Ki mit hibázik?

Figyelt kérdés

Azt a feladatott kaptam, hogy meg kell mondanom, hogy ki milyen KRESZ szabályt vètet, ès hogykinek mit kellett volna tennie.


Szituáció: A buszmegállóban utasokat vesz fel egy bkv járat. Mögötte lèvő autó indexelèssel előzèsbe kezd. Eközben a felszállást befejezik, a busz balra indexelèssel elindul a zöld lámpán. Az autós ez miatt a záróvonalon fejezi be az előzèst. Az autós a busz után ès a záró vonal előtt be tudta volna fejezni az előzèst. A busz akkor indexel, mikor az autó a busz közepènèl jár. A gyalogos el akarja èrni a buszt, ezèrt átszalad.



Azt tudom, hogy van

1: piros lámpán átmegy a gyalogos

2:az autós áthajt a záró vonalon.

3:(ès itt ebbe nem vagyok biztos) a buszsofőr nem segítette az előzèst?

4:az autós ha látja hogy indexel a busz jobbra, ès nem látja a kèsőbbi indulást jelző balra indexet akkor hibázott e?

(tehát első körbrn a busz-autó szituáció èrdekel)


2023. jan. 27. 20:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Melyik rèsz, hátha tudok segíteni.....
2023. jan. 28. 08:41
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10

Én el tudom képzelni a helyzetet.

2x1 sáv, 50 m-rel a kereszteződés előtt buszmegálló, öböl nélkül. A kereszteződésben lámpa, előtte a kérdéses úton keresztben zebra. Előtte 20 m-rel a felezővonal átmegy záróvonalba. Budapestiek nyilván kapásból tudnak erre konkrét helyszínt.

A lámpa épp zöldre vált, a gyalogosé ugye pirosra. A buszt elkezdi a felezőn keresztül - szabályosan - előzni egy autó, mert látja a zöldet. Mikor a busz közepéhez ér, a buszos kiteszi az indexet, és abban a pillanatban már indul is. (Ahogy szoktak a buszosok...) Az előzést végzőnek valószínűleg csak 2 lehetősége van: vagy megáll a bal sávban, a zöldnél szembe éppen induló forgalommal szemben és elengedi a buszt, vagy gázt ad, és a záróvonalon befejezi az előzést.

A gyalogosról kevés infónk van, de valószínűleg a busz indulása előtti pillanatban szalad át a pirosra váltó lámpán, mert azt hiszi, hogy a busz megvárja. Lehet, hogy a busz indulásakor még nem is ért át, hanem pont az autó elé ugrott, és meghalt... Az is lehet, hogy a buszos épp azért indult olyan hirtelen, hogy ne kelljen felvenni az említett gyalogost, mert előző nap ő volt, aki részegen összehányta neki a buszát. Ebből most igazából egy kisregényt is tudnék írni. :)

2023. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ès meghall nèlkül szituáci....
2023. jan. 28. 09:26
 14/16 MGéza ***** válasza:
100%

#11: Szerintem ez nem áll össze:

"A gyalogos el akarja èrni a buszt, ezèrt átszalad."

Ez az utolsó esemény, tehát jó kérdés hogy a már mozgó, elindult buszt?

2023. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14: igen ez az egyik, a másik meg ez:

"Mögötte lèvő autó indexelèssel előzèsbe kezd. Eközben a felszállást befejezik, a busz balra indexelèssel elindul"

Egy busz kikerülése pár másodperc álló helyből. ezalatt befejezik a felszállást, becsukja az ajtokat és még el is indul?


Amúgy tudom, hogy a buszvezetők nagyrésze elindul akkor is, ha nnem kéne, de ez a leírás akkor is sántít

2023. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

14

Akkor kifejtem részletesebben, amit fentebb is írtam. A gyalogos elkezd a piroson átfutni, mert csak a busz bal oldalát látja, azt nem, hogy a busz ajtaja közben már becsukódott. Csak annyit lát, hogy a busza bent áll a megállóban. Mikor a zebra közepéhez ér, a busz elindul. Ő meg pont odakerül az autó elé. Ennyi.

15

Igen, rosszul fogalmazott a kérdező, de azért láttunk már buszt, tudjuk, hogy mennek a dolgok. Így kellene érteni:

"Ekkorra a felszállást már befejezték, a busz balra indexeléssel elindul." (Tehát nem indulás előtt jelez kellő időben, hanem az indexeléssel egyidőben már nyomja is neki, ahogy ezt sok buszos szokta.)

2023. jan. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!