Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0,31es légalkohol szintet...

0,31es légalkohol szintet mértek. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Üdv! Felfoghatatlan helyzetbe kerültem sajnos. Vidéki szomszédos városban voltam koncerten, barátokkal megbeszéltem, hogy náluk alszom aznap este. A kocsimmal a város közepén álltam meg ahol a koncert volt. Hajnal 3kor lett vége a bulinak és elindultunk haza gyalog. De! Jelezték a többiek, hogy jobb lenne, ha átparkolnék eléjük kb. 2 km, mivel holnap gond lesz azzal a hellyel ahol megálltam. És ennyi, új autó, féltés. A ház előtt közvetlen mikor már megálltam és leállítottam a motort elhúzott mellettem egy rendőrautó majd megállt pár méterre és mikor kiszálltam az autóból akkor ő közölte, hogy szondáztatni szeretne, mivel látta, hogy járó motorral ültem az autóba. Persze vita lett, de jogkövető vagyok döntően ezért megfújtam. Persze elszíneződőtt. Ezt követően kérték, hogy üljek be az autójukba mert ott van egy gép és azt is meg kell fújni, így tettem. A gép nem igazán akart működni ezért vagy 5-6 alkalommal kellett fújni. Legalább egy óráig tartott a procedúra egy mért érték lett, nem sikerült ismételni. Ez lett 0,31. Az egész procedúra során nem került szóba a jogsim. A végén közölték, hogy ez bűncselekmény és adtak egy idézést hogy menjek be a városi rendőrségre. A jogsim nálam van. Egyetlen mért értékem van, tudtommal kettőt kellett volna mérni. 28 éve vezetek soha nem ültem még egy sörrel sem kocsiban ez volt az első, valószínűleg az utolsó is :( eddig egyetlen egy alkalommal sem szegtem közlekedési szabályt sem, tehát sosem kaptam büntetőpontot. Mire számítsak? Van valakinek ilyen érték szerinti eljárásban tapasztalata? Köszönöm!

#ittas vezetés #légalkohol szint #jogosítvány elvéétele
2022. máj. 22. 11:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is az a fura, hogy nem volt vérvizsgálat. Hiába kalibrált műszer az alkoholszonda, tudtommal az nem döntő bizonyíték a bíróságnak. A régi elszíneződős szonda még az előzőleg bedobott csésze kávétól is bejelzett.
2022. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
A hiteles légalkohol szonda teljesen elfogadott eszköz a bíróság által, nem kell vérvétel, de mindenképpen két mérés kell, hogy kiderüljön mikor ivott utoljára alkoholt az elkövető.
2022. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12 Most rákerestem a jegyzőkönyvbe lévő légalkohol szondára ugyan így nézett ki. [link]

Emlékszem kis papírt is nyomtatott. Véleményed szerint kötelező bele írni a jegyzőkönyvbe mindkét eredmény vagy csak mellé teszik a papírt Lehet hogy kettő lett, de nekem nem mondták csak a 0,31es értéket.

2022. máj. 22. 14:36
 14/21 A kérdező kommentje:

Ez az egy érték szerepel a jegyzőkönyvben is. Alkoholteszter: dátum, időpont, mért érték: 0,31mg/l készülék gyártmánya.

De lejjebb az I. és a II. mérésnél nincs semmi.

2022. máj. 22. 14:42
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Ehhez már ügyvéd kell, mert nem mindegy, hogy leszálló vagy felszálló ágban voltál és ezt csak két méréssel lehet meghatározni. Persze lehet, hogy változtak már a jogszabályok, ennyire nem értek hozzá.
2022. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

#9: ez hülyeség. A kis kézi szonda nem elég bizonyítéknak, pont ezért van az autójukban a komoly, hitelesített szonda. Megnyugtatlak, igenis elég a bünetetéshez.

A két mérés nem szükséges. Azért szoktak kettőt mérni, mert nem mindegy, hogy növekszik, vagy csökken a szintje. Ennek hiánya nem fog mentesíteni.


Mire számíts? Mivel ez már bűncselekmény, büntetőpontokra, pénbírságra, eltiltásra és utánképzésre.

2022. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem kérdezel meg egy ezzel foglalkozó ügyvédet?
2022. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell inni.
2022. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De gondolom alá írtad a papírt hogy elfogadod az ott leírtakat, tehát beismerted hogy részeg voltál.
2022. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
Szia, én egy kicsit többet fújtam október 2án, 0,41. 300 000 Ft volt a pénzbüntetés, és 7 hónapig voltam eltiltva. Ezen kívűl utánképzésen is voltam 18 000 körül volt a feltárás, és direkt kresszből buktam mert az a legolcsóbb. Így volt az utánképzés 80.
2022. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!