Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A közveszélyes sofőröket csak...

A közveszélyes sofőröket csak társadalmi összefogással lehet eltávolítani az utakról?

Figyelt kérdés

A rendőrségnek sem létszáma sem morálja nincs ahhoz hogy a közveszélyes sofőrök nagy részét kiszűrjék az utakról, akikből pedig mintha egyre több lenne az utakon.

Ezen egyének kiszűrése csak társadalmi összefogással lehetséges? Gondolok itt például a menetrögzítő kamera használatára és a felvétel hatósághoz való eljuttatására.

Ez vajon segít hogy a magyar közlekedési morál ne a béka segge alatt legyen?



dec. 17. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az segítene ha minden ilyet kilehetne húzgálni a kocsiból mielőtt megölnek valakit.... Olyan szomorú mindig hallani amikor kisgyermek gázolnak a zebrán.
dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Az sem ér semmit amíg a jog nem szabályozza normálisan a büntetésket.

Értsd amíg azt lehet mondani, hogy "egy roknom vezette a kocsit nem én de rá nem teszek vallomást" és ez így rendben van, kiszabnak egy kis aprópénz büntetést...


Meg persze amíg egy 10-20 milliós autó tulajdonosa egy 30-60e forintos csekket kap csak az megint nem egy reális visszatartó erő.

Finnországban nézz körül, ahol a MINIMUM büntetés a havi bevétel 20%-a! ha 10 milliót kereső vállalkozóról van szó akkor is! Nem is olyan régen olvastam, hogy egy helyi milliomos kapott egy 100.000 EUR büntetést 80-ért 50-es zónában. Az neki is fáj.


A szándékos dolgokért (büntetőfékezés, állat mód közlekedés, stb..) pedig egyszerűen el kéne venni a jogosítványt. De amíg az állam egyik fő bevétele az autósok adóztatása addig nem csoda, hogy inkább hagyják a káoszt az úton....

dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 qkker1 ***** válasza:
65%

"Értsd amíg azt lehet mondani, hogy "egy roknom vezette a kocsit nem én de rá nem teszek vallomást" és ez így rendben van, kiszabnak egy kis aprópénz büntetést..."


Már elég régóta nem lehet ezt mondani, csak nagyon kevés közlekedési szabálysértésnél.

Keress rá a " Objektív felelősség "-re.

dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha a menetrögzítős felvételek alapján lenne jog és ítélethozatali lehetőség,akkor az lenne a baj,hogy a napi több ezer felvételt lehetetlen lenne feldolgozni.
dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

3

Pontosan az objektív felelősség teszi ezt lehetővé. A tulajdonos megkapja a pénzbüntetést, de eltiltani senkit sem tudnak...

dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
távcsöves puskával is ellehet
dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ilyen kicsi a lebukás veszélye, addig mindig lesznek olyanok akik tesznek a szabályokra. Meg egyesekben van az a hozzáállás, hogy ha más megcsinálja, akkor én is. A notórius száguldozókat is csak úgy lehetne kiszűrni, ha minden falu és város határánál ott lenne a kamera, és 0-24-ben átlagsebességet mérnének. De jelenleg meg azt látom, hogy a szerintem kritikus időkben, mint a műszakváltások, kint sincsenek mérni.
dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A baj sokkal súlyosabb. A magyar az ilyen megközelítést nem szeretem. Hogy feszült az életünk, bizonytalan a jövönk? Hogy azoknak drukkolunk, akik felrúgnak minden normát? Nem tudom.

Ezek a barmok autón kívül is ilyenek. El lehet tiltani a vezetéstől, de ő fog lerúgni a villamos lépcsőjéról, ő fog megfenyegetni a parkban, hogy mitbámulszköcsök...

Ők az élet császárai. A tévéből, filmekből is ez ömlik ránk.

És egy valóvilág-szerü okádékot tízszer, ezerszer többen nézik, mknt mondjuk Shakespeare-től bármit. Oedig egész jó filmes adaptációk is vannak.

dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos a menetrögzítők ha nem dokumentalnak mindent, akkor az agresszív sofőrök ellen sokszor kevés bizonyítékkkal fognak szolgalni. Pl h letolt valaki téged, vagy mindketten mentek mint a barom, vagy h te a max sebesseg felett nem engeded besorolni ezert húzta-e rad, vagy szimplan kcsg...

Ha bekötnénk minden autóst egy nagy globál rendszerbe indexelwstől kezdve sebesség, gyorsulasmerővel, hát na az lenne valami, de azt senki nem akarná szerintem...

dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Én még nem tapasztaltam, de a jamerák miatt a büntetőfékezésről sokan áttértek más módszerekre. Leszorítás, ilyesztgetés. Oldalra nem néz kamera.
dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!