Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van igaza KRESZ...

Itt kinek van igaza KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Személygépjárművel autóbuszmegálló öböl melletti sávba érkezek. A busz utasokat vesz fel, így gépjárművemmel elhalad(nék) mellette, mert kihajtási szándákát még nem jelezte a busz. Ez után hirtelen mozdulattal kiteszi a kihajtási szándékát a buszvezető és eléhajt a gépjárműnek. Szabályos-e ilyen esetben, hogy a buszvezető eléhajt, úgy, hogy a személygépjárműnek staufékeznie kell? Remélem érthető a lényeg: MÁR benne vagyok az autóbuszöböl melletti sávba. (Szeged, kettős körforgalom, Tisza Lajos krt.

[link] ,20.1448012,3a,75y,204.55h,81.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQf_XtN3oi4pH0cVfhVQFuA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu


2022. jún. 14. 21:31
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Ja, hát persze, az új felvtelek 1 hónaposak, most nézem. Ez tavaly még egybe volt, vagyis nem az én sávom "fogy el".
2022. jún. 14. 21:57
 12/55 anonim ***** válasza:
14%
Annyira nem történhetett régen, tekintve, hogy májusi az utcakép. Szóval 1 hónapig nem volt 5 perced kiírni egy kérdést? Na ne etess. Figyeljétek a táblákat, mielőtt megöltök valakit.
2022. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
43%
Meg kell, hogy mondjam nagyon szemfüles a az #1-es válaszoló! Így az a baj kedves kérdező, hogy ténylegesen meg kell adnod az elsőbbséget, amennyiben korábban nem volt tábla, és a vonalazás felfestése szerint nem a tied fogy el, akkor a #2-es számúnak van igaza!
2022. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem miért az van lepontozva, aki megmondja az igazat.Itt tök egyértelműen a bal oldali (tehát a kérdező sávja) fogy el.


Mondjuk a kérdezőnél is vannak képzavarok a "nehogy már az autós satu fékezzen, ha LÁTJA hogy elsőbbségadási kötelezettsége lesz a gyalogos felé.


Azt a kamut meg hagyjuk már, hogy ez X hónapja történt, sokáig érlelted magadban az ideget :D

2022. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
#18 Miért vagy ennyire arrogáns? Lehet, hogy most tanulod a kresz-t és örülsz, hogy felismertél egy táblát? Öszintén remélem te is csak kerékpározozol, vagy lábbal hajtós Moszkvicsot vezetsz.
2022. jún. 14. 22:05
 16/55 anonim ***** válasza:
33%
Uraim, fejezzük abba a vitát. Ismerem Szegedet, nagyon jól, egyik percről a másikra változott meg olyan marhaság, mint pl. az Oskola utcába 2 sáv a kerékpárosoknak, a Régi Hídra meg nem hajthatsz fel, csak, ha a 1 utcával bejjebb megy valaki a város felé, úgy, hogy még plusz egy lámpát is kapsz... Felső Tiszapartra két oldalra beraktam szintén kerékpárutat járda szigetekkel megspékelve, ahol tudtál eddig haladni normális tempóval. Én is úgy emlékszem, hogy ez szakasz itt is megváltozott, felesleges a vita.
2022. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
21%
Sírok rajtad 25 xD Nevetséges hogy ennyi ésszel neked adtak jogosítványt xD Mennyivel fizetted le a vizsgabiztost? :D
2022. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
25%

"meg próbáljatok meg megtanulni vezetni"

Bocsáss meg, de nem értek veled egyet. A vezetés megtanulása nem a kresz szabályok tudományával lehet elsajátítatni, hanem több száz ezer km levezetésével. Én számos kresz táblát nem ismerek, mégsem ütöttem el senkit, és nem karamboloztam az 1.2 millio km alatt, sőt, meg sem bűntettek. Sohasem vezettem teljesen a kresz szabályai szerint, hanem 1. figyelek másokra, 2. figyelek magamra, 3. különös figyelmet szentelek gyerekekre ill. idősekre az utakon, 4. alázattal vezetek, vagyis nem gondolom, hogy nálam nem vezethet jobban senki. Ez olyan, mint a jobbkéz szabály, azért lennék retartált, mert ha én jobbról érkezem nem adom meg az elsőbbséget valakinek? Sorry, de kitörölheted a kresz tudományoddal a hátsód, hogy te mennyire jól ismered és mennyire jól tudsz vezetni.

2022. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
64%

29-nél a pont.

28 te pedig anyucit kérd meg, hozzon be egy kakaót meg a kedvenc plüssöd, akkor majd tudsz csicsikálni :D

2022. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
78%

itt a link: [link]

a félreértés abból van, hogy itt nincs szó semmiféle autóbuszmegálló öbölről. A kék táblán látható, hogy a külső sáv nem buszsáv, hanem sima forgalmi sáv. A sáv nagy részén megállóhely van kijelölve. A busz innen indult, a saját sávjában. Sávváltás nélkül haladt tovább egyenesen. A kérdező a betorkoló sávban közlekedett. Így egyértelmű a helyzet, hogy elsőbbségadás kötelezettsége volt.

2022. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!