Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok a kötelező...

Mit gondoltok a kötelező kerékpárút használat eltörléséről?

Figyelt kérdés
Kerékpárosként én nagyon helyesnek tartom, mert eddig is össze-vissza tekertek a kerékpárosok. Most végre a gyakorlathoz igazítják a KRESZ szabályokat is.

2021. ápr. 7. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
74%

Tudnál magyarul is írni?

Ahol van kerékpárút ott ott kell menni. Ahol nincs, ott az úton. Járdán tolni kell. De ha nem vagy még 12 éves (ált isk 6. osztály) akkor a főúton nem mehetsz. A mellette levő járdán igen, 10km/h val. Viszont anyád csak a főúton mehet, a járdán 10km/h val sem mögötted. [link]


Mifelénk úgy oldották meg, hogy felkúrtak a járdákra gyalogos és biciklis vegyestáblát, itt-ott megszélesítgették, felmarkolták az eu-s pénzt és csókolom. A közvilágítást, beláthatóságot már leszarták, így bokrok mögül, árnyékból sötétből ugranak ki a száguldozó gyökerek.

2021. ápr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
Kinek a magyarjával van bajod?
2021. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:

40:

Na a Weiss Manfrédot úgy képzeld el, hogy végig majdnem nyílegyenes az út és a kerékpárút, egy kivételével csak jelentéktelen mellékutak érkeznek rá, de ott az úttestnek és a kerékpárútnak is lámpája van, és tökéletes útminőségű a kerékpárút. Strava-n nekem közel 20 kilós városi kialakításu trekkinggel 36 km/h-s PB-m van, az outisok közül van akinek 50 km/h fölött a kerékpárúton. Bár Budapesten a forgalmas kerékpárutak közé tartozik, eloszlanak a bringások, engem sosem akadályoztak, gyalogos pedig nagyon ritka. Mégis rengetegszer látok outisokat a 2*2 sávos, 70-es megengedett sebességű, amúgy is "öldöklős" úttesten.


A másik a Lágymányosi/Rákóczi híd, ahol bár van egy két hoba, de nem rossz minőségű a kerékpárút, de az úttest extrém forgalmas és veszélyes, fel-lehajtók is vannak rajta. Szintén 70-es megengedett sebesség. Ott feltehetőleg azért mennek sokan az úttesten, mert sietnek, ha valaki egyenesen megs tovább a budai oldalon, akkor kerékpárúton előbb le kell hajtaniuk, és ellenkező iranyba tartani majd Dombóvári úton vagy Infopark mellett tovább. Ha valaki edz, akkor kb. mindegy, viszont ha valaki türelmetlen, aminek maúgy sem szabadna lennie a közlekedésben, annak nem. Csak éppen nem kicsit veszélyes.


Szamomra ez a két példa nagyon jól mutatja, hogy nem igaz az alapfelvetésed, bizony ott is vannak, akik úttesteznek, ahol jó kerékparút van.


Budapesten amúgy a másik véglet a budai rakpart, ahol a Szabadsag híd és Margit híd között turista kerülgetés van, mert egxben van a kerékpárút és a járda.


Egyébként gyerekkoromban vidéken az voltva gondom, pl. Fertő parton, hogy az országúttal parhuzamos kerékpárutat nem hoztak szintbe, így sokkal több emelkedő, lejtő volt, tehát miután megépítették, lassabban lehetett haladni, mint előtte az országúton. Tovabb nehezítette, miután az alapozas hiánya miatt gyökeresedett a bringaút. Ztóbbit a legtöbb helyen mára megcsináltak. Felnőtt fejjel ez már nem érdekel, ha arra tekerek, tudom hogy vannak helyek, ahol csak lassabban tudok menni. Nem megyek az orszagútra 2 perc miatt. 2 faluval odébb meg amúgy is úgy hajtok, ahogy bírok.

2021. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
Ja, meg kijarasi tilalom idején egyszer kipróbáltam a Soroksári utat, mikor későn mentem haza (engedélyem volt), és nem volt már forgalom. 1000 felett volt azok szama, akik az úton lévő szegmenseket megcsinálták... Nem hinném, hogy mind éjszaka, kijárási tilalom idején. Ott nincs konkrétan kerékpárút, de egy rakás parhuzamos kis forgalmú út van, illegve bizonyos viszonylatokban ott az említett Weiss Mandféd.
2021. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
Alexis nem tud magyarul írni.
2021. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
73%

#40: Hogyan van az, hogy ami elkészült és jó, azt nem ismered, ezért nem formálsz véleményt, de ahol terv van, az már sz/r, mert nem ismered, de biztos sz/r? Nem unod még ezeket a logikátlan fröcsögéseket?

Egyébként csatlakoznék a válaszolóhoz. Karinthy-ról fel a Petőfi hídra, három sáv szel keresztül egy 6+3 sáv+villamos középen utat. A kerékpárút külön van átvezetve a keresztődésen, még a lábát sem kell letenni a nyomoréknak, kapszkodók is ki vannak rakva minden lámpa elé. De szó szerint nulla biciklis használja. A mérsékelten hülye a többség, a Karinthy-n a három sáv között egyensúlyoz és kanyarodik fel nagy ívben a hídra a kanyarodók között. A nagyobb helyismerettel rendelkezők konkrétan a keresztirányú lámpaváltások között (nekik) pirosnál csorognak be a kereszteződés közepébe, és gombáznak a több irányban haladó autók között. Itt sincs semmi indok arra, hogy ne lehetne a kerékpárúton biztonságosan átkelni, mégse teszik...

2021. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 Alex Fly ***** válasza:

@43: szóval a forgalommal együtt haladni az űttesten veszélyes, de pár (párszáz) méterenként keresztezgetni ugyanazt az utat biztonságos és használható.

Ja és ha te 36 km/h-t mész a kerékpárúton, akkor inkább ne emlegesd, hogy mások a szabálytalanok...

2021. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 A kérdező kommentje:
#46 Nem ismerem a helyet, de ha senki nem használja és tényleg nagy a kerékpáros forgalom arrafelé, akkor nem gondoltál még arra, hogy talán nyomós indokuk van? Mindenki nem lehet hülye...
2021. ápr. 9. 15:51
 49/80 anonim ***** válasza:

"szóval a forgalommal együtt haladni az űttesten veszélyes, de pár (párszáz) méterenként keresztezgetni ugyanazt az utat biztonságos és használható."


Semmi ilyenről nem írtam. Azt írtam, hogy egyesek kakor sem használják, ahogy a példáimban szerepelt, ahol nincs semmi ilyesmi. Látom szövegértés nem megy.


"Ja és ha te 36 km/h-t mész a kerékpárúton, akkor inkább ne emlegesd, hogy mások a szabálytalanok..."



Egyszer mentem annyival egy nyílegyenes, üres kerékpárúton, külterületi jellegű helyen, de valóban nem külterületen. Munkába menet 20-25 km/h-val haladok ugyanott. De valóban, elismerem, akkor és ott szabálytalan votlma.


De látom érvek helyett csak személyeskedni tudsz leírtam hosszan 2 példát, te érdemben reagálni. Tudod mit, anyaddal vitatkozzál így, h.ülyegyerek.

2021. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:

#48: De igen, gondoltam, rendszeresen járok arra, egyszerű az ok. Vagyis van kettő is. Vagy 50 méterrel hosszabb legalább és nem tud egy lámpaváltással a hídra elkanyarodni...


#46

2021. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!