Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt kinek van igaza KRESZ...

Itt kinek van igaza KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Személygépjárművel autóbuszmegálló öböl melletti sávba érkezek. A busz utasokat vesz fel, így gépjárművemmel elhalad(nék) mellette, mert kihajtási szándákát még nem jelezte a busz. Ez után hirtelen mozdulattal kiteszi a kihajtási szándékát a buszvezető és eléhajt a gépjárműnek. Szabályos-e ilyen esetben, hogy a buszvezető eléhajt, úgy, hogy a személygépjárműnek staufékeznie kell? Remélem érthető a lényeg: MÁR benne vagyok az autóbuszöböl melletti sávba. (Szeged, kettős körforgalom, Tisza Lajos krt.

[link] ,20.1448012,3a,75y,204.55h,81.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQf_XtN3oi4pH0cVfhVQFuA!2e0!7i16384!8i8192?hl=hu


2022. jún. 14. 21:31
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
21%
Nagy a csend agyhalottazók :D Most nem nagy a szátok igaz e. "Veletek ellentétben" "nekem van rutinom". Ennyit ér a rutinod :D Hol vagy most te nagyképű paraszt?
2022. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
14%
Hát remélem titeket nem enged ki anyátok az utcára...
2022. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Reméljük téged is bent tart a nyári szünetbe vagy befizet nyári táborba...
2022. jún. 15. 14:32
 44/55 anonim ***** válasza:
31%

Ez tipikusan az elszabott útvezetés esete. Térképészetileg nézve pont hogy a busz/buszöböl sávja szűnik meg, mert azon az oldalon van az útszűküszelet, ami miatt a busznak (is) sávot kell váltania, de mégis a busznak akartak kedvezni, ezért úgy úgy táblázták ki, hogy az amúgy térképészetileg nem megszűnő sáv szűnjön meg, tehát nekik elsőbbséget kelljen adniuk neki.


Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy az útra festett nyilak értelmét időben lehet realizálni, nem kellett-e volna sokkal előrrébb is extra nyilakat felfesteni. Ugyanis, ha a busz ott áll, akkor a táblát egészen biztosan nem lehet látni tőle, de szerintem még az útszükeletet sem, mert végig takarja a busz oldala.

2022. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
62%
Nos, azért önmagában az, hogy, fizikailag ki megy egyenesen, nem minden esetben a legjobb eszköz annak meghatározására, hogy a forgalmi rend kinek biztosítson elsőbbséget. Egyáltalán nem ismeretlen megoldàs, hogy a buszok által jobban használt sáv kapjon elsőbbséget. Egy dolog fontos: ez az elsőbbségi helyzet legyen időben és könnyen felismerhető.
2022. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
17%

"de mégis a busznak akartak kedvezni"

Pont ez volt a cél, és nagyon helyes is.

2022. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
0%

Neked valami komoly gondod van az életedben :D Csak sajnálni tudlak ennyi ésszel.

Nem tudom mire van ekkora arcod amúgy. Teee mindenkinél jobb vagy, teee vagy a király. Legalább is ezt hiszed :D Gyerekkorodban sokat csúfoltak? Vagy anyádék vertek? Apád alkoholista volt? :D

2022. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon lesüt rólad 54, hogy semmi gyakorlatod, tapasztalatod nincs. Lehet, hogy a kresz vizsgán te 100%-ot értél el két hete és erre vered most magad, de hogy semmi tapasztalatod nincs az is biztos.
2022. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!

Nekem nem itt, másutt volt, de teljesen hasonló szituációban történt balesetem. Friss jogosítvánnyal vezettem, és nem adtam meg az elsőbbséget a trolibuszt vezetőnek. A szemem sarkában az volt, hogy már majdnem megelőztem a trolit, de ő egy hirtelen gyorsítással elém vágott és az autó jobb oldalát szépen ledarálta. Akkor néztem a "forgalmi sáv vége" táblára, és lelki szemeimmel már azt láttam, hogy ennyi volt, oda jogosítványom, ezt frissen szerzett jogosítvány mellett nem úszhatom meg néhány bűntetőponttal. A kiszállásunkat követően azonban más helyzet alakult ki. A soför kért elnézést és esedezett, majd rendőrt hívott. Nem engem vontak felelősség alá, (a soför kapott fegyelmit a közlekedési társaságtól), mivel a tábla jelentése szerint valóban nekem kell megadnom az elsőbbséget, de ő megelőzve elémhajtott, amiből kisebb karambol lett. A sofőr nagyon kedves volt, mivel elismerte azt, hogy nem látott, már pont holttérben voltam, a másik, hogy nem hajthatott volna elém, mivel én már majdnem beérkeztem az ő sávjába. Tény, hogy engem elsőséggadási kötelezettségre int a tábla, ámde ez nem azt jelenti, hogy egy mozgásban részt vevő gépjármű elé hajthat, hogy azt megelőzi, ha ő erdetileg álló helyzetben volt.

A térképet megnézve, ha pl. dugó van a körforgalom körül és kocsisor áll a bal sávban, a buszt vezető soför minden körülmény között elsőbbséget élvez, ezt meg kell adnia a gépjárműveknek.

Egyébként olyan cuki a sofőrök, minden esetben be szoktam őket engedni a forgalomba, ők meg kedves visszaintenek vagy kiteszik az elakadásjelzőt:).

22/L

2022. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

#59


Persze-persze agyhalottka. Nyugodtan menjél neki a másik járműnek ilyen szituban, nyugodtan. Utána fizetgetheted majd a károkat. Mondjuk neked úgyse lesz miből, mert egy ilyen sötét parasztnak annyi agya sincs, hogy 150k-t megkeressen egy hónapban. Te sötét paraszt. Hozzád képest a szarvasbogár egy nobel-díjas állat :D

2022. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!