Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a kereszteződésben,...

Ebben a kereszteződésben, hogyan kell továbbmenni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az oktatásomat, és tanultam a főút kanyarodásáról, azonban ma láttam egy fura példát. Természetesen nem én vezettem, az anyósülésen ültem.


Itt a helyszín: [link]


A fotó irányából jöttünk, és balra kanyarodtunk, ahogy a képen a piros autó teszi.

Ismerem a főút kanyarodásának a sorrendjét (Először a balra kanyarodó főútvonalon haladó megy, majd a jobbra kanyarodó főútról érkező, aztán jobb kéz a két elsőbbségadónak). Itt viszont nincs főútvonal tábla, de azt jelzi, hogy mi vagyunk a főútvonal, ami jobbra megy. Jött balról egy autó, aki elengedett minket.

Ha jól értelmezem, a balról jövő jobb kezet adott nekünk, ami rendben van, de akkor mire szolgál a jobbra kanyarodó főút kiegészítő, ha nincs is főút? Esetleg a villamost jelzi? Azt meg azért nem értem, mert elméletileg , amikor egy irányból jövünk a villamossal, csak akkor kell elsőbbséget adni a neki, ha én is jobbra megyek, meg ő is.

Ennyire specifikus példát nem láttam sehol eddig.


igyekszem saját szemmel is figyelni és tanulmányozni a forgalmat, és nagy segítség lenne, ha az ilyen eseteket elmagyarázná valaki, de jelenleg nincs kihez fordulnom, az oktatás meg szünetel jelenleg, az oktató magánügye miatt.

Köszönöm!



márc. 26. 14:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Tulajdonképpen ugyanolyan, mintha egy egyenes főútról balra kanyarodnál. Ott is csak a szembejövőnek és a középső villamosnak adnál elsőbbséget.

Csak itt a "főút" kanyarodik.

márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már értem. Kicsit félek az ilyen bonyolult kereszteződésektől, de így már nyugodtabb vagyok. :)
márc. 27. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!