Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul csináltam? Meg kellett...

Rosszul csináltam? Meg kellett volna állnom?

Figyelt kérdés
Adott egy kereszteződés, egy kis bekötő utcával. A kis utcában eddig elsőbbségadás tábla volt. Viszont pár hónapja eltűnt (ellophatták, gyakran megesik erre) a kis utca tőlem jobbra esik. Soha senki nem néz be oda, aki erre lakik, hiszen mindenki rutinból vezet, és úgy hiszi a tábla ott van. Nos, én mindig benézek. Ma is benéztem. Láttam, hogy egy autó balra akar kanyarodni. Lassítottam, de nem álltam meg, majd ezzel egyidőben a másik autós visszakozott, és nem hajtott ki. Lehet azért, mert nem álltam meg neki, és megijedt? Kellően lelassítottam, kettesbe mentem, ha kihajt még bőven megállok, de úgy voltam vele, hogy hát ha nem akkor nem. Viszont most ezen agyalok, hogy nem szép dolog volt nem megállni, és lehet ő érzi magát hülyének. Máskor mindenképp megállok, de ez annyira gáz így, hogy évekig ott volt a tábla most nincs...
2022. máj. 21. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Ebből az egy, nem igazán személyeskedő hülyére is ilyen hosszan reagálsz? Én egy szót nem vesztegetnék rá. Nem vagyok szószólója, de szerintem ő sem bántásnak szánta. Sokszor hülyézünk másokat, magunkat is, de ez nem komoly.


Ami nem a te hibád, de itteni tapasztalás, és sok vita forrása, hogy sokan a főútvonal fogalmával sincsenek tisztában. Ez meglátszik sok kérdésnél, sok válasznál.

2022. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
Ha ilyen hosszú és forgalmas utca és mindenhol máshol kint van az elsőbbségadás tábla, akkor véletlenül nem főút? Ha kint van a főút jelzés, akkor muszáj lenne az elsőbbségadás táblának is kint lennie, ami a közútkezelő hibája. Ha van főút tábla de nincs elsőbbségadás tábla, akkor az ellentmondásos helyzet és nem hibáztál.
2022. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem fő út. Nekem az utca legvégén van elsőbbségadás táblám, amikor elhagyom azt.

De most végig néztem reggel, és mindenhol kint van tényleg a tábla kivéve ezt az egyet. De tudom, higy kint volt ott is, sőt a google térkép még mindig azt a képet mutatja, ahol megvolt még. Köszönöm szépen a válaszokat amúgy, mindenkinek ment a zöld annak is aki azt írta hülye vagyok. Csak hirtelen rosszul esett, mert amúgy mindig nagyon figyelek. Ez most egy ismeretlen helyzet volt nekem. Amúgy az is hozzátartozik, hogy ez eg, ún T kereszteződés, tehát tőlem balra nincs semmi (természet, vasútvonal, utca nincs). Ha jól olvasgattam, ilyen kereszteződés esete nincs is a kreszben meghatározva, sokan tettek már fel kérdést ezzel kapcsolatban. Mert így aki szemből jön, annak mindig elsőbbsége van, nekem meg a jobbról jövőt el kell engednem, ez oké de mégsem az, nem véletlen volt ott a macisajt. Szerintem ez így elég balesetveszélyes.

2022. máj. 22. 09:22
 14/18 A kérdező kommentje:
Azért a szomszédoknak szóltam, hogy figyeljenek oda, hát nem is tudta senki miről beszélek, azt mondták nekik eszükbe sem jutott lassítani. Akik itt laknak azok mind régi lakosok, eszükben sem volt azt figyelni megvan - e a tábla 🙂
2022. máj. 22. 09:26
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

12. Attól, higy hosszú és forgalmas, még nem kötelező főútnak lennie.

Ha meg nem az, kereszteződésről kereszteződésre változhat, kinek van elsőbbsége.

Nem szerencsés egyet-egyet tábla nélkül hagyni, de ilyen is kehet:

maci stop maci maci egyenrangú stop neked stop maci maci neked maci stb.

Főútvonalon meg végig elsőbbséged van.

2022. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%
Megsértődhetsz, de attól még te vagy a hibás. Meg lesz a szomszéd, meg mindenki, aki emlékezetből vezet. Volt nálunk is céges TK baleset hasonló helyzetben. Ott is ment ezredszerre haza a megszokott úton a kolléga, csak "elfelejtette", hogy azért, mert ő mindig arra jár, neki alapból elsőbbsége van
2022. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem azon sértódtem meg, hogy hibás vagyok. A hülyézést meg a csúnya beszédet sosem kedveltem, de ez egy ilyen oldal, már lecsörögtem. Megkérdezek majd olyan embert, aki ezzel foglalkozik, illetve felveszem a közutasokkal is a kapcsolatot.
2022. máj. 22. 10:42
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

Mindezt megteheted, és talán pótolják is. De ha nincs tábla, akkor nincs.

Aki onnan jön, nem tudhatja, hogy volt, de ellopták, volt de kidöntötte a vihar, volt, de meg változott a forgalmi rend.

2022. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!