Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehetsèges hogy amig a...

Hogy lehetsèges hogy amig a gyalogosnak az eggyik zöld(ami holteremben van) addig a a màsik piros(amit làtok)?

Figyelt kérdés

Màrcius 15. tèrfelől,szabad sajtó utcàra fordulva, az egyik zöld a màsik làmpa piros a gyalogosnak.Ez nem baleset veszèlyes, mert èn csak a pirosat làthatom...


[link]


2021. aug. 7. 15:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
#10: Akkor írj a közútkezelőnek, esetleg jelentsd be a jarokelo.hu-n, mert ez így nagyon nincs rendben!
2021. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

írtam nekik....

hàtha hètfő csinàlnak vmit, esetleg megnèzik... az a gond gyalogosan forgalmas...

2021. aug. 7. 17:51
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

#12: Akkor jár neked az ezüst fokozatú Gyalogosvédelmi Emlékérem! :)


A viccet félretéve szerintem a legjobb megoldást választottad, hogy a fokozott figyelmen túl az illetékeseket is tájékoztattad a problémáról! Ha hétfőn nem is, reméljük, hogy a jövő héten ránéznek! Tényleg elismerésem, hogy a bajusz alatt morgáson kívül próbálsz tenni is a balesetveszély csökkentéséért!

2021. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
na jó tènyleg morogtam... vicces volt...èn a vezetès úgy figom fel, úgy tudom megbèdeni magamat, ha figyelek... ha èn nem hibàzok, akkor ha baj is van, nem engem vesznek elő... am a linket köszönöm ez nem jutott volna eszembe...
2021. aug. 7. 18:43
 15/17 A kérdező kommentje:
*írni viszont papíron tanultam....
2021. aug. 7. 18:44
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A 2. és a 4. mutathat eltérő jelzést. Ritka megoldás, de van ilyen, hogy a járdáról a jardaszigetre már nem enged gyalogost a lámpa (hogy ne a hosszú zebra közepén egy keskeny szigeten kelljen várnia a gyalogosoknak az időközben érkező piros jelzés miatt), miközben a jardasziget kiürítését még engedi a lámpa. Mondom, nem elterjedt megoldás, de létező és szabályos!
2021. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Az Ön által jelzett helyen valóban a szokásostól eltérő a gyalogosátkelő a szabályozása.


Erre azért van szükség, hogy a gyors és nagyforgalmú Szabadsajtó út közepén lévő szigeten ne maradjanak gyalogosok. A járdaszélen lévő jelzők még szabadjelzést mutatnak, hogy a szigeten lévők még átjussanak a teljes útpályán, miközben a szigeten lévő jelzők jelzésképe már piros, hogy akik a széléről indulnának, már ne lépjenek le, mert a sziget utáni szakaszon történő átkelés számukra már nem biztosított, és a szigeten rekedhetnek.



Ez a fajta szabályozás, az osztottpályás átkelőhelyeken egyre elterjedtebb lesz, mert a gyalogosok védelmét szolgálja, a jogszabályok pedig lehetőséget adnak a használatukra.


Az autósok járműjelzője kerek maszkos, és így a KRESZ egyértelmű elsőbbségadási kötelezettséget ír elő, függetlenül a gyalogosjelző jelzésképétől, ami nem a járművezetőknek, hanem a gyalogosoknak szól.


ez a válasz

2021. aug. 13. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!