Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van igaza KRESZ...

Itt kinek van igaza KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Személygépjárművel autóbuszmegálló öböl melletti sávba érkezek. A busz utasokat vesz fel, így gépjárművemmel elhalad(nék) mellette, mert kihajtási szándákát még nem jelezte a busz. Ez után hirtelen mozdulattal kiteszi a kihajtási szándékát a buszvezető és eléhajt a gépjárműnek. Szabályos-e ilyen esetben, hogy a buszvezető eléhajt, úgy, hogy a személygépjárműnek staufékeznie kell? Remélem érthető a lényeg: MÁR benne vagyok az autóbuszöböl melletti sávba. (Szeged, kettős körforgalom, Tisza Lajos krt.

[link] ,20.1448012,3a,75y,204.55h,81.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQf_XtN3oi4pH0cVfhVQFuA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu


2022. jún. 14. 21:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
34%
Háromszor annyit keresek, te fogyatékos paraszt. Ha már ennyire tudni akarod. A 150k az a te szinted vagy az életcélod ennyi ésszel. Autó sincs a neveden, mit ugatsz? 18 éves kis csicska.
2022. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
91%
#44 vagyok, mi lett lepontozva a válaszomon? A linkelt utcakép alapján szerintem az látható, amit leírtam...
2022. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
67%

33: Igen úgy lett volna logikus, na de itt most buszról van szó, azt vették figyelembe és élő embereket szállit. :P


Sajnos általában a buszsofőrök kivágnak az autó elébe még akkor is, amikor már az autó a busz közepén halad, itt is ez lehetett a gond a kérdezőnél.

2022. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
87%
Én ágy látom a gordiuszi csomót egy kezdő kislány oldotta el. Mondjuk ugyanezt már kb 5-en leírták, iszonyatosan részeletezve krwcko felhasználónktól. A tábla jelentése azt jelenti, hogy Forgami sáv vége, kresz szerint, előtte pedig felhívja ugyanerre a figyelmet, hogy ez fog következni 60 m-re. Ott van a Gogol u. elején. Ha én buszt látok állva a sávjába, aki épp utasokat vesz fel és tesz le, és mellé érek nem indulhat el hirtelen kihasználván, hogy az ő sávja marad a "magasabb rangú", neki is fokozott óvatossággal kell elindulni, használván az irányjelzőjét. De nagy titkot árulok el, NEKEM is használni kell az irányjelzőt, mert sávot fogok váltani! Ha már melléért egy másik jármű kiteheti az irányjelzőjét, ellenben nem és nem vágódhat ki elém, ha ez a gépjármű MOZGÁSBAN van. Ezt írta a kisasszony a jelenleg 49-es válaszolónk? EZT! Amennyiben mégis megindul a busz, figyelmen kívül hagyván, hogy mellé ért egy gépjármű nem teheti meg azt, hogy elindul az 50-en tonnájával, abban a reményben, hogy satufékezni fog a mellette haladó gépjármű, mert neki, mint soförnek van elsőbbsége. NINCS elsőbbsége, nem hajthat ki elé, mert a nüansznyi különbség az, hogy mellette jönnek, vagyis mozgásban van egy gépjármű, akit nem és nem kényszeríthet satufékezésre! A kislány azt is szépen leírta, hogy nagyobb forgalom esetén, ha áll a forgalom, és a busz befejezte az utasok le- és felszállítását, majd megindul természetesen hagyni kell neki helyet, és ELSŐBBSÉGET KELL adnia a busznak, hogy elindulhassan az utasaival. Itt a kérdező semmiféle szabálysértést nem követett el, régebben pláne nem, de a leírt helyzetét, amit már szétecseteltünk sem szabálysértő. Teljesen felesleges abba belemenni kinek mennyi a keresete, és a sárdobálás, etc., mert akkor sem változnak meg a szabályok, amit néhányan még mindig elméleti síkon ismernek.
2022. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
87%
Magyarázhatod neki, nem érti meg. Neki "rutinja" van.
2022. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!