Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogositványban szemüveges...

A jogositványban szemüveges kép van de viszont szemüveg nélkül vezetsz meg büntethet a rendör?

Figyelt kérdés
jan. 26. 04:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

10, Ha ennyire kekec a rend őre, hogy ő ezt ellenőrizni akarja, közelről a szemedbe nézve látszik a lencse körvonala, tehát megállapítható, hogy bent van-e. De nem hiszem, hogy ezen szívóznának, nyilván nem véletlen van beírva az a kód a jogsiba, eszembe nem jutna beülni vezetni lencse nélkül (meg úgy a házból kilépni se nagyon).


Azt szokták elmondani - orvos is, oktató is, vizsgabiztos is -, hogy a kontaktlencse mellett mindig kell legyen a kocsiban tartalék szemüveg. Ennek meglétére gyakrabban kérdeznek rá, minthogy szemezgessenek, tényleg bent van-e a lencse. :)

jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 bazaltkaroly ***** válasza:
#11 Értem, köszönöm a választ! :)
jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát, tőlem sose kérték, pedig kifejezetten szemét rendőrrel is találkoztam már.
jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vagy az 01.01+01.02 van bent együtt (szemüveg, kontaktlencse), vagy a 01.06 (szemüveg vagy kontaktlencse).


Mi a különbség a kettő között?

jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A hivatali hülyeség. Bőven elég lenne a 01.01 a szemhibásokra.

Mi van ha időközben lesz valaki szemüveges? Neki nincs is beírva mondjuk 8 éven keresztül, ha 2 évvel korábban megkapta 10 évre.

jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha szigorúan nézzük a 01.01 + 01.02 azt jelentené, hogy csak kontaktlencsében ÉS szemüvegben vezethetsz, aminek nyilván nincs értelme.
jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálam pl úgy került bele a 01.01 + 01.02, hogy kontaktlencsét hordok kizárólag, szemüveget soha. És mikor csinálták a papírt, akkor először beírta a kontaktlencsét az asszisztens kettes kódra, majd elgondolkodott rajta a doki, hogy de csak be kéne írni a szemüveget is, mert mi van, ha bármi miatt nem tudom berakni a lencsét, és mégis vezetnék. Úgyhogy akkor írjuk bele azt is - na, ezen a ponton nem átjavította 01.06-ra az asszisztens, csak mellé írta az egyes kódot...

Én meg ugye nem is tudtam akkor még, hogy létezik külön vagylagos kód, eszembe se jutott reklamálni.


Mikor a kormányablakba mentem be jogsit csináltatni, rá is kérdeztem külön az ügyintézőnél, hogy menjek-e vissza a dokihoz, hogy javítsa, nem-e fognak belekötni, hogy szemüveg nincs rajtam, de azt mondta, nem kell, így is ugyanazt jelenti, nem lesz belőle gond.

Szóval a gyakorlatban elvileg nincs különbség, bár én is félek attól, hogy egyszer egy rendőr úgy értelmezi, mint a 16-os, mert szerintem is az lenne a logikus.

jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyébként létezhet olyan szemverzió akinél tényleg van lencse ÉS szemüveg is. Pl kancsi, és egyik szemével előre néz, de arra nem lehet lencsét rakni, a másik meg nem fordul be a szemüvegfókuszba de arra lehet lencsét rakni.
jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!