Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma majdnem elütöttem egy...

Ma majdnem elütöttem egy gyalogost a zebranal.Kb mentem 30 al amikor eszre vettem a zebranal a gyalogost de ha bele fékeztem volna akkor belém jott volna a hatam mogott levo auto es akkor neki tolt volna a gyalogosnak?

Figyelt kérdés

#KRESZ #zebra #gyalogos #kocsi #Gyalogosátkelőhelyen
2021. szept. 9. 13:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

Aki szerint a gyalogosnak nem szabad lelepni a zebrára, csak ha az urvezető megkegyelmez neki, gondolom főútvonalon haladva minden kereszteződésnél megállnak, hogy megvárják megadja-e az alárendelt utrol erkező az elsőbbséget.

A KRESZ-ben egyértelműen le van írva minden.

De pl. az sehol nincs benne, hogy ha a 4 sávos út baloldalán ott a gyalogos, akkor azonnal vigyázba kell állnod es tisztelegned neki a külső sávban.

Egyszerűen elsőbbsége van, és nem zavarhatod.

2021. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Jobbat mondok. Ott a járdaszigetesdi. Ha a túloldalon ácsorog valaki elkezdenek a szerencsétlenek befékezgetni, miközben a járdasziget lényege pont az, hogy a két forgalmat függetlenítse. Előbb csak az egyik oldalra kelljen figyelni, utána csak a másikra.


Na de nálunk divat a 2×2 sávot utólag megszigetezgetni úgy, hogy az út vonalvezetését csak meglopkodják, de nem viszik kijjebb ugyanannyival az ívét.

2021. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem lesz semmi bajod.


Múltkor velem is megtörtént ugyanez, csak lassabb sebességgel és nálam ez figyelmetlenség volt. Kb 20-al se rá gurultam a zebrára amire már lelépett a parkoló autó takarásából a gyalogos, intettem neki egy bocsit, de semmmi extra nem volt, még a gyalogos sem hökkent meg egy pillanatra sem.


Semmi bajom nem lett.

2021. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
23-as, milyen parkoló autó takarásából? 5 méteren belül nem parkolhat ott.
2021. szept. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%
#24: :))) igen, és a járdán sem szoktak parkolni, valamint mindenki óvatosan közelít a zebrához, és elsőbbséget ad a gyalogosnak
2021. szept. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#24 Ott bizony a zebra egy parkoló mellé lett kialakítva. Én sem értem, hogy hogyan és miért mert sokszor állóra kell fékezni, hogy megbizonyosodjon arról az ember, hogy nem lépett le senki a zebrára.


Állítólag volt már többször is jelezve az önkormányzat felé, senki nem csinál vele semmit.

2021. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26, az a parkoló teljesen szabálytalan ha a zebra előtt nincs meg az 5 méter. Küldjétek csak be a BP autósokba, legyen már egy kis változatosság ott is ne csak mindig ugyanazokat forgassák pepitába.


Felveszitek telefonnal több oldalról, gyalogósként is, hogy nem látszik a gyerek, vagy ami még egyértelműbb, ha pont sikerül egy majdnem akciót rögzíteni. Tipikus esete lenne amikor az útfenntartót is meg lehet basni nem csak azt aki oda beáll.

2021. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig előbb volt a parkoló mint a zebra, akkor addig meg kell szüntetni a parkolókat míg a zebrától vissza megvan az 5 méter. Ez általában 1 parkolóhely szokott lenni.
2021. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!