Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogositványban szemüveges...

A jogositványban szemüveges kép van de viszont szemüveg nélkül vezetsz meg büntethet a rendör?

Figyelt kérdés
jan. 26. 04:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs benne a szemüveges korlátozás a jogsiban, hogy csak szemüvegben vezethetsz, akkor nem. Nem a képtől függ.
jan. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt a korlátozást hol találom a jogsin?
jan. 26. 05:04
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Bal alsó sarok.

01.06 - szemüveg vagy kontaktlencse


Itt találod a többi kódot:

[link]

jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Viszel magaddal szemüveget, de vezethetsz lencsében.
jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Meg. De a legszebb, ha valami pittyouttyba kerülsz mindenképpen rád fognak húzni mindent, mert vezetésre alkalmatlan állapotban voltál.
jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bazaltkaroly ***** válasza:

#4 Ehhez én is hozzátennék egy kérdést, de nem akarok ezért egy újat nyitni.

Hogyha én szemüveges lennék, és bele kerülne a papíromba, de kontaktlencsével vezetnék, akkor a rendőrnek hogyan bizonyíthatom ezt? Tudtommal nem olyan egyszerű kivenni, és visszatenni, főleg nem mosatlan, koszos kézzel.

jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
6, Kell legyen nálad a kesztyűtartóban tartalék szemüveg. Annak a meglétét ellenőrizhetik.
jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 bazaltkaroly ***** válasza:
#7 Köszönöm! És azért nem büntetnek meg, mert nincs rajtam? Mert így bárki megúszhatja, azzal, ha azt hazudja, hogy bent van a lencse.
jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

8, Nem úszhatja meg. Ott van a kód a jogsiban. Vagy az 01.01+01.02 van bent együtt (szemüveg, kontaktlencse), vagy a 01.06 (szemüveg vagy kontaktlencse).


Ha neked csak a 01.01 kód van bent, vagyis hogy szemüvegben vezethetsz, akkor hiába mondod, hogy de lencséd van, azért büntetnek.

Nekem pl. hülye volt a dokim, a 01.06 helyett külön írta fel a szemüveget és a lencsét. Valamiért a rendszerben elcsúszott a dolog, és csak a 01.01 került be. A forgalmi vizsgán derült ki, nem akart vizsgázni engedni a vizsgabiztos (bár volt nálam szemüveg az oktatóm tanácsára, le tudtam volna cserélni, ha nagyon kekeckedik). Szerencsére nálam volt az orvosi papír, úgyhogy az alapján ott helyben szólt be a központba, hogy ezt javítani kell, és így levizsgázhattam - de külön jelezte, hogy nagyon figyeljek, hogy mindkettő kód legyen rajta, ha kézhezkapom a jogsit, különben büntetnek szemüveg nélkül, hiába van nálam.

jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bazaltkaroly ***** válasza:
#9 Értem, akkor külön kell ráíratni a lencsét. És ha megvan a lencse kódja, akkor hogyan ellenőrzik, hogy bent van-e a szememben?
jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!