Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy biciklist, mit...

Elütöttem egy biciklist, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
Ma délután bekanyarodtam egy kereszteződésbe, a busz éppen a stop táblánál állt a szembe sávban, de még rálógott a mögötte levő gyalogátkelőre. Lassítottam a zebra miatt (kb 10-zel mentem), de a busz takarásából elém kerékpározott a zebrán két biciklis. Egyből satuféket nyomtam, ahogy értékeltem a mozgást, meg bevillant a bicikli, de az első biciklis ettől még elesett. Egyből kiszálltam, segítettem neki felállni, kikísértem a járdára. Telefonjában, szemüvegében, kerékpárban nem keletkezett kár, a biciklis lába sérült (horzsolások, vér nem folyt), kérdeztem megsérült-e a feje. Azt mondta kicsit fáj a lába, fejét nem ütötte meg, egyéb baja nincs. Közben odajött négy járókelő segíteni, a biciklisnek is volt társa. Nyilván miután megkérdeztem megsérült-e és összeszedtem a cuccait megkérdeztem mi legyen. Menni akart, mondtam, hogy hívok mentőt, az egyik járókelő is mondta, hogy a biztonsag kedvéért hívjunk, azt mondta, hogy nem kell. Többször is megkérdeztük, mondtuk, hogy ez lenne a legbiztosabb, de azt mondta ne hívjunk senkit. Közben mondtam, hogy fél méterrel arrébb kell állnom, mert jött a villamos, én meg a villamossíneken álltam még, de biztosítottam, hogy utána visszamegyek és beszéljük meg. Míg beültem az autóba ő meg visszaült a biciklire és elindult tovább. Most elég bizonytalan vagyok, egyrészt szerencsére soha nem történt még velem ilyen semelyik oldalról, így nem tudom mi lett volna a leghelyesebb, másrészt kb sokkot kaptam, mit kellett volna másképp tennem?

2022. jún. 8. 15:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
89%

Jól csináltad amit kellett, és mivel volt bőven tanú meg plusz segítség így ha utólag feljelentene lehet hivatkozni arra hogy nem kért mentőt és magától távozott, mivel volt vele valaki így Ő is tudja tanusítani. Gondolom még volt jó pár szemtanú buszos pl stb... Ha volt kamera felvétel akár térfigyelő akár az autódban lévő, az sokat segít ha később baj lenne mert ugye biciklivel ment át ami már eleve szabálytalan. Ha van saját felvételed mentsd el mielőbb, és egy ideig tárold, jó lehet az még később bár kívánom hogy ne legyen erre szükség.


De ha lesz is gond, bajod nem lehet mert te szabályosan csináltál mindent, és más sem tudta volna jobban. Erőszakkal meg nem tarthattad vissza és így mégsem foglaltál le egy mentőt arra az időre mert ha ki is mentek volna, de a biciklis elment volna akkor nem tudtak volna Ők sem mit csinálni. Rendőrt lehetett volna hívni leges legrosszabb esetben hogy vegyenek fel jegyzőkönyvet de max egy bírságot kaptál volna hogy a gyalogátkelőhelyet nem kellő óvatossággal közelítetted meg, mert ezt ki lehetett volna hozni belőle egyébként.


Na de a lényeg, te jól csináltál mindent és ebből nem lenne szabad hogy bajod legyen.

2022. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy látom, korrektül jártál el. Ahogy kell, megálltál, segítséget nyújtottál, nyilván ha ő saját belátása szerint nem igényel további segítséget, akkor nem kér. Ha feje nem sérült, nem ziláltan válaszol, akkor feltehető, hogy átgondolta a helyzetet.


Biciklisként a zebrán áthaladva nincs elsőbbsége, azaz el kellett volna engednie téged. Elképzelhető, hogy berezelt a szabálytalansága miatt, ezért akart mihamarabb lelépni, elvégre ha mindenki felocsúdik a helyzetből, és látható, hogy nincsen sérült, akkor a következő téma az is lehet, hogy a lökhárítódban keletkezett-e kár, és igényt tartasz-e annak megtérítésére.

Persze elképzelhető, hogy tényleg csak haladni akart, megörült neki hogy nem esett baja senkinek és semminek, így csak szimplán nem akart feltartani, ezért oldott kereket.


Lényeg a lényeg: te nem tudtál volna ennél többet tenni, ez így helyes volt, ahogy tetted.

2022. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!