Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma majdnem elütöttem egy...

Ma majdnem elütöttem egy gyalogost a zebranal.Kb mentem 30 al amikor eszre vettem a zebranal a gyalogost de ha bele fékeztem volna akkor belém jott volna a hatam mogott levo auto es akkor neki tolt volna a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

#KRESZ #zebra #gyalogos #kocsi #Gyalogosátkelőhelyen
2021. szept. 9. 13:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Zebra közelében lassítani kell, ez alap. Ha valaki felvett akkor simán lehet belőle bajod.
2021. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit jegyezz meg. Mindig az a hibás aki hátulról beléd megy.

Ha neked ment volna vagy rá tol a gyalogosra akkor az az ő hibája és nem a tiéd.

2021. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
A zebra előtt eleve bármikor meg kell tudni állni. A mögötted levőnek pedig követési távolságot kellene tartania eleve. Mindig nézd a tükröt, és ha a seggedben vonatozik akkor eleve fékpedállal lassítgass a zebrához közeledve, de soha ne az utolsó pillanatra hagyd.
2021. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

"Ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy az a gyalogos mégis hova a fenébe nézett?"


Ez az a kérdés, aminek fel sem kellene merülnie, ha nem vakegerek közlekednének az utakon egymás p..csájában. Lásd a kérdező és az utána érkező...

2021. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

"Miért megy 10-ből 9 mindig úgy mint a zombi és semmit, de semmit nem néz körül soha."


Én azt látom, hogy 10-ből 9 gyalogos MEGKÖSZÖNI ha átengeded. Ami valahol elgondolkodtató, hogy meg kell köszönni azt, ami KRESZ szerint alanyi jogon jár.


És elgondolkoztató, hogy 10-ből 9 autós annak tudatában nem adja meg az elsőbbséget, hogy ezzel szabályt sért vagy egyenesen veszélyeztet.

2021. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%
Lámpánál szinte soha nem néznek szét, de lámpa nélküli zebránál se. Bringával áttekernek a zebrán sötétből árnyékból bokor mögül kiugorva. Én se értem minek köszöngetnek, ezzel is csak átesnek a ló túloldalára és azt hiszik ez a normális, a gyalogos pedig nem mer elindulni, vagy valami kegyetlenül rossz időzítéssel teszi.
2021. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

14

"Ez az a kérdés, aminek fel sem kellene merülnie"

De, fel kell merülni. A gyalogosnak is ugyanúgy figyelési kötelessége van az átkelésnél, mint az autósnak: a KRESZ szerint csak akkor léphet le a járdáról, ha meggyőződött annak biztonságos voltáról. Az egy ettől független dolog, hogy ha lelépett, onnantól már elsőbbsége van, sőt zavarni se lehet.

15

Szerintem nem vagy tisztában az elsőbbség fogalmával. Az elsőbbség azt jelenti, hogy az elsőbbséggel rendelkezőt nem szabad irányának vagy sebességének HIRTELEN megváltoztatására kényszeríteni. Ha a járdán áll, akkor nem kényszerítjük semmire, álldogálhat ott továbbra is nyugodtan. Ha meg elengedjük, akkor az az elvárás, hogy megköszönje, hacsak nem különösen türhő. Én is szoktam gyalogolni, én is megköszönöm (intek), ha átengednek.

Persze, még mielőtt valaki hozzátenné, olyan is van, hogy a gyalogost nem szabad zavarni az átkelés közben, de hát ez nem a járdára, hanem a gyalogosátkelőre vonatkozik, hogy mielőbb és baleset nélkül elhagyhassa az úttestet. (Aki nem hiszi, nézze meg a KRESZ-ben.)

2021. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%
olyan is van amelyik direkt szórakozásból ácsorog a járdán úgy, hogy eldönthetetlen át akarna menni, vagy sem.
2021. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
45%

"De, fel kell merülni. A gyalogosnak is ugyanúgy figyelési kötelessége van"


Nem kell, hogy felmerüljön, hiszen a KRESZ egyértelműen fogalmaz. Zebrán a gyalogosnak MINDEN ESETBEN elsőbbsége van és az autósnak KÖTELESSÉGE olyan sebességgel megközelíteni az átkelőhelyet, hogy az elsőbbséget meg tudja adni.


Ez a "gyalogosnak figyelnie kell" ugyanaz a félremagyarázás, mint amikor a szabályosan közlekedő autósra hárítanak azzal, hogy "kötelességed mindent megtenni, hogy elkerüld a balesetet".

2021. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

"Ha meg elengedjük, akkor az az elvárás, hogy megköszönje"


Ezek után azért átgondolnám, ki az aki nincsen tisztában az elsőbbség fogalmával.


Hiszen te nem "elengeded" gyalogost, nem szívességet teszel neki, nem neki kell megköszönnie. Szabály szerint az ő áthaladása az, ami jogos, nem te "adod meg" az elsőbbséget, hanem ő él vele teljesen jogosan.


Neked jogilag nincsen döntési jogod abban, hogy megadod-e azt ami alapból jár. Hiszen az elsőbbségnek pont ez a lényege, hogy az "sérthetetlen".


Azt meg nem is értem hogy kevered ide a járdát, mikor egyértelműen a gyalogos átkelőről szól a történet.

2021. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!