Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A közveszélyes sofőröket csak...

A közveszélyes sofőröket csak társadalmi összefogással lehet eltávolítani az utakról?

Figyelt kérdés

A rendőrségnek sem létszáma sem morálja nincs ahhoz hogy a közveszélyes sofőrök nagy részét kiszűrjék az utakról, akikből pedig mintha egyre több lenne az utakon.

Ezen egyének kiszűrése csak társadalmi összefogással lehetséges? Gondolok itt például a menetrögzítő kamera használatára és a felvétel hatósághoz való eljuttatására.

Ez vajon segít hogy a magyar közlekedési morál ne a béka segge alatt legyen?



dec. 17. 10:32
1 2
 11/11 bazaltkaroly ***** válasza:

#2 Az a baj, hogy a milliárdosok nagy része papíron hajléktalan. Nem tudnák csak a minimumot elkérni tőlük. Ilyenkor szokott feljönni az autó elkobzása, vagy az azonnali börtön, de általában hamar lehurrogják az emberek.

Van kockázata, mert hibák miatt is repülhet az autó, de szerintem lehet határokat szabni. Pl: Veszélyes, agresszív vezetés, teli piroson áthajtás, drasztikus gyorshajtás (50 helyett 70-80) stb. Illetve a másik indok, hogy mi van, ha nem övé az autó? Akkor az ember kétszer gondolja meg, hogy kinek adja oda a kocsiját. Ha repül a hülye haver miatt, akkor verekedjék le egymás között. Ha én tudom egy barátomról, hogy ittasan vezet, elmebeteg módjára közlekedik, akkor nem adom oda, vagy vállalom a felelősséget, hogy fegyver adtam a kezébe.

Másik ellenér, hogy majd bérkocsikkal fogják folytatni, de erre is lenne gyógyír. Akit előtte elkaptak hasonló felelőtlenségér, azoknak a neve bekerülne egy rendszerbe, amit mindig bérbeadó cég látna, és tilos lenne autót kiadni. Annyi mindent rögzítenek már rendszerekbe, akkor ez is belefér, ne csak a pénzügyi dolgok. Új autót venni még a gazdagnak is nyűg, mert sok a papírmunka és az ügyintézés. Ezeknek az idő drágább, mint a pénz.

Láttam egy másik nagyon jó megoldást, még Redditen. A rövidebb távú börtönbüntik. Drasztikus gyorshajtás -> 48 óra hűvös, piros lámpa -> 96 óra, Ittas vezetés -> 6 hónap stb. Ettől már lenne rizikó, mert az idejüket veszítenék, amit pénzzel nem lehet pótolni.

A kérdés, hogy a törvényhozók baráti köre közül hány ilyen van? Meg mernék-e cselekedni ezt a lépést?

dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!