Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a kereszteződésben,...

Ebben a kereszteződésben, hogyan kell továbbmenni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az oktatásomat, és tanultam a főút kanyarodásáról, azonban ma láttam egy fura példát. Természetesen nem én vezettem, az anyósülésen ültem.


Itt a helyszín: [link]


A fotó irányából jöttünk, és balra kanyarodtunk, ahogy a képen a piros autó teszi.

Ismerem a főút kanyarodásának a sorrendjét (Először a balra kanyarodó főútvonalon haladó megy, majd a jobbra kanyarodó főútról érkező, aztán jobb kéz a két elsőbbségadónak). Itt viszont nincs főútvonal tábla, de azt jelzi, hogy mi vagyunk a főútvonal, ami jobbra megy. Jött balról egy autó, aki elengedett minket.

Ha jól értelmezem, a balról jövő jobb kezet adott nekünk, ami rendben van, de akkor mire szolgál a jobbra kanyarodó főút kiegészítő, ha nincs is főút? Esetleg a villamost jelzi? Azt meg azért nem értem, mert elméletileg , amikor egy irányból jövünk a villamossal, csak akkor kell elsőbbséget adni a neki, ha én is jobbra megyek, meg ő is.

Ennyire specifikus példát nem láttam sehol eddig.


igyekszem saját szemmel is figyelni és tanulmányozni a forgalmat, és nagy segítség lenne, ha az ilyen eseteket elmagyarázná valaki, de jelenleg nincs kihez fordulnom, az oktatás meg szünetel jelenleg, az oktató magánügye miatt.

Köszönöm!



márc. 26. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A „piros autó” elsőbbséget ad a villamosnak, mert hogy az marad a főútvonalon, a piros elhagyja.

Az innen jövő, meg a pirosnak ad elsőbbséget, mert az jön le a főútról.

[link]

márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez vagy teljes tévedés, vagy nekem zavaros csak.


Ismerem a főút kanyarodásának a sorrendjét (Először a balra kanyarodó főútvonalon haladó megy, majd a jobbra kanyarodó főútról érkező, aztán jobb kéz a két elsőbbségadónak). Itt viszont nincs főútvonal tábla, de azt jelzi, hogy mi vagyunk a főútvonal, ami jobbra megy. Jött balról egy autó, aki elengedett minket.


Ha jól értelmezem, a balról jövő jobb kezet adott nekünk, ami rendben van, de akkor mire szolgál a jobbra kanyarodó főút kiegészítő, ha nincs is főút? Esetleg a villamost jelzi? Azt meg azért nem értem, mert elméletileg , amikor egy irányból jövünk a villamossal, csak akkor kell elsőbbséget adni a neki, ha én is jobbra megyek, meg ő is.

márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedem ízekre, amit írsz.

Még tanulod az egészet, érthető, hogy nem világos minden. Sajnos azoknak sem, akik sok éve vezetnek.


Fontos előre leszögezni, hogy a KRESZ értelmezésénél külön kell venni a fizikai irányváltoztatást a jogszabályitól.

Itt pl. a főút jobbra kanyarodik, de ha azon maradsz, nem számít irányváltoztatásnak, hiába jobbra mégy. Ha derékszögben törne meg a főút, akkor sem.

Viszont az ilyen ponton, ha fizikailag egyenesen folytatod az utad, de elhagyod ezzel a főutat, az irányváltoztatás. A képen a piros autónak balra kell indexelnie. Akkor is így lenne, ha nem lenne az útnak íve.

A villamosnak a kanyarodási szabály szerint is elsőbbsége lenne, meg a főúton is marad. A macisajt csak megerősíti.

A balról érkezőnél ott van a főútvonal vége. Ő fizikailag egyenesen haladva ráhajt a főútvonalra. Balra kell indexelnie. Mivel te onnan jössz len, eak tábla nélkül is elsőbbséged lenne.

márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb oldalt nincs tábla, ezért a képen látható macisajt nem ismétlés, és emiatt csak a balra kanyarodóra vonatkozik (neki van jobb oldalról a tábla). Innentől kezdve eléggé egyértelmű szerintem... Elsőbbséget kell adni a villamosnak, hiszen az a magasabb rendű úton megy tovább, ahogyan a kiegészítő tábla is jelzi és a szembejövő forgalomnak is. Ez egyébként is így lenne, de látható, hogy veszélyes, beláthatatlan a kereszteződés (szemben ott van a tükör is), valószínűleg ezért tették ki a macisajtot, biztos ami biztos alapon.
márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#1 Hallod, itt valami nem kóser. A macisajt logikus onnan nézve, de a főútvonal tábla vége nem stimmel, mert az nem főút! A kérdés szempontjából mondjuk lényegtelen.
márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy írod, „elbicikliztem” több sarkot is, és kezdete táblát nem találtam. Nem kell mindenhol megismételni, de 3 km-en belül nincs.

Jogos az észrevételed, a kérdést nem befolyásolja.

márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem egy szokásos táblázás.

A védett útról balra kanyarodóknak egy "emlékeztető", hogy adjanak elsőbbséget a szemből érkezőknek és a villamosnak.

márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MGéza ***** válasza:

Balra kanyarodva csak ezen a ponton találkozhattok másik keresztező járművel, az ott jobbkezes mivel nincs eak, tehát igen:

[link]

márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:
Javítom magam, van.
márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Jegyzetelem magamnak.

Csak annyi kérdés még, hogy akkor ebből az irányból csak a villamosnak, és a jobbról érkezőknek kell elsőbbséget adni?

márc. 27. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!