Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vayok a hibás ilyenkor...

Csak én vayok a hibás ilyenkor? Elütöttem egy gyalogost, de szerencsére nem lett komoly. De a körülmények?

Figyelt kérdés

Szóval egy baronmi lejtős kis úton csúsztam lefelé, jégpálya az egész, nem sózzák ezt valamiért, és már a felénél ugyan fékeztem, meg se kottyant, csúsztam ugyanúgy tovább, pedig új téli gumijaim vannak.


Ráadásul a zebra elé közvetlenül hosszában beparkolt egy kisbusz jobb oldalt, ami miatt abszolút nem láttam kb a zebra 1/3 részét, azaz, hogy elindult vagy lett volna ott egyáltalán gyalogos.


Aztán a végén kb 10 km/h sbességgel sikerült neki mennem, de az elesésen kívül nem lett semmi szerencsére.


Na de ilyenkor csak én vagyok a hibás? Eleve az a kisbusz ha ott parkolt tilosban is meg helytelenül is, és a gyalogos abszolút takarásból jelent meg előttem, akkor ez se szól mellettem?


És ezzel a jégpálya meredek úttal mi a helyzet? A közutasoknak nem kéne sózniuk? Szal egy vagon kérdés merül fel bennem, mivel nagyon nem érzem magam hibásnak, ennél lassabban már nem tudtam volna csúszni.


2010. dec. 15. 16:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Minden gúny nélkül mondom, ez a tipikus példája a rossz helyen , rossz időben esetének. A népi cserépedény gyalogosok meg figyeljenek már oda és ne másszanak ki takarásból.
2010. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
hát na ja, nem rosszindulatból mondom, csak tényleg azért némelyik gyalogos is közlekedhetne körültekintőbben, és nem csak úgy ki az útra, csak mert neki van igaza, és akkor is kimegy, ha 2 oldalról teherautó jön, aztán lehet padlófékezni --- van egy ilyen csökönyös típus is, aki csak azért is ... kellemes az autósoknak :(
2010. dec. 17. 05:12
 23/30 anonim ***** válasza:
47%
birom ezt a sok öngyilkos jelölt gyalogost. Inkább megsérül, inkább üssék el csak neki legyen elsőbbsége. Egyik sem olvassa el a KRESZ 21 §. /6/ bek-be foglalt rendelkezést, hogy mielőtt lelép az uttestre köteles meggyőzőződni az áthaladás veszélytelenségéről....
2010. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
41%

Azonban a kresz azt is említi, hogy a gyalogátkelőt olyan sebességgel kell megközelítened, hogy ha a puhatestű lelép, akkor meg tudd adni neki az őt megillető elsőbbséget. Ez nem opció, nem javaslat. Meg _kell_ adnod neki az elsőbbséget.


Márpedig ha abból indulunk ki, hogy a gyalognak nem kell ismernie a kreszt, neked, mint járművezetőnek viszont igen, akkor egyértelmű, hogy te mindig olyan sebességgel kell, hogy megközelítsd a zebrát, hogy a gyalogos ne is tudjon vészfélkezésre kényszeríteni.


Csak sajnos sokaknak derogál a lassítás...

2010. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Zebránál nincs olyan hogy a figyelmetlen gyalogos...

Elsőbbségük van.


Ha tételezzük fel kamionok járkálnának a zebrán keresztül, akkor érdekes módon nem lennének ilyen megállási problémák.

Amikor pedig ki van takarva a zebra egyik oldala, akkor azt kell feltételezni, hogy ott épp elindult valaki a zebrán.



Egyébként azt elismerem hogy nagyon összejöttek neked a körülmények, de attól még te hibáztál. Ott szúrtad el, hogy amikor a jó minőségű útról rámentél egy szarabbra, akkor nem gondoltad azt, hogy csúszhat. Rögtön akkor kellett volna fékezni és alapból lassabban rákanyarodni.

2010. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

áh ide nem tudom ábraként betenni, na de volt egy letakarított út, és aztán arról meg rákanyarodtam egy meredeken lejtő jépályára, és én aztán hiába fékeztem már azelején is, semmi se történt


(azt ttovábbra se értem, hogy a zebrát honnan kellett volna látnom, de sztem senki nem tudja ezt a választ, mert annyiszor kérdeztem már .... mindenhol feltételezzem? ugyanis semmi, fél méter se látszott belőle, csak utána tudtam meg)

2010. dec. 17. 21:45
 27/30 anonim ***** válasza:

Nézd a dolgot a másik oldalról: ha látod, hogy ott zebra van, tudsz lassítani? A kiírt kérdésed alapján nem. Innentől pedig mindenképpen hunyó vagy.


Tény, hogy szerencsétlenek voltak a körülmények, de te voltál az egyetlen aktív okozója a balesetnek. A tilosban parkoló teherautó önmagában nem bántja a gyalogost, a jeges út önmagában nem bántja a gyalogost.

2010. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, mert pont télen tanultam vezetni, hogy a jel, ami nem látszik, az nincs is ott. Tehát ha nem látod a zebrát, mert nem takarítják le, és a táblát is takarja egy kisbusz, akkor ott nincs zebra.


Szerencsétlen helyzet, örülj neki, hogy szerencsésen megúsztad.

2010. dec. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

nem olvasom végig a kommenteket.Egy tuti.

Ha egy jeges űton álló helyzetből elindulsz, és 3 km/h ra csorsulsz fel csak, az út hosszától és a meredekségétől mérten felgyorsulhatsz akár 70 re is.Hiába nyomod a féket, és a kéziféket, sebességbe is rakhatod, és leveheted gyújtásról, akkor is gyorsulni fog,m mert ez JÉG.Ilyne tulajdonságai vannak.Azt nem tudom ki a hibás, de azt tudom, hogy aki a biztonságos vezetésről papol, annak sosem volt kormány a kezében jeges úton.Jégrally:

Szöges gumik.Hólánc.Vajon minek is van?akkor a jégen mit csinál a kocsi?

Remélem nem lesz belőle semmi bajod.A többi okoskodónak, meg annyit, ha jégen vezetsz mindegy a tapasztalat.Jó esetben kézifék, kipördülsz és a fizikának adod a lehetőséget, hogy mentse a menthetőt.

2010. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Szerintem nem vagy hibás, hisz ahogy mondtad, nem láttad a zebrát, a jeges útról nem tudtál, fékezni meg hiába próbáltál..ez egy szerencsétlen eset, ilyenkor csak örülhetsz, hogy nem lett komolyabb baj /: És aki azt állítja, meg kellett volna, hogy állj, meg stb hát gyerekek, nem tudom, vezettetek-e már tükör jégen, mert ott max úgy állsz meg, ha nekimész valaminek...
2010. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!