alapból a kerékpárosok 99%-a tisztában sincs azzal, mikor hol mehet jogilag és a többség eddig is ment árkon-bokron át.


Úgy fogalmaznék, hogy a kerékpárhasználatot annyira alapnak veszi az ember, hogy nem is igazán tudja a vele járó kötelezettségeket.


Megmondom őszintén, én mint kerékpáros sem mindig használtam a kerékpárutakat.


Vagy ha azt nézzük, ha járdán tekerek azzal már szabálytalan vagyok. Viszont ha úton, akkor akkor meg akadály a kocsiknak.


Vagy ahol van bicikli út, ott tele van gyalogosokkal, ott tolják a babakocsit, a mamák a banyatankot. Így kénytelen vagy máshol menni. Vagy rájuk csengetsz akkor meg megy az anyázás.


Ahol út mellett van bicikli sáv, az megint senkiföldje, oda parkol rá az összes autós így lehetetlen használni.


Van ahol meg annyira szar a biciklisáv és annyira veszélyes helyen van, hogy inkább megyek ki tempós haladással a kocsik közé.

2021. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
0%

Én ellenzem. Ha már ott a kerékpárút, akkor használják, ne kelljen már a kerékpárosokat ott is kerülgetni, ahol van kerékpárút. A gyalogosoknak csengessél, hogy húzódjanak félre előled, nem olyan bonyolult.


Szerintem az meg hogy az autók között biciklizni biztonságosabb, nettó baromság. Volt már hogy bevágtam a satuféket, mert nem számítottam az idiótára az éjszaka közepén, hiszen ott volt a kerékpárút az út mellett. Legalább feketében volt, világítás nélkül, ahogy kell...

2021. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy szerintem a megoldás az lenne, hogy a kerékpáros menjen a kerékpárúton ahol lehet...DE...Biztosítsanak megfelelő infrastruktúrát és mindenki részéről legyen betartva a KRESZ.


Legyen normális, akár többsávos kerékpársáv ahol a lassan és gyorsan haladó is tud menni. De akkor azon ne parkoljon autó, ne kórincáljon gyalogos.


Illetve sajnos kerékpáros fejekben kellene rendet tenni.


Piroson áthajtás?

10-ből 9 esetben úgy mennek mintha ott sem lenne.


Sávváltás?

Nem zavarja, hogy neki mint sávváltó nincs elsőbbsége, simán kiteker eléd egy sávval arrébbról is.


Záróvonal?

Tudtommal a záróvonal az a biciklisnek is záróvonal. Én sem megyek autóval a zárt kerékpársávra, akkor a kerékpáros se vágódjon már elém a sávomba, mert ő éppen másik biciklist előz.


Arról nem is beszélve, hogy simán leviszik a vesédet, egymást is leszorítják, vagy csak a gyerekes anyuka mellett úgy rongyolnak el centikre.


Összességében valahol azt látom, a kerékpárosok (tisztelet a kivételnek) valahogy mesterien vegyítik a gyalogosok figyelmetlenségét az autósok sietségével és agresszivitásával.


Amiből kijön a tökéletes "csak én létezem" formula. Ahol úgy megy mintha más nem lenne, körültekintés, figyelem, türelem, előzékenység nulla. KRESZ tudás nulla és még azt is telibe szarja amit még egy óvodás gyerek is tud. Ha a vélt vagy valós elsőbbségét bárki sérti akkor persze ő lesz a leghangosabb.

2021. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!