Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra kanyarodáskor, miután a...

Balra kanyarodáskor, miután a felező vonalhoz húzodtál. Meddig kell kitartani a bal kart?

Figyelt kérdés

Teszem azt van 20 méter a kanyarig.

De már a felező vonalnál vagy...



2021. jún. 17. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Amíg meg nem győződtél róla, hogy minden egyes járművezető a közeledben észlelte, hogy mire készülsz.


Egyébként a kresz 29. § (2) így szól:

Az irányváltoztatást - ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást - a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni.

2021. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én motoron addig tartom, amíg be nem kell húzni a kuplungot hogy tudjak váltani 🤷‍♂️ ha meg kell állni, akkor megállok, üres és újra kiteszem a karom. Ha látom hogy már mindjárt lehet indulni, akkor kuplung be, 1-es és megyek.
2021. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
A kanyarodás megkezdéséig, ameddig tudod, tartsad ki. Ha álló helyzetből kanyarodsz, tegyed üresbe, hogy tudj jelezni.
2021. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, nálam nem az van a kérdésben, ki hogy szokta, hanem hogy meddig kell. Azt pedig egyértelműen megmondja a kresz: a művelet befejezéséig.

Mégis az egyetlen hasznos válasz van lepontozva...

2021. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MGéza ***** válasza:
65%
A kanyarodási művelet megkezdésétől annak befejezéséig kell működtetned az irányjelzőt, még ha az útburkolati jelek vagy tábla, illetve közlekedési lámpa is egyértelműen jelzi, hogy onnan csak arra mehetsz, akkor is. Tehát egyszer jelezni kezdesz a behúzódás és vagy sávváltás miatt és folytatnod amíg be nem kanyarodtál. És igen, lehet kell 20 méterrel előbb is, mivel feltételezhetően lassítasz és erre a mögötted közlekedő nem árt ha fel tud készülni. Igazából hogy mikor kezdesz el jelezni azt célszerű a sebességedből kiindulva megválasztani. Ilyen szempontból lényegtelen, hogy előtte te már behúzódtál.
2021. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2 kerekű járműre vonatkozott a kérdésem. Pannonia, Simson N, náci BMW, kerékpár...

Ahol nem volt/nincs felszerelve elektromos irányjelző.



Bár régen gépkocsinál is lehetett kézzel jelezni a kanyarodást.

Ebben az esetben megnézném ahogy az előttem haladó megoldja a feladatot...

2021. jún. 19. 17:19
 7/8 MGéza ***** válasza:
Még akkor is már a középre húzódás előtt kell jelezned, mivel az már kerékpárral vagy smk-val már irányváltás. Régi motorkerékpároknál nyilván az irányváltás mértékétől függ, nincs kötelező jobbra húzódás. Én kerékpárral úgy szoktam hogy a tényleges kanyarodás megkezdéséig jelzek mert ott már látja a másik úton érkező is, utána már nem annyira biztonságos kitartani. Smk-val is kivitelezhető, mondjuk nekem Romet pony-m volt, azzal is úgy csináltam. Ha meg kell állni, akkor meg induláskor jelzem az irányt, de helyezkedésből olyankor már szerintem egyértelmű.
2021. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van itt egy csomó rossz válasz. Kerékpárról szól a kérdés, arra meg pont nem érvényes az a többek által idézett rész, miszerint a manőver befejezéséig kell jelzést adni.
2021. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!