Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meglehet állni zebrán kereszte...

Meglehet állni zebrán kereszteződésben, ha másképp nem látom be a kereszteződést?

Figyelt kérdés
Természetesen miután elengedtem a gyalogosokat. Forgalmi okból elvileg meglehet. És ez az. Haverom szerint nem lehet. De ha egyszer csak onnan látom be. Kinek van igaza?

2021. aug. 9. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha ezzel nem akadályozol és nem zavarsz gyalogost, akkor igen. Ellenkező esetben nem.
2021. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen figyelek a gyalogosokra, éppen nem is volt egy sem a közelben sem. Nem értem haverom, hogy tud kikanyarodni, hogy látja be... Gyalog is elmentem arra direkt, egyszerűen gyalogosként sem látom be ha előtte állok meg. Ha pedig túl haladok már kint vagyok a kereszteződésben. Na. Mindegy.
2021. aug. 9. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kresz annyit mond, hogy az elsőbbséggel rendelkező gyalogost nem szabad zavarni és akadályozni.

A zebrán forgalmi okból megállni (önmagában) nem tilos.

2021. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi okból megállhatsz gyalogos átkelőhelyen.


Ha viszont van egy autónyi hely az átkelő és a kereszteződés között, és már várakozik ott egy autós, akkor "nem illik" ráállni a zebrára.

2021. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell annyira halálkomolyan venni mindent. Persze, hogy megállhatsz.
2021. aug. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, ilyet nem szoktam csinálni.
2021. aug. 9. 20:25
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
#5: persze, a stop táblánál sem kell megállni, meg a leállósávban is lehet menni.
2021. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megállhatsz. A gyalogost nem szabad zavarni, de ettől eltekintve, nyugodtan állj ott meg pár másodpercre.
2021. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

7es

Ahogy mondod. Bizonyos helyeken simán ki lehet gurulni STOP táblánál is, mert belátható a kereszteződés, és a leállósávban is ajánlott tovább menni, ha pl gyorsítósávból nem tudsz besorolni.

2021. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
stoptábla után ha meg kell megint állni, megállsz, ha rálóg, hát rálóg. Azt a gyalogost aki olyankor ráindul a zebrára, még a rendőr is lebassa. Aki hülye az hülye.
2021. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!