Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vayok a hibás ilyenkor...

Csak én vayok a hibás ilyenkor? Elütöttem egy gyalogost, de szerencsére nem lett komoly. De a körülmények?

Figyelt kérdés

Szóval egy baronmi lejtős kis úton csúsztam lefelé, jégpálya az egész, nem sózzák ezt valamiért, és már a felénél ugyan fékeztem, meg se kottyant, csúsztam ugyanúgy tovább, pedig új téli gumijaim vannak.


Ráadásul a zebra elé közvetlenül hosszában beparkolt egy kisbusz jobb oldalt, ami miatt abszolút nem láttam kb a zebra 1/3 részét, azaz, hogy elindult vagy lett volna ott egyáltalán gyalogos.


Aztán a végén kb 10 km/h sbességgel sikerült neki mennem, de az elesésen kívül nem lett semmi szerencsére.


Na de ilyenkor csak én vagyok a hibás? Eleve az a kisbusz ha ott parkolt tilosban is meg helytelenül is, és a gyalogos abszolút takarásból jelent meg előttem, akkor ez se szól mellettem?


És ezzel a jégpálya meredek úttal mi a helyzet? A közutasoknak nem kéne sózniuk? Szal egy vagon kérdés merül fel bennem, mivel nagyon nem érzem magam hibásnak, ennél lassabban már nem tudtam volna csúszni.


2010. dec. 15. 16:10
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
igen, most konkrét esettől függetlenül, azért némelyik gyalogos is egy külön állatfaj ... ezsméletlen, hogy a szélén 10 percig gondolkodik, vajon átmenjen vagy ne menjen? aztán ismerőssel beszélget, amikor meg legkevésbé várod, na akkor tuti lelép ... de egyébként igazad van, én is meg tudtam volna állni, ki tudtam volna védeni, ha nem csúőszott volna úgy, hogy igazából nem számított, lenyomom-e a féket
2010. dec. 15. 18:51
 12/30 bp1985 ***** válasza:
Nézd meg a 2010 január 1-től érvényes kresz szabályt, ami a zebrára vonatkozik. Ne a 10 éve tanult kreszedet emlegesd.
2010. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 bp1985 ***** válasza:

Tessék, idézem.


Biztonságosabban kelhetnek át az úton a gyalogosok. A korábbinál nyomatékosabb rendelkezés szerint a zebra felé tartó autósok csak olyan tempóban haladhatnak, hogy még előtte képesek legyenek megállni


Magyarul meg kell állni, hogy a gyalogos átmehessen.

2010. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
A gyalogosnak a zebrán 10 éve is elsőbbsége volt, meg január 1-től is. Ezen a módosított szöveg nem változtat. De ha nem áll a zebránál a kutya sem, akkor nem kell megállni! A zebra nem = stoptábla, mint pl. biztosítás nélküli vasúti átjáró. Ha meg ott sasol a gyalogos a zebra szélén, igenis megállunk és átengedjük. Mert így fair.
2010. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
és még egy jó kérdésem: honnan tudjam, hogy ott zebra van, ha hóval borított az úttest, és nincs tábla? ismeretlen környéken járva is a KRESZ szerint tudnom kellene, mi van éppen felfestve?
2010. dec. 15. 21:12
 16/30 anonim ***** válasza:
52%

Táblának lenni kell. Esetleg az enyhítő körülmény, ha a tilosban várakozó jármű eltakarta.


A "Közutasok" varázslók?

Küzdenek, de nem képesek minden utat járhatóvá tenni.


A gyalogosnak joga van közlekedni bármekkora hóban,

ELLENBEN lejtőn csúszkálni KÖZVESZÉLYES,

még tudtad is, hogy csúszni fogsz ott illett volna megállni és más megoldást választani!


Pl. Neked is gyalogolni, semmi sem jogosít fel járhatatlan lejtőn szándékosan csúszni.

2010. dec. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

figyusz, én megyek egy X úton, amely nem csúszik, mert lesózták, letakarították, aztán meg egyszer csak ráklanyarododk egy olyanra, ami lejtős és hops azt veszem észre, hogy nem takarították le, és jégpálya az egész, most akkor hogy álljak meg hirtelen? látod hiába próbáltam, nem sikerült, szóval eléggé hiretelen jött, mert addig rendben voltak az utak, csak volt egy szakasz, ami meg nem.

szted így akkor mit tehettem volna?


és csak a részlet kedvéért, egy egyirányú utca volt, és hidd el, tábla sehol, és csak úgy gyanítottam azebrát is, de oké, na csak hát ott áll egy zárt kisbusz, esküszöm neked, az útra merőlegesen képes volt leparkolni úgy, hogy alig fértem el az úton, közvetlenül a zebra előtt, na most ilyen körülmények között is azt mondod csakis az útviszonyoknak nem megfelelő vezetés a gond ezzel az esettel?


és tudod milyen állat szerencsém volt? a zebra után még szépen kicsúsztam az útra is, és csak a vak szerencse, hogy nem jött ott egy busz egyik irányból se, mert így nem csak a gyalogost sodortam volna el, hanem lett volna egy nagy durr is, hiába volt az én sebességem szinte nulla, hidd el ...


és azért komolyan mondom neked, hogy a közutasok felelőssége állítólag valóban megállapítható, azóta beszéltem ezzel az ismerőssel, és neki fizettek, mert kb hasonlóképpen járt, csak ő felfelé ment, és visszacsúszott, aztán jól összetörte a kocsit, és a tűzoltók emelték ki valami árokból, és még a mentési költségeket is rájuk verték ...

na ez azért elgondolékodtat engem ... egy városban hogy lehet tükörjéggel borított út úgy, hogy nagyrészt le van takarítva, csak van 1-1 szakasz, amire nem számítasz, aztán ott meg tehetetlen vagy


nézd, én nem látom magam vétkesnek, de azért KRESZ szerint meg tudod mondani nekem, mi van olyankor, ha a hó és jég teljesen beborítja a zebrát? olyankor egyáltalán hogyan számítsak rá? mint említettem tábla nem volt, hiába kellett volna lennie, mégsem volt! megnéztem azóta még egyszer


(én is lefotóztam a helyszínt, és nézegetem a képet, azt képzeld el, a kisbusz, valamennyire még rajta is áll a zebrán ....mármint ahova kb saccolom a zebrát, mert nem látszik egyértelműen a hótól)

2010. dec. 16. 06:37
 18/30 anonim válasza:

Megértelek, és persze a tényeket figyelembe véve is igazad van.

De sajnos az eseted a "relatív gyorshajtás" fogalmába esik, és sajnos ez még arra a járműre is vonatkozik, aki gyök2-vel közlekedik.

Persze a bíróságon rengeteg enyhítő körülmény lett volna melletted, és egy kis ejnye-bejnye meg pár ezer forinttal megúsztad volna, ha a gyalogos rendőrt hív, vagy egy kicsit jobban megsérül.


Szerencsés vagy, hogy nem történt nagyobb baj...


A kisbusz szabálysértést követett el - persze kivétel ha műszaki, vagy egyéb forgalmi okból áll ott meg (például egy másik esetben folyik a helyszínelés, mert ő valóban elütött valakit)

2010. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

Ja bocs,elöző vagyok

.... valóban a hibás Te vagy a balesetet te okoztad, de lehet, hogy a szabálysértésért a kisbusz több büntit fizetne. (ha nem talál megfelelő okot az ott parkolásra)

2010. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

okés, de figy most komolyan kérdezem, hogy honnan kellene tudnom nekem egyáltalán azt is h zebra van ott, ha összefüggő hó és jég borítja az utat és semmit se látok?

(most ez csak jogilag érdekelne ....)

2010. dec. 16. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!